Jump to content

Cumpar vopsea originala BMW


bbi

Recommended Posts

am nevoie de 250g de vopsea originala de la bmw. culoarea este un verde mai inchis denumirea completa TIEFGRUEN METALLIC / SCWARZ. daca ma poate ajuta cineva sa zicem de la un service bmw sau din alte surse va rog postati aici.

 

cei de la reprezentanta mi-au cerut 400 ron pentru vopseaua de la ei numai pentru 250g. stiu ca se gaseste doar la reprezentanta ce vreau eu insa poate cineva are vreo posibilitate sa faca rost.

multumesc

Link to comment
Share on other sites

am rezolvat.

producatorul si distribuitorul oficial al marcilor bmw mercedes si altele este STANDOX. daca culoarea este originala a masini mergi cu codul care il gasesti pe un timbru la usa si iti face culoare exact.

 

costa cam 70 ron 100g cu tot cu intaritor si lac. vopseaua este pe baza de apa, cea pe baza de diluant este mai ieftina insa mai inferior calitativ fata de cea pe apa asa se spune.

 

pentru 250g mi-au cerut 160 ron cu tot cu lac si intaritor.

Link to comment
Share on other sites

producatorul si distribuitorul oficial al marcilor bmw mercedes si altele este STANDOX.

te contrazic, in cunostinta de cauza...

 

daca vrei sa stii, nu doar Standox are "secretul vopselelor"... chiar si policolor a creat o divizie KLAR, specializata in vopseluri auto ... mai exact prepara orice vopsea pt orice tip de culoare/masina...

 

http://www.klar.ro/ro/Retete-culori

Link to comment
Share on other sites

producatorul si distribuitorul oficial al marcilor bmw mercedes si altele este STANDOX.

te contrazic, in cunostinta de cauza...

 

daca vrei sa stii, nu doar Standox are "secretul vopselelor"... chiar si policolor a creat o divizie KLAR, specializata in vopseluri auto ... mai exact prepara orice vopsea pt orice tip de culoare/masina...

 

http://www.klar.ro/ro/Retete-culori

 

 

sunt de acord cu tine, eu nu am zis ca numai Standox are secretul vopselelor si e adevarat ca si KLAR face vopsele bune poate sunt chiar mai buni, insa Standox este distribuitorul oficial pentru BMW, mercedes etc, ei creeaza gama de culori pentru aceste marci. daca intri pe siteul lor ai sa vezi ca dupa model gasesti exact gama de culori ce o are bmw la ora actuala cat si cea veche. deci ei deja au formula de vopsea doar ce ti-o prepara nu au nevoie de mostra de la vopseaua ta de pe masina, numai ca dupa ce o vopsesti partea proaspata se vede ca e proaspata vopsita dar asta pana se matuieste si se mai decoloreaza de la soare

uite asta e culoarea ce o caut are cod exact.

http://cdb.sxcolor.info/en/Formula.mvc/495...hKeys=TIEFGRUEN

 

daca as lua de la policolor ca am vorbit cu ei trebuie sa merg cu mostra sa mi-o prepare ei dupa o noua formula si nu cred ca o nimeresc exact ca cei care au formula deja parerea mea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.