Jump to content

magazie MP3


Recommended Posts

Si eu caut de cateva luni si singurele magazii care par a se potrivi sint cele de pe ebay. Oricum, am observat ca nici magaziile...simple sa zic asa, fara mp3, care se gasesc in comert, nu se potrivesc la cablajul de pe masina-E39.

Si nu am gasit pe nimeni care sa-mi ofere vreo solutie exacta referitoare la montarea vreunui adaptator la cablurile in cauza. Intradevar, daca masina nu are butonul de "mode" - echiparea bussines (asa se scrie? :blink: nu se poate monta la unitatea din fabrica.

Link to comment
Share on other sites

ihearto - buSineSS  :blink:

            astia in pas cu tehnica ( de ex M3 E46 2006 ) au cp layer mp3 unit + magazie cd in portbagaj

 

cocolino - ar trebui sa ai un cablu prin portbagaj. la E39 e in stanga. nu stiu la E46, dar probabil e la fel.

         

        http://caraudiosecurity.com/shop/product/p...ts_id/2191.html

116405[/snapback]

 

maine cand iau masina o sa scotocesc pe acolo sa vad :)

 

restul din ce am citit mai e nevoi de un adaptor intre magazie si cablu (de la acelasi producator ca si magazia).. Am I right? :)

Link to comment
Share on other sites

daca gasesti , vreau si eu

 

Acuma ca tot scartai eu la engleza :blink: ...dar pe linkul pe care ni l-ai dat parca scrie - IN ENGLEZA! :) ca magaziile in cauza ar fi livrate impreuna cu adaptorul in cauza...si mi se pare interesant ca vand si pt E39 facelift, ca din cate stiu mufele sunt "altfel" la modelele astea. Uite, citez: "This package consists of Alpine CHA-S634 6-disc CD/MP3 autochanger with 2 x interfaces that connects the CD Changer to a BMW 5 Series (E39 - New Shape) 1998 onwards with a BMW Business radio. It plugs in at the pre-installed lead (in the boot) "

 

Mersi pt link.

Link to comment
Share on other sites

daca gasesti , vreau si eu 

 

Acuma ca tot scartai eu la engleza :) ...dar pe linkul pe care ni l-ai dat parca scrie - IN ENGLEZA! :)  ca magaziile in cauza ar fi livrate impreuna cu adaptorul in cauza...si mi se pare interesant ca vand si pt E39 facelift, ca din cate stiu mufele sunt "altfel" la modelele astea. Uite, citez: "This package consists of Alpine CHA-S634 6-disc CD/MP3 autochanger with 2 x interfaces that connects the CD Changer to a BMW 5 Series (E39 - New Shape) 1998 onwards with a BMW Business radio. It plugs in at the pre-installed lead (in the boot) "

 

Mersi pt link.

116414[/snapback]

 

eu cred ca e vorba de mufe (acele interfaces)..

 

uite aici, apare clar acel adaptor (dar se poate sa fie doar pentru E46 nevoie de ele din moment ce la E39 nu apare acea poza)

 

http://caraudiosecurity.com/shop/product/p...ts_id/1334.html

 

 

mama ei de tehnologie .... :blink:

Link to comment
Share on other sites

ce cass ai (aveti ) pe masina? daca e business masina e "pre wired" pt magazie cd.

oricum , important e sa aveti buton "mode" pe casetofon.

116378[/snapback]

butone "mode" pe casetofon este dar din cate stiu ala e pentru a selecta:radio,CD si casetofon!!!Sau la ce faci referire cand spui ca "e important sa avem "mode" pe casetofon???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
magaziile bmw sunt alpine. astea noi vad ca merg toate cu mp3. nenorocirea e ca sunt f scumpe la dealer, cca 600eu desi cand o iei cu masina ecam 300. cele alpine nu merg, au codurile de comanda schimbate. se poate pune un modul adaptor dar costa si ala 100+ si nu l-am gasit in ro, numai in anglia. eu am luat magazia la un x5 care nu avea de la ebay cu 300$ cu tot cu fiarele de prindere. asa e, masinile cu biz vin precablate.
Link to comment
Share on other sites

Uite in topicul asta, am de vanzare magazii originale, si cu ajutorul lui Vl20sas s-au identificat si firele unde trebuie legate. Potrivesc 100% pe E46, E39, X5. Singura problema ar fi la cele du DSP care au intrare coaxiala, care la magaziile mele lipseste. Poate ca de adaptorul asta spune Doru, de la cablu normal la coaxial.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=3193&hl=

Link to comment
Share on other sites

Uite in topicul asta, am de vanzare magazii originale, si cu ajutorul lui Vl20sas s-au identificat si firele unde trebuie legate. Potrivesc 100% pe E46, E39, X5. Singura problema ar fi la cele du DSP care au intrare coaxiala, care la magaziile mele lipseste. Poate ca de adaptorul asta spune Doru, de la cablu normal la coaxial.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=3193&hl=

128149[/snapback]

 

 

nu, eu ziceam de un adaptor pe analog care face o magazie alpine luata de oriunde sa mearga la bmw. am mai vazut adaptoare din astea si pt alte marci, jvc parca. eu am o magazie blaupunkt cu 10 discuri si pt aia nu am gasit.

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

deci pina la urma si-a montat cineva o magazie cu mp3?

eu am un alpine cha-s634 cu adaptor mbus/ibus Soundlinx luata din uk de la caraudiosecurity am legat toate cablurile si .... surpriza! nu merge.

..asa ca daca vre-unul dintre voi a mai instalat asa ceva poate imi da vre-o idee. Trebuie sa ai cablu' OBD sa configurezi seriala I-bus sa-ti vada magazia? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.