Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

prima zic si eu cu toate ca in anunt apare si o poza cu alta masina

masina din anuntul al doilea am mai vazut ceva dispute pe forum intre proprietar si un user si cica ar fi forjata bine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Motorul N47 a avut probleme pana cand? Am citit ca incepand cu 03.2011 nu ar mai fi probleme.

 

Exemplarul acesta nu e dubios de ieftin? http://www.autovit.ro/bmw-320-C35948409.html

E drept ca e cam chel si probabil are 136cp fiind din benelux, dar chair si asa ...

Când mĂŁ gândeam sĂŁ te laud cĂŁ te uiți sĂŁ cumperi o mașinĂŁ din 2011, te uiți la una fĂŁrĂŁ navigație!

DacĂŁ tot vrei ieftinĂŁ, ia-ți break cu navi la preț mai mic decât al acesteia.

Peste câțiva ani vei dori sĂŁ o vinzi, cine ți-o mai cumpĂŁrĂŁ fĂŁrĂŁ dotĂŁri? O vei ĂŽngropa ĂŽn curte!

Am sunat zilele trecute un vânzĂŁtor, nu avea un anunț detaliat, la ĂŽntrebĂŁrile mele legate de dotĂŁri ĂŽmi tot rĂŁspundea negativ, ca ĂŽntr-un final sĂŁ se scuze ”Am cumpĂŁrat-o cĂŁ avea km puțini!”. Te vezi ĂŽn postura lui?

  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Sincer nu ma intereseaza dotari exotice gen Navi, Xenon, trapa, etc. Daca vin sunt bonus. Masina trebuie sa fie neaparat sedan / hatch ca e pentru sotie, si ar mai fi de dorit senzorii de parcare si o motorizare peste 100KW. Eu nu am o problema cu break-urile, am un Passat Variant.

Pe lista mai sunt S60 (mai scump, dar o masina de generatie mai noua), A3 (exclus 1.2 TSI) sau Mazda 3/6 hatch (destul de rare) - toate dupa 2010.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Când mĂŁ gândeam sĂŁ te laud cĂŁ te uiți sĂŁ cumperi o mașinĂŁ din 2011, te uiți la una fĂŁrĂŁ navigație!

DacĂŁ tot vrei ieftinĂŁ, ia-ți break cu navi la preț mai mic decât al acesteia.

Peste câțiva ani vei dori sĂŁ o vinzi, cine ți-o mai cumpĂŁrĂŁ fĂŁrĂŁ dotĂŁri? O vei ĂŽngropa ĂŽn curte!

Am sunat zilele trecute un vânzĂŁtor, nu avea un anunț detaliat, la ĂŽntrebĂŁrile mele legate de dotĂŁri ĂŽmi tot rĂŁspundea negativ, ca ĂŽntr-un final sĂŁ se scuze ”Am cumpĂŁrat-o cĂŁ avea km puțini!”. Te vezi ĂŽn postura lui?

 

De cand a devenit navigatia o dotare must have, in ziua de azi toata lumea are un smartphone si gasesti aplicatii mult mai utile decat navigatia de pe masina(Ex Waze). In mometul de fata piata navigatiilor cu Android este inca la inceput, dar o sa creasca destul de mult asa ca peste cativa ani o sa te intrebe pe tine cumparatorul ai navigatie cu Android/iOS/Windows si tu o sa zici am navigatie standard. Fiecare isi cumpara masina cu ce dotari vrea, mai ales ca este SH, nu o configurezi, cumperi in functie de ce gasesti pe piata.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

De cand a devenit navigatia o dotare must have, in ziua de azi toata lumea are un smartphone si gasesti aplicatii mult mai utile decat navigatia de pe masina(Ex Waze). In mometul de fata piata navigatiilor cu Android este inca la inceput, dar o sa creasca destul de mult asa ca peste cativa ani o sa te intrebe pe tine cumparatorul ai navigatie cu Android/iOS/Windows si tu o sa zici am navigatie standard. Fiecare isi cumpara masina cu ce dotari vrea, mai ales ca este SH, nu o configurezi, cumperi in functie de ce gasesti pe piata.

Să înțelegem că ești posesorul unui autovehicul fără navi și, eventual, cu el la vânzare?

Cel care peste câțiva ani va avea la vânzare un Bmw cu navi ”standard”, va fi întrebat de un cumpărător de ce nu are navi X, corect?

Ce zici, pe cel care nu va avea navi, îl va mai contacta cineva?

Compari dotarea unei mașini cu o aplicație de pe telefon? Bună poanta!

