Jump to content

Panou sigurante E60


ady23

Recommended Posts

Da sunt de pe un seria 5 din anul 2007. In prima poza sigurantele din stanga sunt cele din torpedou, iar cele din dreapta sunt cele din portbagaj partea dreapta dupa capitonaj.

 

Am un prieten care nu i se aprinde angel eyes-ul de pe partea stanga ( are angel eyes din fabrica). Am verificat sigurantele sunt bune, sa fie dus angel eyes , stiti daca se poate schimba separat si cat ar costa? Nu am BMW dar vreau sa-l ajut, ca e cam afon cu tehnica. Mc.

Edited by mafia
Link to comment
Share on other sites

Da sunt de pe un seria 5 sin anul 2007. In prima poza sigurantele din stanga sunt cele din torpedou, iar cele din dreapta sunt cele din portbagaj partea dreapta dupa capitonaj.

 

Am un prieten care nu i se aprinde angel eyes-ul de pe partea stanga ( are angel eyes din fabrica). Am verificat sigurantele sunt bune, sa fie dus angel eyes , stiti daca se poate schimba separat si cat ar costa? Nu am BMW dar vreau sa-l ajut, ca e cam afon cu tehnica. Mc.

 

 

merci inca o data

Link to comment
Share on other sites

Da sunt de pe un seria 5 din anul 2007. In prima poza sigurantele din stanga sunt cele din torpedou, iar cele din dreapta sunt cele din portbagaj partea dreapta dupa capitonaj.

 

Am un prieten care nu i se aprinde angel eyes-ul de pe partea stanga ( are angel eyes din fabrica). Am verificat sigurantele sunt bune, sa fie dus angel eyes , stiti daca se poate schimba separat si cat ar costa? Nu am BMW dar vreau sa-l ajut, ca e cam afon cu tehnica. Mc.

 

Poate e becul ars. Se desface capacul acela rotund negru si becul pentru angel eyes este sub cel de faza lunga. Il scoti pe cel de faza lunga intai ca sa ai acces mai usor la bec.

Link to comment
Share on other sites

batman73 - mc pentru informatii. Postez cateva poze ca sa intelegeti ce problema are :

Faru din dreapta care e oki, cu pozitia aprinsa.

post-28665-1268652562_thumb.jpg

Faru din stanga care e cu probleme, "cu pozitia aprinsa",dar sunt aprinse doar ledurile alea de pe coltul farului, angel eyes-ul nu e aprins.

Intreberi:

Daca e ars becul, e un bec cu o forma normala sau ce se schimba ca sa functioneze, ca nu stiu cum functioneaza chestia :twoup:.

Si a doua intrebare: cum priviti poza de mai jos in partea stanga mai este o lupa , prietenu a zis ca nu stie cei si ma intreba pe mine, nici eu nu stiu , imi puteti spune , ar trebui sa se aprinda :)? Imi cer scuze daca intrebarile sunt mai stupide, dar sper ca voi ajunge sa am si eu bmw si sa nu am intrebari stupide :).

post-28665-1268652555_thumb.jpg

Multam .

Link to comment
Share on other sites

Uite aici, piesa cu numarul 2.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=63&fg=05

 

Intai scoti becul din soclu si dupa aia ii scoti mufa...e mai usor asa. Vezi ca e locul destul de stramt, sa scoti intai becul de faza lunga ca sa ai mai mult loc.

Il rotesti cam 45 grade spre stanga si-l tragi in spate usor. Sa nu-l fortezi ca iese usor, alfel risti sa-i rupi piciorusele (3 la numar).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
stie cineva sa-mi zica care este siguranta de la bricheta masinii(scrumiera), pt ca ceea din portbagaj merge, ce pozitie are... este vb de un e60 din 2004 520i. Multumesc

 

si eu am schimbat-o ieri daca mai ai nevoie iti fac poza la panoul de sigurante

 

pana la urma le-am scos pe rand pe toate si le-am verificat, bine ca nu a fost ultima :twoup: merci oricum

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

siguranta la faruri este stanga dreapta pe aceasi sau separat

ma refer la faza scurta

ca pe stanga nu vrea sa mearga nici cum(si nu ii becul si nici droserul de la xenon)

 

am verificat sigurantele dupa schema de aici mai exact 81...si nu are 'efect' intrucat soct siguranta si pe drepta tot merge

masina un e60 525 din 2005

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.