Jump to content

[Cumpar] e46 e39


SurehanD

Recommended Posts

Cumpar e46 sau e39 318, 320, 323, 325, 520 si 525 benzina sau diesel an minim 2000 km maxim 200.000 dotari nu conteaza, stare buna, fara defecte.

 

OFER pana in 5400 euro.

 

Am eu 316 E46,1895b,170 km cu carte service,unic proprietar in ro,pret 5300,daca te intereseaza iti trimis poze si mai multe detalii

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut! asta l-ai vazut? e si aici pe forum de vanzare, pretul e bun :thumbsup: http://www.auto.ro/bmw-318/819792.html

 

l-am vazut live. pe forum scrie ca e adus din germania mie mi-a zis ca l-a cumparat din B de la un tip. masina arata cat de cat bine. dar nu stiu cu actele ce se intampla!

 

mașinĂŁ ff bunĂŁ, un pret bun pt cĂŁ este urgent: http://www.autovit.ro/bmw-316-C17570752.html

Valabil sãptãmâna asta.

 

nu vreau 316 merci. am avut 316 macar 10 cai sa upgradez si eu. :)

Link to comment
Share on other sites

l-am vazut live. pe forum scrie ca e adus din germania mie mi-a zis ca l-a cumparat din B de la un tip. masina arata cat de cat bine. dar nu stiu cu actele ce se intampla!

 

 

 

nu vreau 316 merci. am avut 316 macar 10 cai sa upgradez si eu. :)

 

da e spune ca e adus din germania si pe urma din belgia e clar, asta l-ai vazut, era si un prieten interesat d el http://www.bestauto.ro/bmw/320/autoturism/auto/1838662.htm?pgsource=searchresult&fuelname=benzina&year=2000&colorname=negru&countyname=cluj&price=4900&tabid=1&pictureid=1

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

da e spune ca e adus din germania si pe urma din belgia e clar, asta l-ai vazut, era si un prieten interesat d el http://www.bestauto.ro/bmw/320/autoturism/auto/1838662.htm?pgsource=searchresult&fuelname=benzina&year=2000&colorname=negru&countyname=cluj&price=4900&tabid=1&pictureid=1

 

 

l-am vazut si pe asta live. un tip cica mecanic "un mare taran", arata bine, doar ca a fost toata revopsita si chituita, si avewa mici probleme la motor gen pompa servo, snda lambda, debitmetru :)

 

jur ca numai gunoaie am vazut.

 

m-am intalnit cu un baiat din BV cu un 520 e39 in mures weekendu trecut. masina arata bine ( fusese revopsita pe alocuri) dar in general bine. numai ca mai trebuiau bagati ceva bani si in aia si m-a cam demoralizat. eram aproape fixat pe masina aia.

Link to comment
Share on other sites

Tu vrei masina din 2000 care sa nu fi fost revopsita pana acum ? Sa majoritatea elementelor sa fi fost vopsite ? Inseamna ca esti optimist tare...

 

 

eu vreau masina din 2000 care sa nu fi fost rasturnata si plina de chit. revopsita chiar m-as bucura daca ar fi ( dar revopsita nu incarcata de chit) si revopsita bine. stiu ca cer aproape imposibilul la banii astia, dar mai caut. si daca nu gasesc nimic aia e. imi iau altceva.

Link to comment
Share on other sites

l-am vazut si pe asta live. un tip cica mecanic "un mare taran", arata bine, doar ca a fost toata revopsita si chituita, si avewa mici probleme la motor gen pompa servo, snda lambda, debitmetru :)

 

jur ca numai gunoaie am vazut.

 

m-am intalnit cu un baiat din BV cu un 520 e39 in mures weekendu trecut. masina arata bine ( fusese revopsita pe alocuri) dar in general bine. numai ca mai trebuiau bagati ceva bani si in aia si m-a cam demoralizat. eram aproape fixat pe masina aia.

 

asa m-am tot plimbat si eu pana mi am luat masina, greu gasesti pe net o masina buna la un pret bun...

Link to comment
Share on other sites

1. La 5400 gasesti e46 318i, 320i sau 323i ,in stare buna, destul de usor dar restul de pe lista daca le gaseti la banii aia sigur sunt cazaturi (bine poate gaseti vreun disperat , dar cazurile alea sunt destul de rare).

2. Benzinar de 11 ani cu 200 k km gaseti, dar diesel sunt maxim 5% sub 200k km si daca totusi are mai putin sigur nu il vinde cu 5400 de euro.

Poti arunca o privire si aici, desi e mai scumpa si mai "plimbata": http://www.bmwclub.ro/forums/topic/96550-vand-e39-25d/page__p__1359564?do=findComment&comment=1359564

 

 

Link to comment
Share on other sites

un prieten, fost mecanic la Autotransilvania, care cauta masina a vazut-o pe asta si inca una neagra si n-a fot prea incantat de ele in ciuda pretului foarte bun.

Sincer toate masinile care le-am avut le-am cumparat sub pretul pietei pentru ca lucrez in domeniu deci reparatiile ulterioare m-au costat muuult mai putin decat pe un oarecare care nu are nimic de-a face cu masinile, dar daca ar fi trebuit sa platesc piesele si manopera la pret de client atunci toate masinile mele ar fi fost tepe.

In concluzie fiecare e liber sa cumpere ce vrea, sunt banii lui pana la urma, ideea e sa nu te astepti ca toate masinile au fost conduse de batrinei nascuti in anii 30' care nu treceau de 100 la ora si faceau maxim 5000 de km pe an.

Edited by bogdy
Link to comment
Share on other sites

1. La 5400 gasesti e46 318i, 320i sau 323i ,in stare buna, destul de usor dar restul de pe lista daca le gaseti la banii aia sigur sunt cazaturi (bine poate gaseti vreun disperat , dar cazurile alea sunt destul de rare).

2. Benzinar de 11 ani cu 200 k km gaseti, dar diesel sunt maxim 5% sub 200k km si daca totusi are mai putin sigur nu il vinde cu 5400 de euro.

Poti arunca o privire si aici, desi e mai scumpa si mai "plimbata": http://www.bmwclub.ro/forums/topic/96550-vand-e39-25d/page__p__1359564?do=findComment&comment=1359564

 

te-am vazut sambata in piata! ce scartaie pe spate?

Link to comment
Share on other sites

Scartaie bucsa de la bratul oscilant stanga (schimbata acum doua luni, culmea ca e lemforder), trebuie sa-mi dea alta ca e in garatie, numai ca noah, mi-e lene s-o schimb.

Sambata cred ca o sa fiu iar in piata, te astept la o poveste, ca de vandut, la cum merge piata, nu e cazul :)

Edited by bogdy
Link to comment
Share on other sites

Scartaie bucsa de la bratul oscilant stanga (schimbata acum doua luni, culmea ca e lemforder), trebuie sa-mi dea alta ca e in garatie, numai ca noah, mi-e lene s-o schimb.

Sambata cred ca o sa fiu iar in piata, te astept la o poveste, ca de vandut, la cum merge piata, nu e cazul :)

 

o sa fiu si eu pe acolo! ne vedem inseamna ca.

 

 

 

mi se pare mie sau bara fata nu e mata? oricum nu stiu ce sa zic.... km aia sunt cam putin pentru pretul ala mic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.