Jump to content

bmw 850


Guest juststy

Recommended Posts

unu plin de bani nu e neaparat si pasionat .daca o cumpara si o aranjeaza doar ca sa agate fetite si sa se dea mare ca are 850.........mai bine sa o tina si sa aibe grija de ea cum poate sau cu ce poate.cred ca atitudinea gresita este la tine.si nu prea stii ce inseamna pasiunea pt o masina.

sau consider ca masina este chinuita??

si ps unu care isi permite sigur isi cumpara e 46 sau e 39.nu o masina care consuma 25 30 %in oras.ziceam si eu sa ma aflu in treaba.vopsitul costa doar 800 1000 de euro.deci nu cred ca este imposibil ca masina sa arate bine in cateva luni de zile.oricum e putin probabil ca niste baieti invidiosi sa sustina o fata care are 850i.fie si el.neingrijit.

sunteti groaznici

 

sau poate doar invidiosi si ofticati

oricum vremuri bune se arata pt pasionatii de 850 de la 4500 euro in sus in germania gasiti cate vreti.asa ca cine si permite si vrea are de unde sa si cumpere:P pasionatilor

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E problema mea dacă o să vreau să-mi plimb căţeaua cu 850, şi dacă o să păstez maşina asta doar pentru acest scop nobil. "Pasionaţii" ăştia ar vrea să le dau lor maşina pe 3 lei, şi nu cred că e cazul, deşi sunt bugetar şi ĂŽntreţin 3 maşini vechi. Nu văd ce atitudine ai văzut tu (ai probabil imaginea unei gospodine care şterge doar praful de pe maşina stricată, pe care se ĂŽncăpăţânează să n-o vândă). Edited by Amalia
Link to comment
Share on other sites

unu plin de bani nu e neaparat si pasionat .daca o cumpara si o aranjeaza doar ca sa agate fetite si sa se dea mare ca are 850.........mai bine sa o tina si sa aibe grija de ea cum poate sau cu ce poate.cred ca atitudinea gresita este la tine.si nu prea stii ce inseamna pasiunea pt o masina.

sau consider ca masina este chinuita??

si ps unu care isi permite sigur isi cumpara e 46 sau e 39.nu o masina care consuma 25 30 %in oras.ziceam si eu sa ma aflu in treaba.vopsitul costa doar 800 1000 de euro.deci nu cred ca este imposibil ca masina sa arate bine in cateva luni de zile.oricum e putin probabil ca niste baieti invidiosi sa sustina o fata care are 850i.fie si el.neingrijit.

sunteti groaznici

 

sau poate doar invidiosi si ofticati

oricum vremuri bune se arata pt pasionatii de 850 de la 4500 euro in sus in germania gasiti cate vreti.asa ca cine si permite si vrea are de unde sa si cumpere:P pasionatilor

 

 

Asta e parerea ta si imi dau seama ca tu chiar nu ai idee ce inseamna o masina restaurata si aranjata, ca sa vezi chestie si eu caut 850Ci si nu esti singuru care stie unde se gasesc. Si daca vrei sa agati gagici cu masina sau nu chiar nu e problema ta, mai bine sa fie ok masina si sa agati cu ea decat sa stea intr-o parcare pe dreapta vai de mama ei (parerea mea) ! Bafta !

Link to comment
Share on other sites

unu plin de bani nu e neaparat si pasionat .daca o cumpara si o aranjeaza doar ca sa agate fetite si sa se dea mare ca are 850.........mai bine sa o tina si sa aibe grija de ea cum poate sau cu ce poate.cred ca atitudinea gresita este la tine.si nu prea stii ce inseamna pasiunea pt o masina.

sau consider ca masina este chinuita??

si ps unu care isi permite sigur isi cumpara e 46 sau e 39.nu o masina care consuma 25 30 %in oras.ziceam si eu sa ma aflu in treaba.vopsitul costa doar 800 1000 de euro.deci nu cred ca este imposibil ca masina sa arate bine in cateva luni de zile.oricum e putin probabil ca niste baieti invidiosi sa sustina o fata care are 850i.fie si el.neingrijit.

sunteti groaznici

 

sau poate doar invidiosi si ofticati

oricum vremuri bune se arata pt pasionatii de 850 de la 4500 euro in sus in germania gasiti cate vreti.asa ca cine si permite si vrea are de unde sa si cumpere:P pasionatilor

 

 

Asta e parerea ta si imi dau seama ca tu chiar nu ai idee ce inseamna o masina restaurata si aranjata

