Jump to content

suspensie sport e46


Recommended Posts

am cumparat o suspensie pentru masina mea un bmw e46 318i

 

amortizoare reglabile eibach pro street si arcuri reglabile pro street.

 

nu am apucat sa le montez pentra ca nu stiu daca bieletele se potrivesc ,sa nu fie prea lungi

sunt exact ca cele din poza.este o poza informativa de pe net

Link to comment
Share on other sites

am cumparat o suspensie pentru masina mea un bmw e46 318i

 

amortizoare reglabile eibach pro street si arcuri reglabile pro street.

 

nu am apucat sa le montez pentra ca nu stiu daca bieletele se potrivesc ,sa nu fie prea lungi

sunt exact ca cele din poza.este o poza informativa de pe net

 

sa nu se inteleaga ca este un ,,up,, dar am uitat sa scriu esentialul in topic.

 

Se potivesc bieletele normale sau trebuiesc unele mai scurte?

 

intreb pt ca vreau sa ma apuc sa le schimb si sa nu am surprize.

Edited by catalin6
Link to comment
Share on other sites

Eu cred e ca e taman invers de cum ai spus tu .

Asa e scuze, ma gandeam la ceva si am scris exact pe dos. Doar bieletele antiruliu trebuiesc schimbate. Am un prieten care si-a pus de Ford Galaxy si au mers. Eu mi-am luat de la aceeasi firma de unde am luat si suspensiile.

Link to comment
Share on other sites

o sa cumpar unule pe acest model.

 

mi a placut de colegul care a spus ca le pot taia si suda,initial am vrut sa le tai si sa le leg cu sarma :frantics:(asa de amuzament)

 

Eu am spus , pt ca , cunosc caz. Nu prea cred ca se poate intampla nimic rau si daca cedeaza o bieleta. Dar cu toate asta nu ti-am recomandat !

Link to comment
Share on other sites

Eu am spus , pt ca , cunosc caz. Nu prea cred ca se poate intampla nimic rau si daca cedeaza o bieleta. Dar cu toate asta nu ti-am recomandat !

am spus doar asa la caterinca,mi ai adus aminte cand suflam in jigler ,cu o sarma la dacie face ai minuni ;)

Edited by catalin6
Link to comment
Share on other sites

au luat si bieletele scurte.

 

saptamana viitoare daca am timp o sa montez suspensia.

 

acum am jante de iarna sunt 205/55/16 7j et40

si de vara am 225/45/17 8j et35 fata

 

225/45/17 9jet35 spate

 

ar fi mai bine sa pun rotile de vara?

Edited by catalin6
Link to comment
Share on other sites

Daca mergi cu masina zilnic eu zic sa astepti sa treaca zapezile, si dupa aia sa o cobori. O sa o freci rau de tot pe burta, mai ales pe drumurile secundare care nu sunt dezapezite. Plus ca o sa faci varza si bucsi, caseta etc. din cauza bucatilor de gheata de sub zapada.
Link to comment
Share on other sites

Daca mergi cu masina zilnic eu zic sa astepti sa treaca zapezile, si dupa aia sa o cobori. O sa o freci rau de tot pe burta, mai ales pe drumurile secundare care nu sunt dezapezite. Plus ca o sa faci varza si bucsi, caseta etc. din cauza bucatilor de gheata de sub zapada.

 

deocamdata sunt in germania,aici o cobor.pana ajung acasa se topeste zapada :frantics:

 

acum am vazut ca nu am tubulara de 21 pt scos flansa,o sa cumpar una.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

gata am rezolvat ,4 ore de munca si am terminat.arata super,o sa pun si poze cu finalul lucrarii.

 

nu avea rost sa fac poze la munca depusa .este deja un dyi pe aceasta tema.teoria de acolo am luat o

Edited by catalin6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.