Jump to content

probleme bluetooth f10


Recommended Posts

Salut...de ceva vreme intampin niste probleme legate de conectarea telefonului la navigatie. Atat pe iphone 6s, cat si pe iphone 11 pro, de aproximativ un an, poate si mai mult (nu am prea mers cu masina) intampin urmatoarele probleme:

1. telefonul se conectează, muzica merge f bine insa lista de contacte o vad doar pana la litera M, restul apar ... De asemenea la ultimile apeluri, apeluri receptionate, apeluri pierdute imi scrie lista goala.

2. am incercat sa intru pe bmw live sau internet (in trecut am codat navigatia ca sa permita navigarea pe internet), pe telefon arata ca s-a creat conexiune de date pe hotspot dar pe navigatie ramana pleas wait...

3. au fost cazuri in care eram in apel si se intrerupea, iar apoi apelarea se face ca si cum m-as suna pe mine....(foarte ciudata chestia asta).

Masina este un bmw f10 din 2011 vin du18476. recent am incercat sa fac un update, desi ii facusem update din 2016, crezand ca ajuta la ceva dar nu gaseste stickul. am dat restore previous software dar nu am rezolvat nimic. tot nu imi vede stickul. Daca introduc usb cu musica, imi reda muzica fara probleme.

Prima data am crezut ca e din cauza telefonului fiind mai vechi si nu mi-am batut capul cu problema asta, dar in urma schimbarii telefonului, vad ca problema a ramas.

Masina este un f10 din 2011, vin DU18476.

As vrea sa stiu cum pot remedia acesta problema si sa fac sa functioneze cum trebuie.

Multumesc!

Edited by Sorindan
Link to comment
Share on other sites

Pentru punctul 1 vezi sa nu ai emoticoane in numele contactelor, fiindca reprezinta caractere neacceptate. Fa un test si goleste din telefon lista de apeluri recente si apoi suna la un numar pe care nu ĂŽl ai in agenda si ai sa vezi ca apare in lista masinii de apeluri recente.
Link to comment
Share on other sites

Pentru punctul 1 vezi sa nu ai emoticoane in numele contactelor, fiindca reprezinta caractere neacceptate. Fa un test si goleste din telefon lista de apeluri recente si apoi suna la un numar pe care nu ĂŽl ai in agenda si ai sa vezi ca apare in lista masinii de apeluri recente.

Salut! Nu am contacte cu emoticoane, chiar am sters din contacte, crezand ca poate sunt prea multe si ii ia timp sa le incarce. in ce priveste listele de apeluri imi apar pe navigatie doar apeluri efectuate/primite pe navigatie. Daca efectuez un apel fara masina, acel apel nu imi apare.

Link to comment
Share on other sites

recent am incercat sa fac un update, desi ii facusem update din 2016, crezand ca ajuta la ceva dar nu gaseste stickul. am dat restore previous software dar nu am rezolvat nimic. tot nu imi vede stickul. Daca introduc usb cu musica, imi reda muzica fara probleme.

 

Incearca sa bagi stick-ul in torpedo pentru update de soft sau harti. Cel din cotiera este doar pt musica.

Link to comment
Share on other sites

Pentru punctul 1 vezi sa nu ai emoticoane in numele contactelor, fiindca reprezinta caractere neacceptate. Fa un test si goleste din telefon lista de apeluri recente si apoi suna la un numar pe care nu ĂŽl ai in agenda si ai sa vezi ca apare in lista masinii de apeluri recente.

revin cu o rezolvare, intradevar urmatorul contact avea un emoticon,l-am sters si s-a rezolvat cu agenda. Listele de apeluri au ramas la fel. Am sters, am sunat...nimic. ramas in lista doar apelurile efectuate din masina, nu si cele efectuate fara masina.

scuze pt ca am scris ca nu am, eram ferm convins ca nu am contacte cu emoticoane...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.