 

l-ai nimerit! :)

Link to comment
Share on other sites

da asa m ai prins .nu prea stiu ce inseamna sa restaurezi.

apropo masina nu sta pe dreapta degeaba.sta pe dreapta ca se lucreaza la ea din ce am inteles de la propietar.sta ca nu sa gasit mecanicul care sa o repare in mers.

eu gagici cu masina???pai alea sunt prea usuratice.decat sa consum benzina sa le caut .le sun direct.daca vreau dalea.este de la 1 000 000 in sus pe ora.uite ca o stiu si pe asta .mai ce destept sunt:P

rotile de pe aia galbena sunt breyton parca ...sau copiee.oricum sunt super.

cat despre tuning ul acela................poate stie pole position cui se adresa el cu ironia lui.ca mie sau fetei care are 850 nu cred.

sau sper sa nu.

Link to comment
Share on other sites

si oricum sariti ma din schema cu restaurarile carele faceti voi, ca eu nu am bani de m6 sau de 850 si nu mi permit sa intretin masini..eu sunt la capitolul sarac nepasionat care chinuie masinile.

voi cei cu pretentii si perfecti:P aveti toate posibilitatile sa iesiti in fata cu masinile voastre lucioase si frumoase cu motoare puternice si aveti si capitalul sa le intretineti.

acuma sincer fara suparare.

mai sunt si oameni care iubesc bmw urile si nu si permit sa le intretina sau se chinuie si fac tot posibilul dintr un salariu de 15 000 000 pe luna sa aibe si masina ok si sa mai traiasca.eu inca nu stiu cum e sa iti cumperi M6 fie el si a 7 mana sau sa o intretin la bavaria.deci ar trebui sa apreciati si sa fiti fericiti ca sunt si oameni mai putin instariti pasionati si devotati.dar cum in LUMEA VOASTRA saraci nu exista imi e greu sa cred ca v a intrebati vreodata cum se descurca un om de rand.

ideea e simpla .nu mai fiti ironici si rai cu cei fara posibilitati.ca nu e frumos pt forum.mie cel putin injectiile voastre mi se par deplasate.dar la injectie rasp cu injectie.mai mica cei drept ca nu mi permit sa pun mult venin in injectie ,.....ca al dracu este scump. gata ca ma cheama sefa .

nu va mai suparati si fiti mai flexibili sau mai ingaduitori sa zicem asa cu cei care nu au masina care a costat peste 10 000 euro.si nu si permit foarte multe lucruri.ma gandesc ca pana la urma tot 2 picioare si 2 ochi aveti.nu sunteti cu nimic mai deosebiti.poate doar cu putin mai mult noroc mai destepti cu mai multa imaginatie in afaceri conjuncturi mai bune in viata si dece nu la unii niste terenuri mostenite de la matusa tamara:P.ai ca am fost rautacios.

nu am scris cu rautate.....doar asa ca s trist cand vad ca se rade de oameni cu posibilitati mai mici. deci imi cer scuze daca se supara cineva.era un reply cu no offence din partea mea.

Link to comment
Share on other sites

Mda, v-aÞi aprins cam tare de la un amãrât de 850. ªi by the way, topicul nu este despre catacomba mea, ci despre 850 În general. Ar trebui sã mai punem mãcar poze cu 850-urile pe care le considerãm frumoase, chiar dacã poze luate de pe net, ºi nu sunt ale noastre :) .

 

Ce caterinca de 2 bani aveti, uite aici una:

 

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+++Cauta+%21+++

 

Asta o fi a unui pasionat probabil, nu ?

imi plac rotile de pe aia galbena ;) pacat de restu` :lol:

Mie Îmi plac jantele, dar nu-mi place culoarea, ºi nici faptul cã are motor de doar 3000cmc. ªi nici toate bandourile alea. Pare maºinã tuneritã pentru puºti, nu maºinã serioasã. Oare când i-a terminat motorul, ce i-o mai fi terminat?

Link to comment
Share on other sites

Mda, v-aÞi aprins cam tare de la un amãrât de 850. ªi by the way, topicul nu este despre catacomba mea, ci despre 850 În general. Ar trebui sã mai punem mãcar poze cu 850-urile pe care le considerãm frumoase, chiar dacã poze luate de pe net, ºi nu sunt ale noastre ;) .

un bmw nu se poate descrie cu cuvantul asta in orice stare ar fi :) :lol:

 

ontopic: un 850 f bine intretinut:

speram sa il vedem si pe al tau asa, intr-o buna zi...

post-11637-1221562688_thumb.jpg

post-11637-1221562695_thumb.jpg

post-11637-1221562699_thumb.jpg

post-11637-1221562703_thumb.jpg

post-11637-1221562711_thumb.jpg

Edited by padrez
Link to comment
Share on other sites

un bmw nu se poate descrie cu cuvantul asta in orice stare ar fi ;) :lol:

 

ontopic: un 850 f bine intretinut:

speram sa il vedem si pe al tau asa, intr-o buna zi...

