Jump to content

ajutor


Recommended Posts

Poate ma ajuta si pe mine cineva, sa imi spuna unde gasesc codul de la bluetooth ca sa ma pot conecta cu telefonul in masina. Masina este un 318i e46 touring din 2003. fac toti pasii cum trebuie, gasesc casetofonul pe telefon dar imi cere un cod si eu nu am cartea masinii. Am inteles de la atii tot aici pe forum ca ar trebui sa fie undeva in spate pe partea stanga, dar eu nu gasesc nimic.
Link to comment
Share on other sites

codul de pairing este 1234 sau 0000, parca...

 

mai exact ultima, din cate stiu eu... :twoup:

Eu stiu ca difera la toate modelele si daca ai pierdut cartonasul acela trebuie sa te uiti pe modulul bluetooth din porbagaj.O sa trebuiasca sa desfaci tapiteria un pic

Link to comment
Share on other sites

codul de pairing este 1234 sau 0000, parca...

 

mai exact ultima, din cate stiu eu... :twoup:

Eu stiu ca difera la toate modelele si daca ai pierdut cartonasul acela trebuie sa te uiti pe modulul bluetooth din porbagaj.O sa trebuiasca sa desfaci tapiteria un pic

Sunt dispus sa desfac si mai mult, dar nu stiu ce.

Link to comment
Share on other sites

la e46, e39, e53, bt are cod propriu, se poate vedea/modifica cu inpa, dis, navcoder,etc

Cu asta chia ca m-ai bagat in ceata. Trebuie sa ai in vedere ca eu de electronica sunt tufa de Venezia. Ce pot eu sa vad pe tel. (NOKIA E51) sunt ultimele 5 cifre de la seria se caroserie, asta in momentul in care cauta si gaseste conexiunea cu masina, dar dupa aia imi cere pass key si se lasa noaptea peste mine. fi si tu putin mai explicit, cum as putea schimba codul?

Link to comment
Share on other sites

e scris pe modul.

Unde este blestematul asta de modul ca azi m-am tot uitat si nu l-am vazut. scrie pe el "bluetooth" sau ceva de telefon? Am dat capacul jos din stanga si este doar un modul mic in care este bagata antena si ceva fire si am luat toate numerele de pe el si l-am incercat si nu merge, asta ma face sa cred ca nu el este cel cu care il caut. O fi pe undeva bagat, dar unde? Exista pe undeva o poza sau ceva instructiuni?

Edited by herman
Link to comment
Share on other sites

e scris pe modul.

Unde este blestematul asta de modul ca azi m-am tot uitat si nu l-am vazut. scrie pe el "bluetooth" sau ceva de telefon? Am dat capacul jos din stanga si este doar un modul mic in care este bagata antena si ceva fire si am luat toate numerele de pe el si l-am incercat si nu merge, asta ma face sa cred ca nu el este cel cu care il caut. O fi pe undeva bagat, dar unde? Exista pe undeva o poza sau ceva instructiuni?

uite niste poze cauta-l in portbagaj.acolo trebuie sa fie...

Link to comment
Share on other sites

e scris pe modul.

Unde este blestematul asta de modul ca azi m-am tot uitat si nu l-am vazut. scrie pe el "bluetooth" sau ceva de telefon? Am dat capacul jos din stanga si este doar un modul mic in care este bagata antena si ceva fire si am luat toate numerele de pe el si l-am incercat si nu merge, asta ma face sa cred ca nu el este cel cu care il caut. O fi pe undeva bagat, dar unde? Exista pe undeva o poza sau ceva instructiuni?

uite niste poze cauta-l in portbagaj.acolo trebuie sa fie...

Multumesc de info. maine ma apuc la demontat.

Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte fericit ca nu am dat nici un ban si am rezolvat-o singur. Pentru cei ce au e46 touring, modulul de bluetooth cu pass key-ul se afla in portbagaj in partea stanga. Se deschide compartimentul unde se afla trusa de scule si triunghiul, dupa care vom vedea doar modulul de antena fixat pe o captuseala, se ridica captuseala din partea de jos si in stanga dedesupt se afla modulul bluetooth cu o eticheta pe care scrie PASS KEY. Am avut norocul sa nu fie schimbat si merge foarte bine.
Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte fericit ca nu am dat nici un ban si am rezolvat-o singur. Pentru cei ce au e46 touring, modulul de bluetooth cu pass key-ul se afla in portbagaj in partea stanga. Se deschide compartimentul unde se afla trusa de scule si triunghiul, dupa care vom vedea doar modulul de antena fixat pe o captuseala, se ridica captuseala din partea de jos si in stanga dedesupt se afla modulul bluetooth cu o eticheta pe care scrie PASS KEY. Am avut norocul sa nu fie schimbat si merge foarte bine.

:twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.