Jump to content

Angel eyes e39


ROBY525d

Recommended Posts

Am o nelamurire--s-a ars un bec de la angel eyes,am scos tot suportul afara si am incercat sa scot becul si nu iese.Se poate scoate becul acela intr-un fel sau trebuie schimbat tot bulbul cu bec cu tot ??? Si daca tot am ajuns aici si trebuie sa le schimb nu stiti daca pot sa pun si becuri de alta culoare --albastre spre exemplu :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

ai de mine ma.. cum ai scos tu becu ? deschizi capota.. scoti alimentarea si desurubezi aia rotunda din sptae de la bec.. iti bagi mana si scoti becul...

Normal :blink: ca daca schimbi becurile iti pui albe=albastru de care zici tu.. alea is defapt albe :) ca si ale mele noaptea sunt albe da ziua se vad mai galbuie...

Pe la cluj se gasesc cu 400 ron setul albe..

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

pfoai scuze.. cand ai zis de albastru ma gandeam la xenon... da.. stiu de care zici..

se invarte cat iti permite si se trage, trebuie sa iasa usor, si eu la ale mele, unul a iesit foarte greu , atat ca eram la un prieten la servis si el pricepandu-se si-a permis sa se ajute de surubelnita... din celalalt a iesit foarte usor, deci e de la suport, zicea ca becul e 12 RON si cu tot cu suport e 80 ron... cica in mod normal se schimba cu tot suportul nu doar becul.

 

Eu am avut problema ca un angel eye se vedea mai slab, si am inversat becurile si se vad la fel de aia stiu ca unu a iesit mai usor si unul foarte greu.. Ca sa vezi cum iese exact, incearca la celalalt far ca ai sanse ala sa iasa usor si vezi exact cat trebuie sa rotesti si cat tre sa tragi, si dupa aia lacelalalt te ajuti cuceva sa tragi de bec (pe sus adica pe la oglinda)..

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

pai ala L.. nu ai ce sa-i faci ca intr-un capat e oglinda si in celalalt capat unde e a 2-a bucata e lipit..cu plastic deci daca desfaci strici, asa am patit si eu al unu din becuri abia am putut sa scot becul, incearca maine cu celalalt ca sa vezi exact, si la astalalt fortezi, la mine a bagat o surubelnita ca intre bec si oglinda este putin loc.. nu stiu cat s-a folosit de surubelnita da no.. a iesit greu
Link to comment
Share on other sites

pai ala L.. nu ai ce sa-i faci ca intr-un capat e oglinda si in celalalt capat unde e a 2-a bucata e lipit..cu plastic deci daca desfaci strici, asa am patit si eu al unu din becuri abia am putut sa scot becul, incearca maine cu celalalt ca sa vezi exact, si la astalalt fortezi, la mine a bagat o surubelnita ca intre bec si oglinda este putin loc.. nu stiu cat s-a folosit de surubelnita da no.. a iesit greu

283670[/snapback]

Multumesc mult,am sa incerc maine,daca nu le i-au cu totul.M-ar fi interesat sa schimb numai becul ca asa as fi cautat sa pun becuri albastre :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

m-am trezit la 5,am intrat in bucatarie sa fac o cafea,am vazut piesa pe masa si m-am repezit pe ea mozolind intre dinti strigatul de lupta a unuia care-i rupi p--- de dimineata;am spus de 2 ori zidirea matii cu becu matii si cu tot neamul lui de bec de c---t,si a iesit !!!!!! Acum am inteles ca trebuie putin fortat dar trebuie avut grija sa nu spargi sticla sau sa nu atingi oglinda :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.