Jump to content

ce cauciucuri sa aleg pe jante de 18


Recommended Posts

Din moment ce pe spate ai acum 255 35 18 probabil ai si J la janta pe spate 8,5. La cea din fata e 8J. Exact la fel am si eu, si nu cred ca ai putea sa pui pe ele 225. Eventual un 245 dar nu cred ca se merita. Eu am goodyear eagle f1 assymetric de 1 an si jumatate sa zic si nu am avut nici o problema. Daca nu iei gropi urat nu prea ai ce sa patesti cu ele.
Link to comment
Share on other sites

Astea sunt dimensiunile standard date de producator (Bmw), si eu am roti de Z4 pe 18", cu 225/40ZR18 8J pe fata si 255/35ZR18" 8.5J pe spate , cu dimensiunile astea de anvelope diametrul rotiilor e aproape la fel, fata cu spate, e mai mare cu aproape 1 mm diametrul total al rotiilor de pe fata, pe langa diametrul rotiilor de pe spate. Asa ca pastreaza-ti dimensiunile originale la anvelope. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Astea sunt dimensiunile standard date de producator (Bmw), si eu am roti de Z4 pe 18", cu 225/40ZR18 8J pe fata si 255/35ZR18" 8.5J pe spate , cu dimensiunile astea de anvelope diametrul rotiilor e aproape la fel, fata cu spate, e mai mare cu aproape 1 mm diametrul total al rotiilor de pe fata, pe langa diametrul rotiilor de pe spate. Asa ca pastreaza-ti dimensiunile originale la anvelope. :thumbsup:

 

 

am inteles, doar ca trebuie sa schimb anvelopele , am luat jantele cu niste anvelope fullrun o chinezarie, prefer unele de firma mai uzate.

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam la altceva , este vorba de Sos Fundeni - cind vii de la Obor spre Europa faci dreapta la avion pe Fundeni , dupa ce treci de benzinarie cred ca este un Petrom , prima vulcanizare pe DREAPTA e o casa cu etaj , mare au tot ce trebuie , anvelopele le au stocate frumos in casa respectiva , te duce un nene la etaj si au pe zone in functie de marime , daca iei jantele dupa tine ti le monteaza acolo si in caz ca au galme sau ceva ti le inlocuiesc direct , mai sunt 2 depozite mari pe Sos Alexandriei inspre iesirea din Bucuresti dar acolo daca gasesti ceva bunicel au niste preturi de vorbesti singur Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

ma gandeam la altceva , este vorba de Sos Fundeni - cind vii de la Obor spre Europa faci dreapta la avion pe Fundeni , dupa ce treci de benzinarie cred ca este un Petrom , prima vulcanizare pe DREAPTA e o casa cu etaj , mare au tot ce trebuie , anvelopele le au stocate frumos in casa respectiva , te duce un nene la etaj si au pe zone in functie de marime , daca iei jantele dupa tine ti le monteaza acolo si in caz ca au galme sau ceva ti le inlocuiesc direct , mai sunt 2 depozite mari pe Sos Alexandriei inspre iesirea din Bucuresti dar acolo daca gasesti ceva bunicel au niste preturi de vorbesti singur

 

 

stau pe vatra luminoasa , e super aproape, merci

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam la altceva , este vorba de Sos Fundeni - cind vii de la Obor spre Europa faci dreapta la avion pe Fundeni , dupa ce treci de benzinarie cred ca este un Petrom , prima vulcanizare pe DREAPTA e o casa cu etaj , mare au tot ce trebuie , anvelopele le au stocate frumos in casa respectiva , te duce un nene la etaj si au pe zone in functie de marime , daca iei jantele dupa tine ti le monteaza acolo si in caz ca au galme sau ceva ti le inlocuiesc direct , mai sunt 2 depozite mari pe Sos Alexandriei inspre iesirea din Bucuresti dar acolo daca gasesti ceva bunicel au niste preturi de vorbesti singur

 

am fost acolo , aveau unele praf cu DOT din 2004 si super scumpe, o sa mai ma duc intr-un loc pe langa cora pantelimon.

 

ar mai fi o solutie sa-mi cumpar 1 singura anvelopa si o inlocuesc cea cu probleme , or fi ele Fullrun (chinezesti) da sint noi.

 

sa mai vad

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sa zic man , eu am fost undeva prin martie , si am mai fost o data cu stefan_E46 si de fiecare data am gasit gume bune cu DOT acceptabil de la 07 in sus , acum probabil ca fiind in mijlocul verii nu se mai omoara cu gume de vara ci se aprovizioneaza cu gume de iarna fiind obligatorii de anul asta
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sa zic man , eu am fost undeva prin martie , si am mai fost o data cu stefan_E46 si de fiecare data am gasit gume bune cu DOT acceptabil de la 07 in sus , acum probabil ca fiind in mijlocul verii nu se mai omoara cu gume de vara ci se aprovizioneaza cu gume de iarna fiind obligatorii de anul asta

 

 

am fost undeva prin spate la cora pantelimon, mi-am gasit 2 continental la 200 buc, f bune DOT 07, acum am scapat de zgomotul ala infect si directia se simte mai ferma, alea pe spate o sa le schimb mai traziu, eventual pun 2 de iarna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.