Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Este euro 5 numai ca aici e forum bmw vezi pe forum vw

 

N-are importanta, ma repet din nou, topicul se cheama MASINI DE VANZARE si asta e scopul lui, poate fi vorba despre orice, ca doar nu o sa ai toata viata BMW.

 

2.0 TDI de 110 cai este numai Euro 5.

Link to comment
Share on other sites

nu le stiu, dar imi place Phaeton, la banii care ii dai pe ea merita din plin raportat la ceea ce primesti, daca nu avea sigla de VW ar fi fost mult mai scumpa, optiuni care se regasesc doar pe A8, 7-ar sau S, le gasesti aici la un pret foarte decent, iar masina chiar s-a dovedit a fi foarte buna in timp...chiar mi-ar placea sa incerc unul, mai ales un V10 TDI sau W12 :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

nu le stiu, dar imi place Phaeton, la banii care ii dai pe ea merita din plin raportat la ceea ce primesti, daca nu avea sigla de VW ar fi fost mult mai scumpa, optiuni care se regasesc doar pe A8, 7-ar sau S, le gasesti aici la un pret foarte decent, iar masina chiar s-a dovedit a fi foarte buna in timp...chiar mi-ar placea sa incerc unul, mai ales un V10 TDI sau W12 :thumbsup:

 

Nu sunt un fan al WV insa Phaeton-ul este singura masina care imi place de la ei.

Imi place si o consider o masina mai discreta decat A8,7-ar(sper sa nu supar pe nimeni).

Link to comment
Share on other sites

De ce nu cauti o masina de proprietar?

 

Ce te face sa te uiti la ea? KM putini? Ca este dotata?

Chiar nu-mi dau seama cum va puteti imagina ca masina aia sa aiba 130000km.

 

Pretul este cireasa de pe tort. Cine dracu cere 9999? Ori cer 10000 ori ceri 9900.

Au vazut si ei ca asa se face in marketing, daca pui pretul cu 99 la sfarsit atragi clientul.

 

Cata prostie zace in unii oameni. Of, Of, mai, mai!

 

P.S.: Nu ma refer la tine!

Link to comment
Share on other sites

Cunoaste cineva masina asta sau vreo parere despre dealer-ul care o are la vanzare:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C24430299.html

parca am vazut dealerul asta cand am trecut prin zona Viilor . Oricum Mihai are dreptate , poate sa o testezi f bine si avand in vedere pretul sa-ti asumi eventualele probleme , desi eu suspectez ca cel mai probabil cutia e praf , daca nu s-a schimbat ulei si ai putea lua in calcul dublu la km .

Link to comment
Share on other sites

Masina pare sa fii fost intretinuta de fostul proprietar iar faptul ca este la un dealer nu ma deranjeaza atata timp cat nu s-au operat asupra ei modificari samsaresti. Am postat mai mult in speranta ca stie cineva de pe forum masina, cel mai mult m-a tentat ca are cutia automata pt ca la noi sunt mai rare E90 automate. In concluzie daca masina a fost intretinuta corespunzator, fara accident si la teste iese ok mai putin ma intereseaza pe mine ce a fost in capul dealerului cand a stabilit pretul.

Are oglinzile inscriptionate si cu protectie la ele poate a dat vreo tura pe la robert. Numarul cam sifonat de pe fata ma face sa cred ca a fost lovita.

Edited by EMmyl_46
Link to comment
Share on other sites

Daca esti din Bucuresti, de ce nu te duci sa o vezi? Testeaz-o, verific-o si apoi vii si iti spui parerea aici eventual ,dupa ce stii ce problemele are(daca are), te sfatuiesti cu cei de pe forum.

 

Daca erai din alt oras intelegeam sa ceri pareri aici, dar asa cand masina este practic sub nasul tau, nu inteleg de ce nu o testezi si apoi revii cu nelamuriri.

Nu te costa nimic sa testezi masina.

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

o stiu eu masina, a fost a unui prieten, e adusa in Ro. din 2007, e fleet edition de 150cp, i-a schimbat turbina, am mers ultima data cu ea acum 1 an si ceva si era foarte ok, proprietarul a avut grija de ea si nu era singura masina, a mai avut si un X5. Km nu sunt reali, avea vreo 80k in 2007 cand a luat-o, nu stiu cine i-a dat inapoi, probabil cei de la park, pretul cand a luat-o a fost peste 20k iar accident eu nu stiu sa fi avut, e "dreapta" din cunostintele mele. Eu zic sa mergi sa o vezi, nu ai nimic de pierdut, dimpotriva, s-ar putea sa o iei. Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

daca masina ar fi 20k poate atunci alta ar fi balanta si ai avea impresia ca merita...eu consider ca merita daca ai bugetul necesar si nu te uiti la cei 500Eur/an, in speta masina asta, cel putin din poze nu prea este de 10k, era una mult mai frumoasa tot pe forum de vanzare la sub 10K sau cea a lui DTM, care chiar merita, chiar daca este 3.0i...
Link to comment
Share on other sites

Multumesc Mik15 pt raspuns, momentan nu sunt in buc pt ca lucrez in deplasare dar cel mai probabil o sa trec s-o vad in week-end, iar faptul ca am intrebat pe forum daca stie cineva masina inainte sa merg sa o vad nu mi se pare asa de neinteles pt ca dupa raspunsul lui mik15 macar stiu la ce sa ma astept :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.