Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Misto jantele :)

 

Am impresia ca delerii de la noi nu pot vedea intrarile in service din afara, dar nu sunt sigur. Dupa ce-am luat masina, am rugat baietii de la MHS sa-mi spuna ce intrari a mai avut in service; au gasit doar o intrare de livrare, la 8km, cu toate ca se facuse revizia la dealer BMW din Germania cu 1 sapt inainte.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este a unui coleg,daca nu ma insel!

Poate iti da mai multe detalii!

 

M-as bucura sa fie asa, masina pare ok, dar fara o confirmare a km nu arunc atatia bani. Nu de alta, dar va fi greu sa o mai vand ulterior, fara istoric de service. Parerea mea este ca scade nr celor care cumpara sh-uri pe ochi frumosi (poate si din motive financiare, gandind spre viitor), cumparatorii sunt din ce in ce mai informati/avizati, insa si vanzatorii se tin tare si le cosmetizeaza si "aranjeaza" de nu se poate.

@LYM : din cate stiu, jantele astea sunt puse din fabrica doar pe modele Edition, cum este si masina in cauza.Cat despre reviziile care nu apar la MHS, orice e posibil, dar cel putin in cazul Germaniei stiu ca baza de date e comuna cu cea de la noi.

Edited by Bogdan724
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-520-C20649763.html

 

Verificata la reprezentanta - nu are intrari in service, nici macar una, deci cei 67mii nu cred ca sunt reali. Stie cineva mai multe despre masina asta?

 

verifica dupa seria de sasiu daca a avut piele din fabrica.

 

daca raspunsul este da, cu siguranta km nu sunt reali, deoarece a fost retapisata :)

 

daca nu avea piele din fabrica, sa spunem ca i-ar fi pus el ca sa aiba sanse mai mari la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

verifica dupa seria de sasiu daca a avut piele din fabrica.

 

daca raspunsul este da, cu siguranta km nu sunt reali, deoarece a fost retapisata :)

 

daca nu avea piele din fabrica, sa spunem ca i-ar fi pus el ca sa aiba sanse mai mari la vanzare.

 

eu cred ca a luat scaunele de pe alta masina , daca retapisa el nu avea rost sa le faca asa . Mergea pe negru . dar nu a luat si mocheta , cotiera .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

verifica dupa seria de sasiu daca a avut piele din fabrica.

 

daca raspunsul este da, cu siguranta km nu sunt reali, deoarece a fost retapisata :)

 

daca nu avea piele din fabrica, sa spunem ca i-ar fi pus el ca sa aiba sanse mai mari la vanzare.

de unde ti-ai dat seama ca au fost retapisate?

Link to comment
Share on other sites

verifica dupa seria de sasiu daca a avut piele din fabrica.

 

daca raspunsul este da, cu siguranta km nu sunt reali, deoarece a fost retapisata :)

 

daca nu avea piele din fabrica, sa spunem ca i-ar fi pus el ca sa aiba sanse mai mari la vanzare.

 

Si daca a avut piele din fabrica si a fost reconditionata sau s-a inlocuit interiorul tot cu piele ?

 

E inscrisa in 07/2009, cat putea sa faca in 2 ani ? 100.000, 120.000 max. Se vede pe discuri / curele daca a sarit de revizia de 100.000 mii. Daca sunt noi sau aproape noi atunci are peste, daca sunt uzate bine atunci nu a apucat 100.000 km.

Doar nu a schimbat jumatate din masina pentru 30-40 mii de km masluiti in bord.

Link to comment
Share on other sites

si eu care credeam ca mai stiu si eu ceva despre masini, sincer ce ai remarcat tu mi se pare acul in carul cu fan, dar poate ca ai dreptate...recunosc ca nu stiu cum sta treaba cu combinatiile de culori tapiserie/plastice (presupun ca piesa pe care scrie airbag e din plastic). Oare si asta e retapisata, ca are aceeasi "problema": http://www.autovit.ro/bmw-520-C20720169.html

@DSF: poate sa aiba lejer 140mii, cam asa au majoritatea din 2009.

Edited by Bogdan724
Link to comment
Share on other sites

si eu care credeam ca mai stiu si eu ceva despre masini, sincer ce ai remarcat tu mi se pare acul in carul cu fan, dar poate ca ai dreptate...recunosc ca nu stiu cum sta treaba cu combinatiile de culori tapiserie/plastice (presupun ca piesa pe care scrie airbag e din plastic). Oare si asta e retapisata, ca are aceeasi "problema": http://www.autovit.ro/bmw-520-C20720169.html

@DSF: poate sa aiba lejer 140mii, cam asa au majoritatea din 2009.

 

aia e retapisata chiar prost. ii lipseste o cusatura pe fata de usa. cea care vine la jumatea difuzorului..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

e ok prima. are si spatele sacunelor in culoarea lor.

a doua (cea cu tapiserie gri) e retapisata sigur, are si pielea mai "pufoasa". si spatele scaunelor negre.

Link to comment
Share on other sites

si eu cred la fel, ca nu este retapitata, uzura arata cum ar trebui sa fie pe scaunul soferului...e usor de verificat dupa serie! La reprezentantele din RO se poate vedea intrarile din Germania, eu am verificat si merge sigur! Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.