BMWClub: Revizie cutie de viteze BMW E90 si problema geamuri fata. - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Revizie cutie de viteze BMW E90 si problema geamuri fata.

#1 User is offline   Hbkpk 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 05 December 2019 - 17:59

Salut,
Am un BMW E90 320D 163CP manuala 2007 , masina are 190000KM, eu o detin de la 160000 si nu am schimbat niciodata uleiul din cutia de viteze, nu stiu cand a fost schimbat ultima oara si as dori sa stiu daca ar trebui schimbat (sau cand ar trebui).Totodata as dori sa stiu de ce am nevoie pentru a face revizia la cutia de viteze.

Si inca o problema care nu este legata de cutia de viteze, am uitat intr-o seara masina cu farurile aprinse si s-a dus bateria.De atunci am o problema cu geamurile din fata.Ambele se deschid sacadat cate 2-3cm la fiecare apasare de buton(trebuie sa apas de 10-15 ori pentru a lasa geamul complet).Am incercat sa le las de tot sa tin apasa, sa le ridic de tot si sa tin ridicat de buton si tot nu a mers.Aceasta problema o am doar cu geamurile din fata, cele de pe spate merg perfect.

Va multumesc de ajutor!
0

#2 User is offline   rrm012001 

• Nou venit
  • Pip

Posted 08 December 2019 - 19:23

View PostHbkpk, on 05 December 2019 - 17:59, said:

Salut,
Am un BMW E90 320D 163CP manuala 2007 , masina are 190000KM, eu o detin de la 160000 si nu am schimbat niciodata uleiul din cutia de viteze, nu stiu cand a fost schimbat ultima oara si as dori sa stiu daca ar trebui schimbat (sau cand ar trebui).Totodata as dori sa stiu de ce am nevoie pentru a face revizia la cutia de viteze.

Si inca o problema care nu este legata de cutia de viteze, am uitat intr-o seara masina cu farurile aprinse si s-a dus bateria.De atunci am o problema cu geamurile din fata.Ambele se deschid sacadat cate 2-3cm la fiecare apasare de buton(trebuie sa apas de 10-15 ori pentru a lasa geamul complet).Am incercat sa le las de tot sa tin apasa, sa le ridic de tot si sa tin ridicat de buton si tot nu a mers.Aceasta problema o am doar cu geamurile din fata, cele de pe spate merg perfect.

Va multumesc de ajutor!

Trebuie sa le inveti.
0

#3 User is offline   Ali 

• Membru

Posted 16 December 2019 - 16:20

View PostHbkpk, on 05 December 2019 - 17:59, said:

Salut,

Va multumesc de ajutor!

Salut, uleiul trebuie schimbat, la kilometrii astia si valvele de cauciuc, geamurile trebuiesc invațate cu Inpa sau Ista.

Bafta.
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro