Jump to content

[Vand] BMW 325xi E46 - 2004


Costos

Recommended Posts

Foarte multi ma intreaba de consum. Nu stiu daca sunt interesati efectiv sau nu de masina sau doar curios cat consuma.

Genul acesta de masina se adreseaza mai mult cunoscatorilor.

Acum ca sa ii lamuresc pe toti care sunt curiosi cu consumul.

 

In Bucuresti: 16-18%

In oras (altul decat bucuresti) 12-14%

In afara mers normal: 8-9%

In afara mers sportiv: 10-11%

 

Combinat: 10-11%

 

Intr-adevar, consuma putin mai mult decat un Cielo dar are 192cp nu 90. Unde mai pui ca e si 4x4 si automata.

 

Iar cei care au diesel si stau in Bucuresti si sustin ca le consuma masina 7-8%, se amagesc sau merg numai la 2 noaptea cu ea prin oras.

Un diesel, din cate stiu eu, ia intre 10-14, depinde de motor.

 

 

La consum gresesti putintel :), am detinut un 330cd 2004-facelift 2004, motorul era cel de pe X5, asa a venit din fabrica cu 218cp(160kw) ... ca sa ajung la consum, in bc imi indica 7.8, la pompa consumul facut - 9,2 - 9,5. nu eram vitezomanul Gica , dar nici cuminte nu eram, cand era vorba de talpa, nu era problema..... ce e drept cei cu 320 aveau consum de 14-15 aici in Bucuresti , unde e dilema ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Da, corect. Poate un diesel de 2000 care cantareste 2tone, obiect care nu exista.

Eu posed un diesel de 1.9, nu 2.0 si nu ma apropii nici pe departe de cifrele tale.

 

 

 

Exista si q7 cu pret de catalog 70-80.000, care acum se vand cu 16-18.000

 

 

 

 

Pe scurt: subscriu la parerea ca e o teorie fumata. Vrei exemplu de masina "pt cunoscatori" ? E30 M3, daca suntem pe bmwclub. Daca nu, Golf 1 GTI.

 

Ontopic: masina e superba, pretul enorm.

Bafta la vanzare,

Subscriu la tot ce ai spus...mai bine nu se putea

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Subscriu la tot ce ai spus...mai bine nu se putea

Poate vi se pare un pret enorm dar cine ar cumpara o astfel de masina ar prefera sa dea ceva bani in plus doar prin simplu fapt ca nu e adusa din germania (cu km modificati) si ca are anumite optionale care nu gasesti la orice masina pusa la vanzare + ca nu e cocalarita. Este exact cum a iesit pe poarta fabricii, fara eleron, folie de carbon, angel eye sau alte chesti adaugate.

Plus/Minus 1000 de eur nu e mult pentru cineva care daca face 2000km/luna trebuie sa puna peste 1000 ron benzina iar daca sta in bucuresti cam 2000 ron.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.