Jump to content

Probleme dupa update idrive


Recommended Posts

Vreau sa imi fac un update de firmware la un e90 am navi bussines, credeti ca se merita care sunt avantajele, masina mea e din 2006 luna a treia, o sa fie vreo diferenta la modul de afisare , o sa pot sa vad hartile sau raman cu sagetile, se va defecta vreun modul, care sunt sansele sa am maimulte batai de cap dupa aceea?????????????????????

Pls help me.........

Link to comment
Share on other sites

vor fi mai colorate,chiar daca vei merge la reprezentanta bmw,ei te vor pune sa semnezi o hartie cum ca in caz ca se defecteaza ceva in urma update-ului,ei nu sunt raspunzatori cu nimic....acuma avand in vedere ca un singur calc.poate costa peste 1000 de euro....ce zici merita?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

eu am schimbat navigatia business in profesional pana in prezent nu am codat nimic si functioneaza perfect, daca tot vrei sa o scimbi de ce nu iti pui una prof???

pana acum nu a stricat nimic la masina dar navigatia este cu un an mai noua decat masina , tinand cont ca tu vrei sa pui un model mai nou asta nu mai stiu,dar daca vrei sa iti apara harta schimba in prof si ai rezolvat treaba

Link to comment
Share on other sites

M-am gandit si eu la asta, si cred ca o sa o fac pana la urma decat sa dau 1000 euro pe un modul mai bine dau 800 pe o navi profi si am terminat balciu. Problema e cine o monteaza, ca nu stiu pe nimeni care se ocupa cu asta.Inca o intrebare ai gasit navi profi cu modul TV cand ai cautat pentru tine?cat ai dat pe ea?
Link to comment
Share on other sites

Ai dat la schimb si vechea navigatie la pretu asta ? Ai ceva instructiuni de montaj sau doar ai demontat tot ce era connectat pe acolo si ai connectat noul screen, unitate dvd etc.Nu a necesitat nici o resetare din soft sau vreo reprogramare ca sa recunoasca noua unitate.
Link to comment
Share on other sites

Ai dat la schimb si vechea navigatie la pretu asta ? Ai ceva instructiuni de montaj sau doar ai demontat tot ce era connectat pe acolo si ai connectat noul screen, unitate dvd etc.Nu a necesitat nici o resetare din soft sau vreo reprogramare ca sa recunoasca noua unitate.

nu am dat nimic la schimb

am demontat navigatia veche si am montat-o pe cea prof dar mai trebuie sa pui un cablu pt ventilatorul de la unitate in rest a fost plug&play toata operatia a durat cam o ora ,singurul lucru mai dificil a fost scoterea si montarea firului de la ecran la unitate dvd in rest e foarte simplu

nu am recodat nimic dar trebuie sa fac codare la bluetooth si magazia de cd si deasemeni nu imi mai functioneaza comenzile vocale ,dar alea chiar sunt inutilizabile deoarece sunt in germana

Edited by ionut1985
Link to comment
Share on other sites

comenzile vocale se pot schimba in eng...ma rog, in cazul tau e cam greu sa activezi comanda vocala...ai alt vin in ccc, in plus nu ai cod fsc pentru comenzi vocale, btw, ai uitat de codarea la ccc :)

pai cand l-am montat pe masina a mers am crezut ca e plug&play si nu am mai facut nimic tinand cont ca functioneaza cun trebuie

apropo la ce foloseste codarea ccc doar ca sa stie masina ca are alt modul ? sau si din alte motive?

Link to comment
Share on other sites

 

apropo la ce foloseste codarea ccc doar ca sa stie masina ca are alt modul ? sau si din alte motive?

 

Cand adaugi un mou modul,acesta trebuie scris in FA,dupa care urmeaza codarea.Codarea este necesara deoarece acel modul trebuie integrat in sistem,pt. o functionare corecta.

 

De ce a mers la tine plug&play? Pot fi mai multe cauze si tot atatea explicatii,dar trebuie codat,pt. a nu avea surprize ulterioare :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.