Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

 

:LMAO:

Uite zilele trecute puteam sa cumpar una pe o suma de ras. Acum imi dau seama ce profit am ratat :)

Edit: Jokero, tu nu vezi nimic suspect la mercedesul ala? Sincer spune-mi!

Edited by ifx
Link to comment
Share on other sites

:LMAO:

Uite zilele trecute puteam sa cumpar una pe o suma de ras. Acum imi dau seama ce profit am ratat :)

Edit: Jokero, tu nu vezi nimic suspect la mercedesul ala? Sincer spune-mi!

ce anume sa vad ca difera vopseaua,, am vb cu propietaru si zice ca e din cauza prafului si din cauza luminii,, are carnet la zi la mercedes verificabil,

Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca noi aici suntem prea circumspecti. In lumea civilizata nu e ca in "estul salbatic" de la noi.

 

Eu cumpar masini din poze de la licitatii, nici macar nu ma deplasez, si niciodata n-am primit o masina cu defecte ascunse, ba chiar au fost masini mult mai bune decat mi-as fi inchipuit vreodata.

Link to comment
Share on other sites

De ce e asa greu? Nu inteleg unde e problema. Vrei sa ai masina aia toata viata?

Condu amandoua masinile, vezi care iti satisface cerintele ca doar nu avem noi de unde sa stim ce vrei. Cand iti face o impresie placuta la condus, te opresti la service, o urci pe elevator, verifici sa nu fie facuta din bucati, tragi de toate alea pe sub ea si la urma pentru linistea ta un test de compresie + o diagnoza completa pe tester. Negocierea depinde de tine.

Link to comment
Share on other sites

Aveti idee ce este cu masina asta pusa la vanzare?

 

http://www.auto.ro/b...30/1631291.html

 

Ma intereseaza daca are un istoric cunoscut sau pe unde a mai umblat. De vreo cateva saptamani caut o masina de familie care sa inlocuiesca modelul meu de Honda.

 

Va multumesc!

 

 

 

Deci sfatul vostru este sa nu iau in calcul aceasta oferta. Eu detin in momentul de fata un model rar in Romania, si anume Honda Accord Type-R cu motor 2.2i si 212CP. Oferta celui care detin BMW-ul este un schimb cu masina mea si inca o suma de bani, echivalenta cu 1000 euro. Nu ma intereseaza sportivitatea BMW-ului, ci mai degraba confortul oferit de o clasa mai mare. Nu sunt familiarizat cu seria E39 si de aceea apelez la cunostiintele voastre.

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Sa nu te superi pe mine te rog, dar am mai scris asta si imi e tare lene sa ma repet. Am luat si de pe fostul australe, acum am luat si de pe autorola, nu iau decat una la 3-4-5 luni, sa nu iti inchipui ca cine stie ce traficant oi fi.
Link to comment
Share on other sites

Mda. Mi-am adus aminte de forumul asta al vostru. Prin 2005 nu stiu ce mi-a venit in cap de mi-am facut user la voi si am facut un topic de genul, de ce sunteti voi fani honda. Toata lumea cu Passaturi, BMW-uri, Renouri etc, voi cu Honda, de unde si pana unde, ca sunt urate cu spume (si in ziua de azi poate Accordul sa mai arate a ceva). N-a prea stiut nimeni sa explice ceva concret, ba cu formula 1, ba cu nu stiu ce altceva, oricum a iesit un scandal pe cinste. Binenteles ca n-a durat mult pana mi-am luat ban. Concluzia, avem si noi retarzii nostri pe aici, dar nici cu voi nu imi e rusine.
Link to comment
Share on other sites

Nu. Cu cat o masina este mai rara, cu atat proprietarii sunt mai fanatici, dar nu din pasiune, mai mult din diverse frustrari. Asta o spun dupa 8 ani de atunci. Facem pariu ca multi si-au inghitit cuvintele de pe vremea aia si acum sunt posesori de BMW-uri etc.? Nu exista fani de conjunctura. N-am avut bani de BMW, mi-am luat o Honda, gata sunt mare fan Honda.

 

Bine, eram moderator atunci si i-am executat si eu aici pe Hondatu si mai era unu care scria si pe aici, nu mai imi amintesc acum.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.