Jump to content

Bmw e46 fierbe apa


Recommended Posts

Salut tuturor, dacă mai sunt astfel de topicuri va rog sa ma scuzați dar e o urgenta, am un bmw e46 1.6 benzina din 2000 și după ce l am cumpărat la 4 zile a început apa sa fiarbă, am schimbat termostatul, degeaba, am dus o acum la service, mi a dat pompa de apa jos, e buna, și a observat ca radiatorul e rece, nu circula apa prin el, probabil era înfundat, am luat 2 de la un prieten unul era spart și unul a zis ca e tot înfundat, acum m am pus sa cunpar unul nou, și am dat comanda și îmi vine mâine, ce credeți e radiatorul de vina sau poate fi garnitura de chiulasa? Mulțumesc. Edited by Valyos
Link to comment
Share on other sites

1. radiatorul e nou ? ( unul nou nu e fff scump)

2. termostatul este nou ? ( la cate grade deschide ? )

3. aerisirea a fost facuta cum trebuie ?

 

( garnitura de chiulasa, cand se duce....de duce - lichid de racire in ulei, acul de la temperatura se duce in rosu....etc)

Link to comment
Share on other sites

1. radiatorul e nou ? ( unul nou nu e fff scump)

2. termostatul este nou ? ( la cate grade deschide ? )

3. aerisirea a fost facuta cum trebuie ?

 

( garnitura de chiulasa, cand se duce....de duce - lichid de racire in ulei, acul de la temperatura se duce in rosu....etc)

Am luat termostat nou dar nu l am pus, momentan mașina nu are termostat, radiatorul tot nou ma duc azi sa mi l pună, și apa creste doar când merg cu ea și mai ales când o turez, de ex dacă merg cu 60 70 în a 5-a fierbe greu, dacă merg cu 90 100 ajunge acu la rosu, vad ce fac azi cu radiatorul și revin, mersi

Edited by Valyos
Link to comment
Share on other sites

Am luat termostat nou dar nu l am pus, momentan mașina nu are termostat, radiatorul tot nou ma duc azi sa mi l punĂŁ, și apa creste doar când merg cu ea și mai ales când o turez, de ex dacĂŁ merg cu 60 70 ĂŽn a 5-a fierbe greu, dacĂŁ merg cu 90 100 ajunge acu la rosu, vad ce fac azi cu radiatorul și revin, mersi

Urgent monteaza-l la loc termostatul, fara el e ca si cum ar fi defect sinu se deschide, nu mai face astfel de experimente pentru ca sunt extrem de periculoase, termostatul nu a fost inventat la misto, trebuie sa-l montezi neaparat, musai ,imediat si ultraurgentPreferabil sa fie cel original,

In cazul tau , apa nu are cum sa treaca prin radiator

Edited by cristianro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.