Jump to content

Cum fentam impozitul auto?


darie

Recommended Posts

Te duci luni dimineata pe la 6 pe la o (5 beri). Dupa care te duci la taxe si impozite. platesti impozit, cand iesi mai bagi 1 litru de vodca. Te bagi la somn. Te trezesti si te lauzi prietenilor si sefului ca n-ai venit luni la munca pentru ca erai mahmur de duminica deoarece ai baut de peste 800 lei...

Cu siguranta nici tu nu o sa mai stii.

 

PS. Vezi ce faci cu foita (chitanta)... :D

 

GLUMESC> NO OFFENCE!!!!

Edited by Yochanan
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare o mare prostie sa platesc ceva ce e deja al meu,e ca o taxa de protectie. Cei care au motoare peste 2000,sunt curios cum fenteaza sau daca platesc acea taxa.

Sunt multi care-l "fenteaza" simplu, dar nu cred ca o sa-ti spuna cineva pe un forum public cum face.

Link to comment
Share on other sites

nu se mai poate fenta asa usor ca pana acum.

daca eu iti vand tie masina eu ma duc sa o scot de la impozit. primaria mea o sa trimita hartie la primaria ta ca masina s-a vandut de la mine catre tine. primaria ta iti baga masina la impozit chiar daca tu nu te duci sa o iei in evidenta. pana acum 2-3 ani nu se intampla lucrul asta, daca tu nu te duceai, masina ramanea "in aer" la impozit.

 

totusi variante mai sunt, de exemplu sa o bagi la impozit si dupa 1 luna sa te duci cu un contract ca i-ai vandut-o lui Hans nielsen din germania :)). dar deja implica prea multe falsuri...

 

scurt pe 2, nu prea se mai poate fenta impozitul decat cu falsuri destul de mari la care un om normal nu prea ar trebui sa se bage pt cateva milioane pe an. la 2.5 este inca suportabil, in jur de 8 mil pe an.

  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Inteleg,dar poate pe viitor vreau sa imi iau un 530 535,dar statul nu ma lasa.Adica alea 20 de mil le pot investi in masina decat sa ii bag la ei in buzunar si macar daca as stii ca se face ceva cu banii aia,dar dispar pur si simplu. In cazu asta domnul Hans din germania o sa cumpere o masina din rromania,clar!
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cumparati motor mai mic.Din cate stiu faza cu evitatul platei impozitelor e cam nasoala ca dupa ce te someaza intra Fiscu' pe fir si iti urmaresc toate bunurile..Asta plus conturi blocate.Dar, nevermind, carry on.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.