Jump to content

amenda folie pe geamurile din spate


scenok

Recommended Posts

si pe mine m-au oprit acum cateva zile, dar nu din cauza la folie, din cauza la centura...(recunosc am gresit)...si mi-au zis ca daca nu dau folia din spate jos, ca data viitoare o sa-mi retina certificatul....nasol

de cand faza asta, si cu foliile pe spate?...consider ca unele persoane au nevoie de initimitate, pentru cei care stau in spate...familia de exemplu.

  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

si pe mine m-au oprit acum cateva zile, dar nu din cauza la folie, din cauza la centura...(recunosc am gresit)...si mi-au zis ca daca nu dau folia din spate jos, ca data viitoare o sa-mi retina certificatul....nasol

de cand faza asta, si cu foliile pe spate?...consider ca unele persoane au nevoie de initimitate, pentru cei care stau in spate...familia de exemplu.

 

Exact pentru motivele pe care le-ai enumerat, exista persoane fizice/firme autorizate RAR in vederea montarii foliilor cu transparenta legala.

 

Sunt destui cretini care nu sunt atenti in trafic, foliile mai inchise doar agraveaza situatia. Acum 1 an, mai sa se suie pe mine un cretin cu masina super-infoliata, noroc mare pe mine ca am avut loc pe acostament. Boul vorbea la telefon si dupa cum aratau foliile de pe fata, sunt sigur ca erau mai inchise decat cele legale.

 

Dupa ce aproape ca m-a scos de pe drum, mi-a pus avariile ca vezi doamne, o sa fie totul ok. Mai bine isi punea streangul in gat.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Legal,din cate stiu,foliile pe fata omologate au transparenta de 20%,ma refer la cele pentru care ti se poate oferi certificat. Legat de folii spate,se poate oferi omologare si de 5% transparenta,cum este si cazul meu. Cand am fost sa foliez masina,am optat pentru luneta si geamurile spate 5% transparenta iar pentru cele pe fata un 50% transparenta. Si nu am avut pana acum nicio problema cu nimeni,desi am trecut pe langa N filtre de la rutiera. Deci e usor interpretabila treaba,depinde si in ce toane ii prinzi pe aia de stau la panda..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.