Eu aşa o alint, nu o doare. :lol: . Până ĂŽşi va câştiga numele de Black Beauty ĂŽn ochii mei, mai durează puţin.

Frumoasă asta bleumarin ĂŽnchis. Parcă 850-ului ĂŽi stă mai bine cu negru sau bleumarin ĂŽnchis. Alte culori nu o pun ĂŽn lumină. Celelalte au bandourile alea cam joase, mă furnică pe spate cum e să mergi peste borduri cu una aşa joasă, trebuie să depinzi tot timpul de locuri netede. Eu deocamdată pot să "mă parchez" fără grijă că lovesc cu ceva pe dedesupt. Iar dacă vreau să depăşesc pe dreapta, prin arătură, pot s-o fac (distrug doar jantele :) ).

Edited by Amalia
Link to comment
Share on other sites

si oricum sariti ma din schema cu restaurarile carele faceti voi, ca eu nu am bani de m6 sau de 850 si nu mi permit sa intretin masini..eu sunt la capitolul sarac nepasionat care chinuie masinile.

voi cei cu pretentii si perfecti:P aveti toate posibilitatile sa iesiti in fata cu masinile voastre lucioase si frumoase cu motoare puternice si aveti si capitalul sa le intretineti.

acuma sincer fara suparare.

mai sunt si oameni care iubesc bmw urile si nu si permit sa le intretina sau se chinuie si fac tot posibilul dintr un salariu de 15 000 000 pe luna sa aibe si masina ok si sa mai traiasca.eu inca nu stiu cum e sa iti cumperi M6 fie el si a 7 mana sau sa o intretin la bavaria.deci ar trebui sa apreciati si sa fiti fericiti ca sunt si oameni mai putin instariti pasionati si devotati.dar cum in LUMEA VOASTRA saraci nu exista imi e greu sa cred ca v a intrebati vreodata cum se descurca un om de rand.

ideea e simpla .nu mai fiti ironici si rai cu cei fara posibilitati.ca nu e frumos pt forum.mie cel putin injectiile voastre mi se par deplasate.dar la injectie rasp cu injectie.mai mica cei drept ca nu mi permit sa pun mult venin in injectie ,.....ca al dracu este scump. gata ca ma cheama sefa .

nu va mai suparati si fiti mai flexibili sau mai ingaduitori sa zicem asa cu cei care nu au masina care a costat peste 10 000 euro.si nu si permit foarte multe lucruri.ma gandesc ca pana la urma tot 2 picioare si 2 ochi aveti.nu sunteti cu nimic mai deosebiti.poate doar cu putin mai mult noroc mai destepti cu mai multa imaginatie in afaceri conjuncturi mai bune in viata si dece nu la unii niste terenuri mostenite de la matusa tamara:P.ai ca am fost rautacios.

nu am scris cu rautate.....doar asa ca s trist cand vad ca se rade de oameni cu posibilitati mai mici. deci imi cer scuze daca se supara cineva.era un reply cu no offence din partea mea.

 

Cataloghezi si judeci aiurea, eu sincer cred in primu rand ca majoritatea oamenilor de pe forumul asta nu sunt cum zici tu mai sus, daca au masini mai scumpe de 10k nu trebuie sa ii judeci tu si sa le zici ca au terenuri de la matusa tamara sau mai stiu eu de unde, iar gresesti cand zici ca daca ai bani iti intretii masina la bavaria, eu nu o sa ma mai duc cu masina la service in reprezentanta cat o sa traiesc, decat sa aiba 100k km, revizii la bavaria si sa fie vai de capu ei mai bine ii schimb eu consumabile si o repar si stiu ca si la 500k km o sa fie mai ok decat aia cu 100k km la bavaria, meseriarii adevarati nu sunt pe la reprezentantele astea sa stii ! Daca te-ai simtit asa de "injectat" imi cer scuze nu asta a fost ideea dar nu mai judeca si cataloga asa de repede nu stii cat/ce munceste omu sa-si ia masina !

