Jump to content

mica problema - iluminare bord e36


Stefan_SNK

Recommended Posts

Ieri dupa ce am parcat masina :blink: am zis sa arunc si eu o privire pe bord...

Am avut neplacuta surpriza sa observ ca am niste becuri care nu isi mai indeplinesc sarcinile :) ...

Pe bord se aprinde tot mai putin 120 km/h si 140 .... solutia ar fi :) sa merg cu vitezele care se vad ca sa stiu tot timpul cu cat merg :)... dar totusi sunt interesat ce fel de becuri se folosesc... unde se gasesc.... daca se gasesc ..si cat de dificil se desface bordu ..pentru schimbarea lor ....

multumesc

post-1464-1154162908_thumb.jpg

Edited by snk_2cool4u
Link to comment
Share on other sites

Ieri dupa ce am parcat masina :) am zis sa arunc si eu o privire pe bord...

Am avut neplacuta surpriza sa observ ca am niste becuri care nu isi mai indeplinesc sarcinile :D ... 

Pe bord se aprinde tot  mai putin 120 km/h si 140 .... solutia ar fi :D sa merg cu vitezele care se vad ca sa stiu tot timpul cu cat merg :w00t:... dar totusi sunt interesat ce fel de becuri se folosesc... unde se gasesc.... daca se gasesc ..si cat de dificil se desface bordu ..pentru schimbarea lor ....

multumesc

109298[/snapback]

bordul se desface f usor

inprimul rand trebuie sa dai volanul jos(daca ai su nu airbag pe spatele volanului ai niste suruburi ,se desfac alea) dupa care desfaci volanul cu o cheie nu mai stiu ce nr sau.... :bounce: cu cheia pt roti

apoi in partea de sus a ceasurilor ai 2 suruburi stea,dupa care impingi parte de jos a ceasurilor sii....voila ,ies ceasurile

pe spatele lo sunt becurile :blink: succes :) :)

daca vrei pot sa te ajut intr-o zii :lol:

Edited by paco_wonderboy
Link to comment
Share on other sites

bordul se desface f usor

inprimul rand trebuie sa dai volanul jos(daca ai su nu airbag pe spatele volanului ai niste suruburi ,se desfac alea) dupa care desfaci volanul cu o cheie nu mai stiu ce nr sau.... :) cu cheia pt roti

apoi in partea de sus a ceasurilor ai 2 suruburi stea,dupa care impingi parte de jos a ceasurilor sii....voila ,ies ceasurile

pe spatele lo sunt becurile :blink: succes :)  :)

daca vrei pot sa te ajut intr-o zii :D

109299[/snapback]

La mine e un pik umbrit 160! Si knd iau o groapa isi mai revine, la cealalta groapa iar se umbreste!!!

Link to comment
Share on other sites

Poti sa dai jos bordul si fara sa dai jos volanul, dar e o miscare de profesionisti, il tragi maxim lipit de volan, si in timp ce virezi in spre stanga il scoti prin laterala. Mie mi-a iesit figura numai dupa ceva chinuri, un prieten mecanic l-a scos instant.

 

Am patit si eu faza asta. Sunt 3 becuri, unul intre bezina si vitezometru, unul intre vitezometru si turometru si altu intre turometru si apa. Mie mi se ardea mereu ala de la apa, si ramanea in bezna indicatorul si o parte din turometru.

Link to comment
Share on other sites

Exact, poate fi scos shi fara sa dai jos volanul. Dar merita sa incerci asha doar daca ai reglajul coloanei de directie pe adancime. Tragi volanul la maxim catre sofer, desfaci bordul, il lipeshti de volan, virezi mult stanga shi voila!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.