Jump to content

Navigatie E60 LCI


Recommended Posts

se da un BMW E60 525d LCI 2008 care a venit cu navigatie mica- Business, se doreste montajul unui sistem de navigatie OEM Professional

 

Aici vin intrebarile pentru cei ce se pricep mai bine:

1. Schimbul si montajul se realizeaza plug&play si atat? Adica schimb monitorul, unitatea dvd( +antena GPS) si joystickul si gata? sau trebuie anumite cabluri, adaptoare si de activat anumite functii din soft?

2. In anunturile gasite pe ebay, joystickul este diferit de cel pe care il am eu, eu avand joystick simplu (doar rotita), in poze sa vad joystickuri care au incorporat si o mini consola.. se potriveste la mine sau.. trebuie sa schimb si consola cotierei?

 

exemplu:http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E60-E61-E63-E64-CIC-iDrive-Professional-Navigation-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem33647201f4QQitemZ220728525300QQptZCarQ5fAudioQ5fVide

o

 

3. se poate monta modul TV sau este inclus in hardware-ul unitatii de dvd?

4. A facut cineva de pe forum acest swap?

 

Multumesc anticipat pentru raspunsuri. si nu, nu vreau sa vand masina sa iau una deja echipata cu navi professional.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Salut eu am schimbat navigatia si a fost plug&play ,nu am schimbat nimic in afara de ecran, unitate si butonul i-drive .Am scos ecranul, unitatea si butonul apoi am pus la loc pe cele prof.mai greu a fost cu firul care vine din unitate la ecren ca a trebuit sa demontez sub volan sa am loc sa il bag cum trebuie dar sincer toata treaba am facut-o in 40 min

Functioneaza perfect navigatia si singurul lucru care ma deranjeaza este ca nu mai recunoaste magazia de cd-uri si bluetooth-ul dar am inteles ca astea se pot coda si o sa functioneze .

In rest sunt multumit

As avea si eu o intrebare modul bluetooth este separat sau unde se afla??? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Salut eu am schimbat navigatia si a fost plug&play ,nu am schimbat nimic in afara de ecran, unitate si butonul i-drive .Am scos ecranul, unitatea si butonul apoi am pus la loc pe cele prof.mai greu a fost cu firul care vine din unitate la ecren ca a trebuit sa demontez sub volan sa am loc sa il bag cum trebuie dar sincer toata treaba am facut-o in 40 min

Functioneaza perfect navigatia si singurul lucru care ma deranjeaza este ca nu mai recunoaste magazia de cd-uri si bluetooth-ul dar am inteles ca astea se pot coda si o sa functioneze .

In rest sunt multumit

As avea si eu o intrebare modul bluetooth este separat sau unde se afla??? :twoup:

 

tu vorbesti de navigatie cu CIC? pune o poza la display :)

Link to comment
Share on other sites

Vorbesc de navigatia businnes aceea cu ecran mic cu sageti accea care are unitatea cu un singura intrare cd sau dvd pt navigatie

post-33358-1296470304_thumb.jpg

poti sa imi spui unde se afla mobulul bluetooth este separat de unitatesau este incorporat

Edited by ionut1985
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
e destul de simplu de montat CIC-ul , trebuie doar sa schimbi mufa de alimentare de la ecran ( e diferita la CIC),mufa de la controler (asta de la cic are doar 4 pini +,- ,can high si can low),si in rest codare si un CAN filter sa activezi navigatia ca altfel nu o sa poti sa o activezi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.