Display-ul acela afișează și altceva decât navigația.

Edited by severin31
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Una perfectă pentru nepretențioși: http://www.autovit.ro/bmw-318-C36022059.html

Cred că dacă am urmări site-urile de licitații, am constata că unele dintre Bmw-urile cu diverse problemuțe, apar destul de repede ca impecabile pe aici.

Oare el de ce o vinde?

Poate pentru că puținii km pe care i-a avut, tind a deveni mai mulți? Și km puțini ar cam fi singurul atu al mașinii?

Edited by severin31
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@severin31

Am un E46, care este cu navigatie si nu este de vanzare. Mi se pare inutila, iar acum sunt in cautare de navigatie cu Android.

La fel cum sistemul media de pe E46 este acum invechit si inutil la fel o sa fie si cel de pe E90 in ceva timp, as prefera oricand o navigatie cu Android decat varianta standard de la producator.

 

Revenind la subiect, orice masina se vinde daca este intr-o stare tehnica buna, indiferent daca are sau nu Navigatie, Xenon, Trapa, Piele, bineinteles la pretul corespunzator.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aha, nu am stiut acest lucru, chiar mi se parea putin cat a cerut 3000e parca, inmatriculata(ulterior am vazut fara motor si grup). Momentan astept ceva poze mai detailate de la vanzator si poate mai negociez un pic. problema este ca nu am avut si nu am condus niciodata E30, daca e sa il cumpar o sa mearga niste baieti care se ocupa cu transport auto din extern la ce ar trebui sa fiu atent la aceasta masina(adica ce sa intreb mai exact) exceptand starea estetica si tehnica in general, au ceva probleme comune sau chestii problematice? Un posesor daca ma poate ajuta cu niste informatii ar fi super.

 

 

In alta ordine de idei, masina din linkul de mai jos s-a vandut zilele astea la export in Belgia cu 18000euro(foarte mic pretul era si Individual). Stiu masina era a unei cunostinte, a avut-o din 2008, bijuterie pe 4 roti. Maine se incarca pe trailer pt. transport o sa fac poze cu ea.My link

 

cam multi km pt 18k E

 

 

 

scumpe, prima pare revospita

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Buna, dupa cum am scris in posturile anterioare caut un E30 cabrio, am gasit unul in Olanda dar s-a vandut, si tocmai am gasit altul, l-am rezervat dar as vrea o parere si de la cei mai priceputi daca acesta merita 2400euro afara( are ITP nou, softop schimbat nou anul trecut, si ar fi de vopsit 2 aripi, una din fata care este vopsita urat si una spate care are putina rugina, in rest vanzatorul a zis ca masina este ok).

My link

Link to comment
Share on other sites

 

1) unghiurile parca sunt alese pentru a ascunde eventualele defecte

2) a fost lovita stanga fata.

3) pare ok, dar pozele sunt facute intr-o spalatorie de pe centura Galatiului, unde multi samsari isi fac veacu, masina prin oras nu am vazut-o.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1) unghiurile parca sunt alese pentru a ascunde eventualele defecte

2) a fost lovita stanga fata.

3) pare ok, dar pozele sunt facute intr-o spalatorie de pe centura Galatiului, unde multi samsari isi fac veacu, masina prin oras nu am vazut-o.

 

2) unghiurile nu au fost alese decat pt a ascunde nr de inmatriculare

1) de unde ti ai dat seama ca e lovita?

Link to comment
Share on other sites

Bmw-ul acesta de ce nu se vinde? http://www.autovit.ro/bmw-320-C35748054.html

Pe aceasta am văzut-o săptămâna trecută:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C35986175.html

Când am sunat din Craiova și nu eram hotărât să vin în Slatina să o văd (deoarece încă nu sosiră actele, fiind adusă pe trailer de o zi), era impecabilă, pe drum mi-a spus că are o zgărietură ff mică, care iese la poliș. La fața locului avea cea mai mizerabilă tapițerie (deși în anunț scrie că este ff înfrijită), iar caroseria are o zgărietură de 15-20 cm lungime pe partea dreaptă spate, care nu apare în pozele din anunț.

În anunț nici halul în care arată tapițeria nu se observă.

Prima lor grijă, în ziua primirii vehiculului, că erau doi, a fost să spele motorul.

Pe sub mașină se vedea grupul, în spate, plin de ulei, nu cred că era ulei proaspăt.

Mi-a trimis poze cu cartea service. Prima intrare este după un an de la înmatriculare la 29.999 km, curios lucru nu? Este cumpărată de pe carsontheweb.

Edited by severin31
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.