Jump to content

alt motor sau motorul actual refacut?


Recommended Posts

sal,am un 323.motorul a fost pus in urma cu un an pe el.de ceva timp s-a fisurat chiulasa sub ax si intra apa in ulei.am refacut-o(sudata),a costat cu garnituri si alte alea cam 150 euro.dupa montare mi s-a spart un piston,nr.6.....s-a rupt o supapa si s-a infipt in mijlocul lui.nu stiu ce sa fac mai departe....sa continui cu inlocuirea pistonului cu unul nou.....ca second nu gasesc,plus supapa si chiulasa refacute+manopera.....vreo 200,250 cel putin....si cine stie dc va fi totul in regula dupaia?sau sa schimb motorul cu totul?mi-e frica sa nu iau altul care sa ma lase si ala dupa ceva vreme sau sa mai bag si in el bani dupaia.astept parerile voastre pt ca nu maa pot hotara care ar fi cea mai buna varianta.am mai pus un topic despre cum se poate aduce un e30 de dincolo pt piese....m-am gandit si la varianta asta pt ca dc e sa schimb motorul mi-ar prinde bine si niste elemente de caroserie.multumesc celor care doresc sa ma ajute cu niste sfaturi!
Link to comment
Share on other sites

Guest requin
frate ia de dincolo un e30 ca gasesti la nemti la 200 euro garla, ia un 325 sau 323 si baga-ti motoru de la ala... inainte sa-l iei da-i in gura vo 10 Km sa vezi cum se comporta si gata... daca nu ia un motor de aici ca nu cred sa coste peste 300 euro... cu tot cu montat... hai poate 400 si daca e cu tzapa de duci si i-l bati de cap la ala care ti l-a vandut... nu lua si tu de la orice ciuri buri... ia de la cineva de care ai mai auzit ca face treaba buna...
Link to comment
Share on other sites

frate ia de dincolo un e30 ca gasesti la nemti la 200 euro garla, ia un 325 sau 323 si baga-ti motoru de la ala... inainte sa-l iei da-i in gura vo 10 Km sa vezi cum se comporta si gata... daca nu ia un motor de aici ca nu cred sa coste peste 300 euro... cu tot cu montat... hai poate 400 si daca e cu tzapa de duci si i-l bati de cap la ala care ti l-a vandut... nu lua si tu de la orice ciuri buri... ia de la cineva de care ai mai auzit ca face treaba buna...

99021[/snapback]

 

da,frate as lua de dincolo dar treaba e ca nu stiu cum il pot baga in tara fara sa-i platesc vama....ca vama e pe la o mie!si btw dc tu imi gasesti motor la 300 aici in zona de vest maine il cumpar!asta a fost anu trecut...acuma is pe la 500 cel putin pe aicipe la noi si diesel la 700 chiar 800

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
da,frate as lua de dincolo dar treaba e ca nu stiu cum il pot baga in tara fara sa-i platesc vama....ca vama e pe la o mie!si btw dc tu imi gasesti motor la 300 aici in zona de vest maine il cumpar!asta a fost anu trecut...acuma is pe la 500 cel putin pe aicipe la noi si diesel la 700 chiar 800

99119[/snapback]

mah uite vb cu interceptor si vezi cat vrea pe el si daca nu-ti convine iti gasesc aici in cluj un motor in pret bun oricum sub 500 undeva pe al 300 sa zic dar fara montat,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.