Jump to content

[Vand] acte e36 coupe 320i an 1994


Bunica

Recommended Posts

Acte si serii caroserie, culoarea trecuta in acte este negru. Masina este cu numere de VS, pot fi gasit in Iasi sau Vaslui.

 

Pret: 500 eur

 

Tel: 0745 166 850

 

http://www.razvanagache.com/@dezmembrare/a.jpg

Edited by Bunica
Link to comment
Share on other sites

Scurta procedura recarosare 2010:

 

Autoturismul "donator acte" trebuie dus la RAR pt a obtine accpetul de recarosare (se face o verificare destul de amanuntita a acestuia) poate sa ia ok sau poate sa nu ia ok pt recarosare...in functie de gradul avariei si calculul estimativ al reparatiei

 

Autoturismul "primitor acte" trebuie prezentat la RAR pt accept recarosare pe platforma, fara sistem rulare, motor si cutie si toate elementele ce nu tin de caroserie (bord, scaune etc)

 

Autoturismul "primitor acte" in momentul prezentarii la RAR a 2-a oara este MUSAI sa aibe pe el montat motorul autoturismului donator! Nu se poate face recarosarea decat cu motorul original trecut in cartea de identitate ! In cazul in care in carte este trecut "fara serie" este musai prezentarea cu acelasi tip motor si acelasi an fabricatie (stantat pe aproape toate componentele lui).

 

Este necesara factura service agreat RAR sa faca schimburi de caroserii (destul de putine)

 

Taxa recarosare cca 700 RON

 

Este musai autoturismul "primitor acte" sa fie acelasi model / tip, poate sa difere anul de fabricatie, culoare si numarul de usi

 

NOTA:

Toate informatiile sus prezentate sunt obtinute de mine personal in 11. 2010 direct de la RAR Bucuresti seful biroului Omologari Artizanale.

Am solicitat aceste informatii intrucat si eu voi face o astfel de recarosare la un autoturism in viitor.

 

P.S. Am fost intrebat de ce vreau recarosare...am prezentat astfel dovada de reparatie primita de la politie, factura proforma primita de la service-ul agreat de compania de asigurari si dovada de la compania de asigurari ca autoturismul in urma accidentului este declarat dauna totala!

Edited by Sorin Golf 3 cabrio
Link to comment
Share on other sites

Autoturismul "primitor acte" trebuie prezentat la RAR pt accept recarosare pe platforma, fara sistem rulare, motor si cutie si toate elementele ce nu tin de caroserie (bord, scaune etc)

Niste aberatii...made in RO

Edited by Cristi B.
Link to comment
Share on other sites

Daca asa stau lucrurile cu adevarat chiar nu stiam. E vorba despre Rromania si totul e posibil din pacate, noi suntem mai cu mot fata de restul :twoup:

 

Oricum, ramane valabil vand actele si daca este nevoie pot da si caroseria gratis ( care este contorsionata in ultimul hal plus taiata dupa dezmembrare ) plus motorul cu 300 eur care este in stare perfecta de functionare.

Link to comment
Share on other sites

Scurta procedura recarosare 2010:

 

Autoturismul "donator acte" trebuie dus la RAR pt a obtine accpetul de recarosare (se face o verificare destul de amanuntita a acestuia) poate sa ia ok sau poate sa nu ia ok pt recarosare...in functie de gradul avariei si calculul estimativ al reparatiei

 

Autoturismul "primitor acte" trebuie prezentat la RAR pt accept recarosare pe platforma, fara sistem rulare, motor si cutie si toate elementele ce nu tin de caroserie (bord, scaune etc)

 

Autoturismul "primitor acte" in momentul prezentarii la RAR a 2-a oara este MUSAI sa aibe pe el montat motorul autoturismului donator! Nu se poate face recarosarea decat cu motorul original trecut in cartea de identitate ! In cazul in care in carte este trecut "fara serie" este musai prezentarea cu acelasi tip motor si acelasi an fabricatie (stantat pe aproape toate componentele lui).

 

Este necesara factura service agreat RAR sa faca schimburi de caroserii (destul de putine)

 

Taxa recarosare cca 700 RON

 

Este musai autoturismul "primitor acte" sa fie acelasi model / tip, poate sa difere anul de fabricatie, culoare si numarul de usi

 

NOTA:

Toate informatiile sus prezentate sunt obtinute de mine personal in 11. 2010 direct de la RAR Bucuresti seful biroului Omologari Artizanale.

Am solicitat aceste informatii intrucat si eu voi face o astfel de recarosare la un autoturism in viitor.

 

P.S. Am fost intrebat de ce vreau recarosare...am prezentat astfel dovada de reparatie primita de la politie, factura proforma primita de la service-ul agreat de compania de asigurari si dovada de la compania de asigurari ca autoturismul in urma accidentului este declarat dauna totala!

 

exact... numai ca eu stiam ca auto ce il recarosezi trebuie sa fie mai nou ca cel ce are actele de ro.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Daca esti interesat si de motor, da il am in stare foarte buna. Oricum, din cate stiu motorul este considerat o piesa de schimb...

motorul este considerata piesa de schimb in germania....nu in romania.Daca la noi in romania era considerata piesa de schimb , nu mia trebuia omologare la motor...la noi in romania se considera piesa de schimb: bucse, filtre, + alte piese la care nu necesita omologare.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.