 

Ontopic: Astea 2 de mai sus (care le-a pus Ciupanezu) chiar sunt cum mi-ar place mie (100% original) aia alba in special cu jentile alea, e criminala ! :)

Link to comment
Share on other sites

mi se pare ca negrul i se potriveste cel mai bine, ca dealtfel, la orice bmw. ar fi fain dak ar mai pune Amalia niste poze cu al ei. sunt curios in ce stare e, exterior si interior.

AdicĂŁ sĂŁ fiu la rubrica "AÂşa da, aÂşa nu", dupĂŁ ce aĂži pus voi poze cu frumuseĂžile astea ieÂşite din cutie? :)

O sã mai trec pe la ea, cã nu se aflã la mine la poarta ca s-o pozez toatã ziua, ºi o sã pun ºi alte poze. Nasol e cã În noaptea asta canalia verde m-a lãsat În drum, a trebuit s-o Împing singurã pânã pe trotuar (aproape 2 tone de canalie), dupã care sã merg pe jos printr-un grup de cãÞei pe o stradã pustie ºi mã miºc mai greu fãrã maºinã.

Link to comment
Share on other sites

daca si canalia verde e tot bembeu, apĂŁi :) ... te mai miri de ce te lasa pe jos ;)

 

un 850 cat credeti ca ia in bucuresti fratilor? ma gandesc la un 25%? trebuie sa te gandesti si la acest aspect. eu n-am avut niciodata un motor peste 2000cc si nici nu cred ca mi-as permite ceva mai mare in mom de faÞã, fãrã sa renunt la tigari sau pizza-delivery :lol:

 

poze: un 850 la vanzare in nemĂžia cu 8000eur.

post-11637-1221614222_thumb.jpg

post-11637-1221614226_thumb.jpg

post-11637-1221614230_thumb.jpg

post-11637-1221614233_thumb.jpg

post-11637-1221614236_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

daca si canalia verde e tot bembeu, apĂŁi ;) ... te mai miri de ce te lasa pe jos :lol:

 

un 850 cat credeti ca ia in bucuresti fratilor? ma gandesc la un 25%? trebuie sa te gandesti si la acest aspect. eu n-am avut niciodata un motor peste 2000cc si nici nu cred ca mi-as permite ceva mai mare in mom de faÞã, fãrã sa renunt la tigari sau pizza-delivery :lol:

Nu e bembeu, asta-mi mai lipsea. :) E chiar Amalia, dupĂŁ numele cĂŁreia mi-am fĂŁcut eu user name.

Referitor la consum, am ÎnÞeles cã 850-ul meu ia cam 28 În oraº. Eu n-am fãcut decât un drum cu ea, ºi mã aºteptam sã-mi ajungã benzina doar pânã la colÞ, dar totuºi acul nu s-a dat În stânga chiar aºa.

Link to comment
Share on other sites

axel . am si scris ca nu s comentari si injectii cu rautate.discutii

nu ti recomand sa te duci la bavaria.acolo se fura piesele si se vadn in afara.de cele mai multe ori pleci cu acelsi ulei in motor sau cutie .si etc exemple cunosc sute.mai ales acum ca un prieten era sa ia un seria 1 vopsit acolo cu chederele de la geam vopsite stopurile si geamurile gazate etc.deci vb ta mai bine singur.si nu catalogam tot forumul.ci doar aici noi care ne certam asa superficial.

 

 

sorry si eu .

 

uimitor, afara consuma in jur la 10 14 la o viteza normala 120 130 .asta si in functie de starea motorului si elementelor aferente bujii capac delco lulea ....filtre aer benzina...vr eo sonda nasoala .iti creste consumul instant daca astea ar fi defecte sau in stare proasta

Link to comment
Share on other sites

ai mare dreptate.

este o masina super pt drumuri lungiiii si pt week end.mie oricum masina imi consuma 20 22

deci nu ar mai conta inca 8 litri in plus

si cum ziceam doar week end uri si drumuri lungi cu ea.

Pãi ºi actuala Tigresse Îmi consumã 17-18, deci nu mã plâng, mai ales cã Îi las pe bãieÞii buni În urmã la stop :) .

Cã bine zici, nu mai e mult pânã la 28 ;) , ºocul ar fi fost mare dacã treceam de la 4-5 sau cât dracu se laudã ãºtia cu logane sau cu buburuzele mici ºi roºii (cât de antipatice pot fi, mai ales când nu ºtiu sã parcheze decât lãsând doi metri În faÞã).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.