Jump to content

m40 b18.Poate ma ajuta si pe mine cineva


Recommended Posts

M40 b18 refacut(aprilie 2010) complet(cuzinetii,biele etc) de e36 cu un tacanit puternic de culbutori!Problema e ca nu face decat la rece sau decat daca depasesc 4500 rpm indiferent de viteza(1-5) si asta pt mai mult de 5 secunde(accelerata de la 4500rpm-6500rpm mai mult de 5 sec)!ca sa nu mai tacane (dupa ce am accelerat o peste 4500 rpm) trebuie s o las 30 sec-2minute.isi revine singura si merge absolut normal!(fara sa trec din nou de 4500rpm).am mare nev pt k trebuie sa plec cu ea 2 spatamani!(nu mi se aprinde becul la ulei in timpul mersului si uleiul este 10w40 ,,nemtesc,,schimbat acum 5 zile.facea si inainte de asta)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu numai ca nu ajuta deschiderea mai multor topicuri cu acelasi subiect, dar este si o cale sigura catre suspendarea userului :twoup: .

 

Un singur topic este suficient. Daca nu ai primit un raspuns satisfacator solutia nu este sa deschizi mai multe topicuri cu aceeasi problema. Poate ceilaalti useri nu cunosc raspunsul. Sau poate nu au chef sa raspunda. Solutia este sa mergi la un service.

 

23. Flood. Nu este permisa postarea unui mesaj pe mai multe subiecte de conversatie. Orice comportament de acest gen va fi sanctionat imediat prin suspendare.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.