Jump to content

bmw e90 probleme stopuri lumini


Recommended Posts

Salut,Daniel86 am schimbat becurile de pe pozitie spate care erau deja topite si acum merg dar partial 😒adica partea dreapta merge normal dar in stanga stopu din caroserie merge tot pe ceata iar cel de pe portbagaj merge doar cand e portbagaju inchis cand il deschid la jumate se opreste (mentionez ca si becurile de la numar nu functioneaza )se poate din cauza becurilor de la numar sa imi faca probleme la becurile pozitie.mersi mult!
Link to comment
Share on other sites

Salut,Daniel86 am schimbat becurile de pe pozitie spate care erau deja topite si acum merg dar partial ðŸËâadica partea dreapta merge normal dar in stanga stopu din caroserie merge tot pe ceata iar cel de pe portbagaj merge doar cand e portbagaju inchis cand il deschid la jumate se opreste (mentionez ca si becurile de la numar nu functioneaza )se poate din cauza becurilor de la numar sa imi faca probleme la becurile pozitie.mersi mult!

ĂË normal sa se ĂŽnchidĂŁ cand deschizi portbagajul ,parca asa e Ăâ˘i la mine ,cred ca cel din stanga este compromis ,nu cred sĂŁ ai vreo problemĂŁ cu firele care spune fane satar ,problemĂŁ aceea este cunoscutĂŁ la e91 ,dar merita controlat .

Cel mai bine cautĂŁ un far de care Ăâ˘ti sigur cĂŁ merge Ăâ˘i fa o probĂŁ cu instalaĂâşia ta ,aĂâ˘a Ăâ˘ti unde sĂŁ cauĂâşi

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Edited by Daniel86
Link to comment
Share on other sites

salutare baieti ,scuze de intarziere...am rezolvat problema cu stopurile spate ,Daniel86 a avut dreptate ,becurile au fost de vina ,stiu ca am zis ca am pus becuri noi si tot merge aiurea ,dar astazi cand mi au venit si becurile de la numar si le am schimbat ma asteptam sa fuctioneze si cel ce mergea aiurea dar nu a fost asa ,becu stanga mergea tot pe ceata in loc de pozitie si atunci am dat sa scot becu nou de pe pozitie sa il probez in partea cealalta in timp ce am pus mana pe el sa l mesteresc sa aprins un pic si sa stins 😒si mi am dat seama ca nu fc masa calumea cu lamela aia l am rotit de cateva ori si si a revenit .multumesc Daniel86 si baietilor care s au implicat .sanatate multa!bafta👏
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.