Jump to content

pareri achizitie z4 2011


stranger

Recommended Posts

Tine 3-ul, Z4 cred ca merge mai degraba ca a 2-a masina, de weekend asa..

 

Asta este si parerea mea, mai ales ca pe 3 ai un motor superb 3.0irolleyes.gif

+ ca trebuie sa te gandesti bine pt ca z4 e un roadster si poate vreodata se mai iveste vreo ocazie in care esti nevoit sa urci in masina 3-4 persoane....ce te faci cu z4?

Link to comment
Share on other sites

Portbagajul e minuscul. Nu poti sa iti iei minimul necesar cu tine pentru un drum RO-UK cu masina aia. Ai spatiu pentru fix 1 troller mic. Daca mergi cu hardtopul inchis, ai loc mai mult pentru bagaje, dar nu se mai justifica achizitia modelului.

lol , de parca ar merge decapotat ro-uk . Si asa decapotarea e o chestie pe care o folosesti rar . Si imi pare f misto hardtopul si tot ce tine de masina asta . E90 e o masina comuna . Z4 e altceva . Daca nu ai familie adica 3 persoane nici nu ai de ce sa-ti pui problema ca esti taxi si trebuie sa iei pe cineva ...Sa iei o masina din prisma asta iar e o aberatie . Drobul de sare , hpfp , apa in stopuri blabla , rahaturi , bine ca la alte motoare se rup lanturi .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am condus z4, e de vis, dar: portbagaj: aproape zero;

intr-adevar: 2 jante au crapat; cauciucurile pe spate s-au dus in 10000km; placutele frana in 13000km; hard top-ul nu a avut probleme;

s-a mers cu ea cam 50000km; era 35i dar si cu box Hamman(pus la Bavaria)---370 cai;

Daca faci drumuri lungi....nu are nicio logica; ca feeling: cumpar-o;

In locul tau mi-as cumpara un Boxter S;

Si eu stau in dubii intre un Boxter S, Z4 si 320xd f30(40000 eur);

22000 pund= 26-27000 eur asa ca gasesti si z4 si boxter(nu cred ca S, ca si vechime comparabila cu Z4); Eu as merge pe Porsche

Link to comment
Share on other sites

cam 20.000-22.000£

3 si 5 am avut multe , 6 nu imi permit ca bag bani si in casa, z4 ma gandeam sa fie o experienta frumoasa.

Intradevar vad ca apar multe problem la z4, ar mai fi o idee sa astept seria 4.

 

vezi ca pe la 24k(26k??) il cumperi nou , este ceva reducere acuma la bmw pentru modelul z4 (printre altele)

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

esti nebun ?

de ce? eu zic ca e mai ok un boxter decat un z4;si la bani nu e foarte mare diferenta;

recunosc ca nu am condus niciodata un porsche, dar....i-am auzit de multe ori pe cei de la Top Gear :)))))))))

Boxter-ul comparativ cu z4 3.0 e cam cu vreo 4k euro mai scump;

intr-adevar, la pretul de z4 2.3, nu prea gasesti Boxter la aceeai ani si la un pret macar comparativ;

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

atunci da, daca au zis aia de la top gear asa este.

eu sa stii ca nu cred ca vorbesc prostii; ce au de pierdut?

si-au batut joc de e90 spunand ca: la BMW 2 lucruri sunt standard: parbrizul si aerul din masina; au dreptate!

cam tot ce lauda ei vad ca e laudat si de revistele de masini....o fi o coincidenta?

 

referitor la Boxter:http://www.autovit.ro/porsche-boxster-C26740921.html

are multi kilometrii zic eu, dar la bani e in regula

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

hai ma, top gear e o emisiune de divertisment cu niste masini in ea, daca nu ti-ai dat seama de asta imi pare rau de tine

 

 

referitor la Boxter:http://www.autovit.ro/porsche-boxster-C26740921.html

are multi kilometrii zic eu, dar la bani e in regula

 

tu cred ca ai o problema sincer

 

omul sta in anglia si vrea o masina de 20k cu volan pe dreapta

 

tu ii dai un link cu o masina de 30k cu volan pe stanga pentru ca asa au zis aia de la top gear

Link to comment
Share on other sites

hai ma, top gear e o emisiune de divertisment cu niste masini in ea, daca nu ti-ai dat seama de asta imi pare rau de tine

 

 

 

tu cred ca ai o problema sincer

 

omul sta in anglia si vrea o masina de 20k cu volan pe dreapta

 

tu ii dai un link cu o masina de 30k cu volan pe stanga pentru ca asa au zis aia de la top gear

nu m-ai inteles, nu i-am dat link lui; era discutia intre z4 si boxter cu "Pole", care banuiesc ca m-a facut "nebun" pentru ca am comparat preturile la masini;

din cautarile mele am vazut ca diferenta nu e foarte mare intre un 3.5i si un Boxter si de aici si link-ul;

Este de divertisment emisiunea, dar cred ca tipii aia au condus o gama infinit mai diversificata decat cei mai multi dintre noi asa ca sigur pot sa isi faca o parere;

si da, cred ca parerea lor e peste parerea oricarui dintre noi care doar se uita prin reviste;

cati de aici au comparat un Cayman cu un Boxter S; sau macar un z4 cu un slk? sau ca tot suntem o tara de motorinari, cati au comparat 330xd cu c 320 cdi 4 matic? ca tot o tinem cat de bun e BMW(asta fac si eu), dar am condus noi masinile acelea indelung de mult timp ca se ne facem o parere? NU

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

 

Este de divertisment emisiunea, dar cred ca tipii aia au condus o gama infinit mai diversificata decat cei mai multi dintre noi asa ca sigur pot sa isi faca o parere;

 

 

si ca sa incheiem cu top gear. ce vezi tu la televizor nu e neaparat parerea lor despre masina, chiar clarkson a recunoscut asta.

 

top gear e o emisiune de mistocareala de laudat masini britanice, lautat GB in general, putina politica, luat la pwla toata europa si cam atat. cum am mai spus e o emisiune de divertisment si cam atat, in ultima serie au lalait-o prin lume si tema show-urilor a fost orice altceva numai masini nu

Link to comment
Share on other sites

si ca sa incheiem cu top gear. ce vezi tu la televizor nu e neaparat parerea lor despre masina, chiar clarkson a recunoscut asta.

 

top gear e o emisiune de mistocareala de laudat masini britanice, lautat GB in general, putina politica, luat la pwla toata europa si cam atat. cum am mai spus e o emisiune de divertisment si cam atat, in ultima serie au lalait-o prin lume si tema show-urilor a fost orice altceva numai masini nu

am vazut ca erau prin Africa, totusi....nu era nicio masina britanica, doar japoneza, nemteasca si suedeza

in fine....stop la chestia asta ca e offtopic

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

Am fost la reprezentantza la bmw in gloucester nu aveau 2.3, am testat un 2.0 (184cp), superba masina, consum foarte bun, motorul si evacuarea se aude super, nu ai zice ca e 4 cilindri, in schimb mi se pare cam puturoasa si foarte rigida chiar si pe comfort. O sa mai caut sa testez si 2.3 si 2.8 daca gasesc prin zona. Mai astept si parerea altor colegi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.