Jump to content

Jante originale 17" style 161 cauciucuri vara aproape noi


Wolff

Recommended Posts

De vanzare set cauciucuri de vara originale 17 inch style 161, 8J et34 fata, 8.5J et37 spate.

In stare foarte buna;

Sunt vopsite electrostatic in primavara cand le-am luat, la http://www.vopsitelectrostatic.ro/

Cumparate cu 350 euro, vopsit inca 180 euro.

 

Cauciucuri de vara aproape noi, runflat, DOT 2016 primele saptamani, Continental SportContact 5 RFT * 225/45/R17 fata, Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 runflat 255/40/R17 spate; am facut sub 10.000 km cu cauciucurile vara asta; doar cauciucurile au fost ~500 EUR.

 

Pret pentru tot setul 600 EUR (nu le dau separat), foarte putin negociabil; doar predare personala in Bucuresti.

 

Masina a trecut la sotie si nu se impaca deloc cu jantele de 17".

post-62803-0-87794000-1479823377_thumb.jpg

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vreau si eu sa cumpar un set de Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 runflat-uri si sunt curios daca esti multumit de ele

Sunt mai rigide fata de Continental SportContact 5 RFT ? Au aderenta buna ?

Ce tradewear au ? Au protectie de janta ? Ca parca din poza nu au

Edited by razzzzvan
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

ambele cauciucuri sunt foarte bune si aderente, parca Hankook sunt mai putin rigide; intr-adevar, nu au protectie de janta.

nu stiu cat e treadwear la niciuna; stiu doar ca uzura dupa ~10.000 km e insesizabila (merg destul de linistit marea majoritate a timpului), probabil vor duce in jur de 50-60.000 km.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.