Jump to content

Recommended Posts

  • 2 months later...
eu am montat pe masina mea, e nevoie de cablurile de HK, difuzoarele HK (10 buc + 2 SUBW) si amplificatorul HK. Este foarte mult de munca daca instalatia de hk nu e completa sau nu e P&P, e de modiificat / schimbat instalatia in usile din fata, de pus in spate, pini etc...este...mult...dupa care se codeaza HK pe masina si gata...suna altfel :)
Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu va suparati pe mine...dar nu pot sa inteleg de ce ati vrea sa va montati sistemul Harman Kardon???

Ati auzit cum suna??? Vi se pare OK?

Am testat si eu in vreo 2 E46 ce poate si cum suna sistemul asta (OEM) si mi se pare de toata jena.

Parerea mea...voi faceti ce vreti

Link to comment
Share on other sites

Am testat si eu in vreo 2 E46 ce poate si cum suna sistemul asta (OEM) si mi se pare de toata jena.

 

...in comparatie cu ce?

 

in usile din fata la e46 ce difuzorare sunt , ma interseaza crcumferinta lor..de 13, 5 inch..stie careva?

 

16,5 cm, problema cea mai mare e adancimea maxima...

Link to comment
Share on other sites

Din poza lipsesc cele 2 twittere din portierele fata, asadar eu numar 10...unde sunt cele 2 in plus?

 

Ok, deci toate difuzoarele duc la statia din portbagaj (capitonaj stanga)...acum o alta intrebare... sunt ceva conectori speciali de la statie la unitatea audio din bord in comparatie cu o retea standard de sunet?

 

Chiar asa...cele cu echipare standard audio au si ele o mica statie de amplificare? Sau doar din unitatea audio din bord?

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

1. in poza lipsesc cele 2 tweeter-e de fata cat si 2 mid-bass: sunt 2 in usile fata (stanga-dreapta) si 2 in consola de sub luneta (stanga-dreapta)

2. nu e nimic special, doar ca firele sunt rasucite - la fel ca si cele ce merg la difuzoare, oricum, cablul de la statie la modul radio e scurt...

3. amplificator separat la E46 exista DOAR in urmatoarele cazuri: HIFI system, HK system, Sound modul (retrofit), la standard nu exista niciun amplificator suplimentar

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Salutare !!

 

Am si eu o problema dar daca tot a aparut as vrea sa trec si eu pe sistemul hk. Problema a aparut la fostul proprietar cand a reusit sa arda toate boxele de pe masina mai putin twitterele. Dupa ce am luat eu masina am schimbat boxele si nu mai am bass. Masina are telefon Siemens. Sa inteleg ca poblema vine din amplificatorul din parte stanga? Codul la ce se afla sub capitonaj este 84.11-6916766-01 si este un Siemens.

 

Un raspuns mi-ar fi de mare ajutor.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.