Jump to content

manual Z3?


ionutbacau

Recommended Posts

Din ce an este masina? Nu exista Z3 de 2000 cm cu 140 de cai, ori este 1.9 M44B19 (4 pistoane) cu 140cp ori este 2.0 M52B20 (6 pistoane) cu 150cp

 

Iti trebuie manualul de utilizare sau manualul de reparatii? ca sunt doua chestii diferite :)

Eu am manualul de utilizare al variantei face lift de dupa 99 daca te ajuta cu ceva...

Manual de reparatii cel mai apreciat pe forumurile din strainatate este cel scris de Bentley dar din pacate nu se gaseste decat pe net si costa vreo 120$ asa ca eu mi-am facut rost de manualul BMW TIS care este foarte complex si explica foarte bine pasii de reparatie (are toate modelele de Z3)

Dimensiunea originala a anvelopelor (vorbesc de modelul pre-face lift) este 225/50/ZR16 si optional se pot pune 205/60/R15 (iarna) sau 225/45/ZR17 (unele modele in 6 pistoane cu wide body desi poti intanli si pe 4 pistoane)

 

Pune si tu niste poze cu noua jucarie :twoup:

Link to comment
Share on other sites

salut,

sunt nou posesor de z3 si ma mandresc cu el!! este pe motor de 2000, 140 CP, totusi am scos sub 10% consum... Am nevoie de un manual de z3, deoarece astia de la noi de la RAR au scris ca trebuie sa am jante de 15inch , iar eu am de 17 pe el. Asa l-am adus.. Ma puteti lumina , va rog?

intra pe www.bmwclubmagazine.com, inregistreaza-te, apoi acceseaza resursele destinate membrilor inregistrati si ia/ti ce manual doresti...

BMW_CLub_Magazine_registration_2.jpg

BMW_CLub_Magazine_registration.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.