Jump to content

BMW 325D ---e92 2007


Barbie

Recommended Posts

Desi am zis sa nu mai utilizez forumul pt vanzarea unei masini totusi o fac ca m-as bucura ca masina sa intre pe mana unui pasionat care sa aibe grija de ea cel putin ca mine.

Ca istoric masina este fabricata mai 2007 este adusa in tara in 2010,inmatriculata si folosita de cel care a adus-o.Masina eu o am din 2011 octombrie si am folosit-o exclusiv ca masina de week-end si in rarele ocazii cand timpul mi-a permis-o la munte la mare sau la diferite evenimente. Nu as vinde masina dar am momentan alte prioritati(un acoperis deasupra capului fara parinti) si Loganul meu rosu imi este suficient.

In masina am bagat o groooza de bani: packet M, jante BMW Motorsport,Jante aliaj iarna 17'' si multe altele.

Acum stiu ca o sa-mi sariti in cap mai ales ecologistii dar pt a ma bucura de cei 6 cilindri ai masinii i-am scos DPF,i-am schimbat softul pt o masina fara DPF si am softat-o lejer ce-i drept si extra power la turatii mai inalte nu chip stupid care trage de la 1000ture si rupe turbina in doua(ValyDim a facut operatiunea).I-am facut toate acestea in momentul cand Robert Tau(mecanicul masinii cu al sau Bimmer Service) mi-a zis ca turbina are joc puternic in ax. Evident turbina este noua.

Masina are momentan 157000km, carte service la zi, vopsea originala,interior impecabil(nu s-a fumat niciodata) si exterior care luceste si fara zgarieturi.

Nu are scurgeri de ulei,probleme ascunse de niciun fel

Optiuni:

Packet M interior exterior complet

Suspensie Mpacket

Jante 18'' BMW Motorsport

Key less go si key less entry

Pilot automat

Senzori lumini,ploaie

Senzori parcare

Scaune sport partial electrice textil+piele

Scaune incalzite.

Bluetooth,USB

Xenon

Pretul pt membrii BMWClub este de 13500 cu tot cu jantele de iarna(aliaj 17'' cauciucuri runflat iarna impecabile) sau 13000 cu rotile de vara.

 

Resrtul pozelor

post-1555-0-38067500-1383671864_thumb.jpg

post-1555-0-72204300-1383671877_thumb.jpg

post-1555-0-45182900-1383672066_thumb.jpg

post-1555-0-21907100-1383672080_thumb.jpg

post-1555-0-57656300-1383672113_thumb.jpg

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa dai rotile de 18" separat, da-mi pe PM un pret, ce anvelope au si in ce stare sunt.

Merci, si succes la vanzare.

anvelopele sunt impecabile,Bridgestone Potenza respectiv Hankook am uitat modelul,toate 4 sunt dot 2011 dar au maxim 6000km si nu se vand decat cu masina

Link to comment
Share on other sites

Turbina este schimbata, avea paletii destul de afectati de anumite impuritati(revizile in germania la 20-30000km si au spus cuvantul) si joc puternic in ax. Taxa este platita si am facut cerere ieri la anaf pt dovada. In cazul in care s a recuperat de fostul proprietar se scade din pretul masinii
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.