Jump to content

Vand BMW 525D din 2001 5450 euro


Ricky

Recommended Posts

Salutare, pun la vanzare cinciaru' combi foarte spatios din 2001. Masina se afla in stare buna, functionala si cu verificarea la zi.

Am adus-o din Germania prin 2005 si de vreo 3 ani e folosita doar ca mijoc de transport personal secundar.

 

Cateva date despre masina:

 

* culoare argintie

* motor diesel de 2497 cmc si 163 cai

* controlu' stabilitatii (abs+dsc)

* servodirectie

* nivel de reglare electronic automat al suspensiilor in functie de sarcina/viteza(doar pe puntea din spate daca nu ma insel)

* faruri xenon

* dual climatronic

* scaune sport pe fata

* tapiterie originala deosebita(albastru biarritz)

* inchidere centralizata

* geamuri si oglinzi electrice

* elemente cromate ale carasoriei

* jante aliaj cu gume ok

 

Probabil ar mai fi si alte optiuni demne de mentionat dar mai las si loc de intrebari pentru cei interesati.

Masina are peste 250 mii km, iar despre consum pot sa va spun ca motorizarea e surprinzator de eficienta, media de consum fiind in jur de 7 litri/100km.

Momentan masina se poate vedea si testa in Resita, iar in viitorul apropiat in piata de masini din Timisoara.

Un link unde puteti vedea cateva poze ale maisinii aveti aici: http://www.autobizz.ro/masini-second-hand/...25/20101007037/

Pretul e cel trecut in titlu, repectiv 5450 euro, negociabil.

Ma puteti contacta pe tel. la nr. 0723 154 330.

Pentru orice intrebari va stau la dispozitie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pretul final este si ultimul pret afisat. Avand in vedere ca masina e momentan fara probleme, tinand cont si de faptul ca la o masina similara costa numai inscrierea/inmatricularea pe la 4000 euro, cred ca pretul cerut e mai mult decat decent/justificat. Altfel spus, banii care ar trebui sa ii platiti dincolo pe o masina similara, ar fi undeva pe la 1000 euro. btw pe mine m-a ajuns totul pe la vreo 14-15 mii cand am adus-o, fara sa mai pun in calcul banii cheltuiti pe piese/consumabilepe perioada cat am folosit-o.

Sincer, acum ca am afisat ultimul pret, ma intreb daca nu era mai bine sa ii stric intentionat ceva si sa cer vreo 7-8 mii euro, ca da, poate aveam mai multa clienteala si pretul ar fi fost mai apropiat de cel al pietei. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.