Jump to content

[Vand] E39 2001 2.0d


rzv20

Recommended Posts

m-am hotarat sa-mi vand masina

 

bmw 520d 2001 negru

 

dotari

 

dublu climatronic

 

webasto ( de sapt trecuta si functioneaza)

 

comenzi volan

 

comp bord

 

6 airbag

 

cd

 

mag. 6 cd

 

4 geamuri el.

 

asc

 

xenon ( after market)

 

inchidere centrtalizata

 

alarma OEM

 

folii omologate

 

motor scimbat (cred ca va fi printre putinele masini care pe bord are 310.000 si in realitate 225.000) :twoup:

 

parbriz nou si cam atat imi vine acum in minte

 

(pt. detalii tehnice o sa-l sun pe ''bogdy'' pt ca el e mecanicu familiei sa dea detalii despre tot ce s-a schimbat la masina in ultimul timp pt ca eu nu prea stiu ce denumiri au toate bucsile de pe masina)

 

 

 

atasez un link de pe forum pt ca e mai usor si am sa revin cu poze actualizate singura dif. e ca acum are rotile de iarna pe 15 style 83 (sper sa nu vb. prostii)jentile sunt vopsite de cateva luni la fel si masina

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=92156

 

masina se vinde cu jante M double spoke chrome shadow 18

 

 

pret 6900E

Edited by rzv20
Link to comment
Share on other sites

la rugamintea lui @rzv20 o sa incerc sa enumar toate piesele schimbate incepand cu 2010:

discuri si palcute de frana fata, discuri, placute si saboti spate, amortizoare si flanse fata, brate si bucsi brat oscilant spate, brate fata (toate), biletede de directie si de bara stabilizatoare,capete de bara, scut motor, tringhiuri de spoiler, ambele termostate, pompa de apa webasto, bijii incandescente, cablu capota, flansa cardan, butoane climatronic, reconditionat alternator (punte diode+releu), reconditionat electromotor (bendix+perii) si multe alte maruntisuri care nu mi le mai amintesc acum.

Mentionez ca toate piesele au fost de calitate (Lemforder, Sachs, NGK, Ferodo, Jurid si bineinteles OE).

In concluzie s-au investit cu tot cu jantele M, vopsit si inlocuit motor peste 4000 de euro (sincer ,cum ti-am spus si la tel @rzv20, nu inteleg de ce naiba vrei s-o vinzi dupa atatia bani investiti, dar nah, fiecare cu piticii lui)

Edited by bogdy
Link to comment
Share on other sites

Asta e motivul pentru care eu unul nu mai tin mai mult de 1.5 - 2 ani o masina, ajung sa schimb piese inainte de vreme ca sa fie perfecta masina si dupa aia mi se pune pata pe altceva si o vand la pret de nimic. Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

un schimb cu un e46 din 98+diferenta?

 

 

 

in principiu nu-mi trebuie E46 pt ca e cam mic pt necesitatile mele

 

Asta e motivul pentru care eu unul nu mai tin mai mult de 1.5 - 2 ani o masina, ajung sa schimb piese inainte de vreme ca sa fie perfecta masina si dupa aia mi se pune pata pe altceva si o vand la pret de nimic.

 

 

 

 

 

cam ai dreptate, din pacate

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

sal,vinzi jantele pe 18 separat?Sau daca vrei unele stock de e39 la schimb si dif.

 

 

gentile le-am luat anul trecut in vara si am dat 1300E cu cauciucuri Good Year aproape noi

daca le vand imi trebuie 1100E pe ele, sunt ca noi,(de fapt E60-u de pe care sa-u luat avea ffff putini km)

nu stiu daca tu esti dispus sa investesti asa de mult

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Omul e cam ocupat in perioada asta asa ca o sa raspund eu in locul lui: e mai mult plecat din oras, nu prea foloseste masina asa ca n-a apucat sa rezolve problema. Oricum daca se iveste un cumparator, masina se va vinde cu actele in regula, cu motorul trecut in talon.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.