Jump to content

plecare in grecia cu masina lovita


bobytzah

Recommended Posts

Salut

 

Am rezervare in Grecia si masina mi-a fost lovita in usile de pe partea drepata, cea din fata este un pic indoita la margine, dar cea din spate este ceva infundata si un pic descentrata. Am facut constatare amiabila dar numai este timp pana vine raspunsul de la asigurator ( 1 saptama) plus reparatia.

 

Credeti ca o sa am probleme la iesirea din tara, defapt de bulgari ma cam tem sa num intoarca.

Link to comment
Share on other sites

asta cu dovata e valabila in Ro, afara nu iti cere nimeni asa ceva.

Mergi fara probleme, eu am mers 2 saptamani in Austria cu bara lovita, ma programasera initial la sf. lui februarie, si ma accidentasem la sf. lui decembrie...

Singurii care iti pot face probleme sunt romanii ...

Link to comment
Share on other sites

O sa cam ai probleme la vama. La bulgari stiu ca banu' vorbeste, deci nu e mare stres. Mai incolo poate fi buba.

eu am patit-o pe pielea mea sa stii...la vama nu am putut sa trec si de spaga nu s-a pus problema.....nu am avut masina lovita,altul a fost motivul pentru care nu am putut sa trec...

Link to comment
Share on other sites

Mda, multumesc pentru sfaturi!

 

Sa vad ce o sa iasa....

 

@Alex_wly tu unde ai avut probleme, daca se poate spune

 

L.E aaa cred ca mi-am dat seama

vama romania-bulgaria...iesire pe la vama veche....cu romanii ma intelegeam,dar bulgarii au fost contra..in plus daca ai probleme te baga in baza de date si nu mai iesi prin alta parte...

Link to comment
Share on other sites

daca era de spus spunea...

 

da' ce , oi fi tu marele Al Capone si noi nu stim..ori zici ca sa nu ne lovim si noi de astfel de probleme ori taci si nu t bagi in seama aiurea...

tu de unde ai venit bre zigi?vad ca tu te bagi in seama aiurea.....nu spun motivul ca nu vreau...ce te freaca pe tine ce am facut eu?

vrei PM?

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Am rezervare in Grecia si masina mi-a fost lovita in usile de pe partea drepata, cea din fata este un pic indoita la margine, dar cea din spate este ceva infundata si un pic descentrata. Am facut constatare amiabila dar numai este timp pana vine raspunsul de la asigurator ( 1 saptama) plus reparatia.

 

Credeti ca o sa am probleme la iesirea din tara, defapt de bulgari ma cam tem sa num intoarca.

 

Eu am iesit acum 2 luni (Ungaria, Austria) si aveam acelasi stres. Bara fata era lovita vizibil si nu aveam nici constatare amiabila. Am sunat mai multi prieteni care calatoresc mai des in afara tarii si m-au sfatuit sa nu imi fac probleme. Singurii care pot sa intrebe ceva ar fi astia de la noi la granita. Aveam pregatit textul ca asa am gasit-o de dimineata in parcare. Din fericire, nu a fost cazul si nu s-a intamplat nimic.

Link to comment
Share on other sites

din punctul meu de vedere bulgarii sunt niste jegosi...si nu vorbesc doar pentru ca nu am putut trece atunci...am fost si in vacante acolo....si daca nu vor sa te lase,poate doar ca nu le place de fata ta se leaga de orice...chiar si de faptul ca transporti etnobotanice :)) Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

inmajoritatea tarilor din vest raportarea acidentului se face la politie daca nu te intelegi amiabil sau daca exista victime. Nu exista dovada de reparatie.

Cand te duci sa o repari, service-ul la care mergi iti cere numarul de asigurare si atat, se inteleg si porcersc firmele intre ele si e treaba lor sa urmareasca asta, nu a politiei. E vorba de bani multi si e normal sa se ocupe aia care tin banii astia multi.

Si iti spun ca ii intereseaza direct pe asiguratori, ca in functie de incidente creste si valoarea primei de asigurare.

 

LA randul lor asigurarile notifica politia si aici se termina totul.

 

De asta nu ai nici o problema, cata vreme nu e afectata masina tehnic, adica sa iti mearga toate becurile, sa ai frane.. etc... nu ai treaba.

Ma repet, poti avea probleme in romania, dar nu afara

Link to comment
Share on other sites

Am inteles, in concluzie am sa plec cu ea asa un pic infundata ca alta solutie nu am

Era un nene politai azi de la rutiera in trafic si m-am dus si l-am intrebat si pe el, mi-a zis ca in mare nu am de ce sa imi fac griji, mai ales daca am si constatarea, dar nu mi-a zis-o pe un ton plin de siguranta.

 

Multumesc tuturor pentru info!

Link to comment
Share on other sites

tu de unde ai venit bre zigi?vad ca tu te bagi in seama aiurea.....nu spun motivul ca nu vreau...ce te freaca pe tine ce am facut eu?

vrei PM?

 

ar fi o idee ca si eu am masina lovita si as vrea sa nu am vre-o problema..sunt deschis la orice sugestie :) nu te ambala asa... era un "need to know"

Link to comment
Share on other sites

ar fi o idee ca si eu am masina lovita si as vrea sa nu am vre-o problema..sunt deschis la orice sugestie :) nu te ambala asa... era un "need to know"

pai daca era vorba de masina lovita spuneam...nu e cazul...la mine a fost alta problema si am vrut doar sa spun ca bulgarii se leaga de nimicuri....

P.S. ce inseamna "nid tu nou" ? :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.