Jump to content

far lupa E36 compact/coupe dreapta


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Caut far cu lupa dreapta pentru E36 compact/coupe.
150 ron bosch

poti sa imi trimiti o poza cu el...si din fata, si din spate(cu mufele)......pt compact snt mai ciudate farurile, in sensul ca au mai multe mufe, becuri HB3/HB4

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
120 ron far DEPO luat nou, folosit cateva luni. cu lupa si reglaj electric, daca mai e valabil anuntul spune-mi si iti fac poza la el. pret 120 lei.(in banii astia iti dau si releul de la reglajul electric daca ai nevoie de el) Edited by buldogu_bld
Link to comment
Share on other sites

120 ron far DEPO luat nou, folosit cateva luni. cu lupa si reglaj electric, daca mai e valabil anuntul spune-mi si iti fac poza la el. pret 120 lei.(in banii astia iti dau si releul de la reglajul electric daca ai nevoie de el)

pune poze...nu am gasit inca.Sincer, eu caut un ZKW,dar daca cel pe care il ai e similar, ar fi ok.(tin mult sa fie la fel sa nu se vada nici o diferenta ca imi place sa pastrez aspectul original al masinii).Cel de pe dreapta(cel intreg) arata ca in poze.

post-31137-1280393125_thumb.jpg

post-31137-1280393219_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

120 ron far DEPO luat nou, folosit cateva luni. cu lupa si reglaj electric, daca mai e valabil anuntul spune-mi si iti fac poza la el. pret 120 lei.(in banii astia iti dau si releul de la reglajul electric daca ai nevoie de el)

pune poze...nu am gasit inca.Sincer, eu caut un ZKW,dar daca cel pe care il ai e similar, ar fi ok.(tin mult sa fie la fel sa nu se vada nici o diferenta ca imi place sa pastrez aspectul original al masinii).Cel de pe dreapta(cel intreg) arata ca in poze.

 

 

dar daca nu sunt prea indiscret cate mufe are cel de coupe?

eu am ti-am spus ZKW pt partea dreapta..150 ron

este pe pe coupe

 

uite si poze...

acum ar fi culmea sa-mi spui ca ai gasit.... :twoup:

post-10023-1280409818_thumb.jpg

post-10023-1280409840_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

120 ron far DEPO luat nou, folosit cateva luni. cu lupa si reglaj electric, daca mai e valabil anuntul spune-mi si iti fac poza la el. pret 120 lei.(in banii astia iti dau si releul de la reglajul electric daca ai nevoie de el)

pune poze...nu am gasit inca.Sincer, eu caut un ZKW,dar daca cel pe care il ai e similar, ar fi ok.(tin mult sa fie la fel sa nu se vada nici o diferenta ca imi place sa pastrez aspectul original al masinii).Cel de pe dreapta(cel intreg) arata ca in poze.

 

 

dar daca nu sunt prea indiscret cate mufe are cel de coupe?

eu am ti-am spus ZKW pt partea dreapta..150 ron

este pe pe coupe

 

uite si poze...

acum ar fi culmea sa-mi spui ca ai gasit.... :)

e o poveste lunga .........si abia acum mi-am dat seama si eu :twoup:

 

farurile de pe compact sunt putin diferite(asta se vede la mufe...vezi poza atasata).

eu fiind la al doilea compact si vazand la amandoua acest tip de mufe..eram ferm convins ca de fapt exista ZKW si in acest model, cand de fapt doar Hella a facut faruri pt compact.

Ceea ce am eu acum pe masina este o adaptare :) de fapt......dar care nu este extrem de greu de facut(motivul fiind spatiul, faptul ca un far standard trebuie "micsorat" ca sa incapa, compact-ul neavand din fabrica faruri cu lupa ZKW.

 

Lasand povestea la o parte, am sa te sun sa vedem cum sa imi trimiti farul din poza, il vreau!

post-31137-1280419007_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.