Jump to content

Produse BMW tapiterie piele


Recommended Posts

Salut.

Din pacate nu am apucat sa citesc tot forumul , dar cat am citit nu am gasit ceea ce vreau sa ma lamuresc in legatura cu urmatoarele chestii.

 

Am cumparat de la BMW urmatoarele produse pentru ingrijirea tapiteriei din piele.Din ce mi a zis baiatul de acolo este faptul ca un produs este pentru curatare si alt produs pentru "hidratare" si protectie UV.(ceea ce ma intereseaza cel mai mult pentru ca masina sta in timpul zile foarte mult parcata in soare)

Vreau sa curat tapiteria eu singur. Poate sa imi spuna cineva care este procedura?

 

Salut.

Din pacate nu am apucat sa citesc tot forumul , dar cat am citit nu am gasit ceea ce vreau sa ma lamuresc in legatura cu urmatoarele chestii.

 

Am cumparat de la BMW urmatoarele produse pentru ingrijirea tapiteriei din piele.Din ce mi a zis baiatul de acolo este faptul ca un produs este pentru curatare si alt produs pentru "hidratare" si protectie UV.(ceea ce ma intereseaza cel mai mult pentru ca masina sta in timpul zile foarte mult parcata in soare)

Vreau sa curat tapiteria eu singur. Poate sa imi spuna cineva care este procedura?

Din pacate nu pot atasa de pe telefon poza. O sa revin de la laptop

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Solutia de curatare o aplici pe piele, agiti cu o perie si stergi cu laveta sau poti aplica pe laveta si apoi sa stergi pielea (asta daca pielea nu este foarte murdara). Iar cea de hidratare o aplici pe piele tot cu o laveta sau un aplicator din microfibre, o lasi un pic sa intre in piele si apoi stergi suprafata.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am facut si eu acum cativa ani operatiunea de curatare si hidratare a pielii.

Am luat produsele de la BMW ca deh, daca se intampla ceva groaznic aveam motiv sa le cer daune :)

Am curatat pielea cu un fel de spray care pulverize o solutie gen spuma, pe care am lasat-o sa actioneze aprox. 10 minute

Apoi am frecat usor tapiteria de piele si am indepartat spuma cu o laveta curata.

Ultima etapa a fost sa hidratez pielea cu o solutie tot de la bmw, pe care am aplicat-o pe pielea proaspat curatata.

post-47186-0-56431900-1504851492_thumb.jpg

post-47186-0-80469800-1504851509_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Si multumit de rezultat?

Pe vremea aceea aveam un E60 cu piele gri. Overall, jegul nu se vedea, culoarea gri nefiind sensibila la murdarie. Se murdarea uniform :)))

Da, pot spune ca solutiile si-au facut treaba, spuma de curatare intradevar nefiind una foarte-foarte agresiva, dar rezultatul s-a vazut imediat.

Lotiunea de hidratare este excelenta, ramanand un miros f fain al pielii care a durat 3-4 saptamani bune iar pielea a dobandit un luciu si o moliciune aparte.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pe vremea aceea aveam un E60 cu piele gri. Overall, jegul nu se vedea, culoarea gri nefiind sensibila la murdarie. Se murdarea uniform :)))

Da, pot spune ca solutiile si-au facut treaba, spuma de curatare intradevar nefiind una foarte-foarte agresiva, dar rezultatul s-a vazut imediat.

Lotiunea de hidratare este excelenta, ramanand un miros f fain al pielii care a durat 3-4 saptamani bune iar pielea a dobandit un luciu si o moliciune aparte.

Salut recent am achizitionat si eu un e60 cu piele gri, produsele atasate din poza de unde le-ai achizitionat si la ce pret.Mersi.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Salut!

Daca folosesc "Sonax Leather Care Lotion - Lotiune Intretinere Piele" mai trebuie sa folosesc si altceva dupa? Lotiunea asta rezolva curatarea si hidratarea? Este eficineta?

Vreau sa folosesc la un e39 cu piele neagra. Pielea arata foartea bine dar pe scaunul soferului pare putin mai uzata. Uzura a aparut dupa un an de cand am cumparat masina si nu am aplicat inca niciun tratament

 

pe emag Sonax pentru intretinere piele e 37 de lei si Sonax intretinere tapiterie de piele este 78 de lei. care-i diferenta daca nu punem pretul dublu la socoteala?

Edited by Marian Valentin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.