Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Bate campii ,am luat multe masini din Germania si nu a trebuit nimic in afara de Certificatul de inmatriculare +factura +carte identitate romania.

Daca in idrive nu mai are service history inseamna ca a fost data inapoi.Daca masina este din Pitesti pot verifica eu km rapid.

Vin-ul la dat gresit intentionat.Eu te sfatuiesc sa nu iei masina de la persoane care ascund defectele masini.In cazul in care o vei cumpara o sa-ti faca factura direct din strainatate pe numele tau,nu cred ca o sa ai probleme la inmatriculari.

Dar nu lua o masina de la samsari de ultima speta.

Edited by FANATIC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imi poate da cineva informatii legate de aceasta masina?

http://olx.ro/oferta/bmw-330-xdrive-ID5WFdM.html

 

"ti o dau pe 8500 euro doar ca trebuie sa plec cu baiatul meu la un tratament , masina am cumparato acum 4 luni de la un domn care a avut mare grija de masina , la randul meu am avut grija de masina , am pus cel mai bun ulei twin turbo bmw 98 lei/litru, filtre pe original , traseu evacuare 335 biturbo , masina are 281 hp la fel ca un 335 , masina arata si merge impecabil , singurele probleme sunt : senzor abs , ccc navigatie , 650 lei reparatie am pe cineva eu , nu ma pot duce ca nu mai am permis , si rulment fata stanga . atat oricum masina merge tipla si ea e tipla ... astept un raspuns cat mai repede posibil , va multumesc ."

 

E un pic cam dubios, spune ca are taxa platita si nerecuperata, insa cautand VIN-ul pe google am dat de un site unde apare judecarea cu speta recuperarii taxei de mediu.

 

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

pai e clar ca daca iti apare speta pe recuperarea taxei atunci sansele sunt enorme sa fie recuperata.

iar taxa la masina asta cred ca este mii bune de euro, poate de aici si faptul ca o vinde la cateva luni dupa ce a luat-o.

ori a luat si el teapa cu taxa, nestiind ca e recuperata, ori a luat-o pe un pret mult mai mic si o vinde la pret de taxa platita.

 

grija mare, sau cel mai bine uita de masina asta

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gh4Yp.html#9016d6cb39

 

-Vanzatorul ofera codul gresit la telefon

-Foloseste cartela prepay

-Nu accepta nici un fel de test service/reprezentanta desi sustine si personal/telefonic ca da.

-Nu are carte service desi in anunt e specificata

-Km din iDrive nu sunt de gasit.(au fost stersi)

-Masina nu e a lui, Numele nu nu apare pe nici un act

 

 

Pacat, chiar vroiam sa cumpar aceasta masina. Sper sa gasesc ceva asemanator pe Germanica.

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gh4Yp.html#9016d6cb39

 

-Vanzatorul ofera codul gresit la telefon

-Foloseste cartela prepay

-Nu accepta nici un fel de test service/reprezentanta desi sustine si personal/telefonic ca da.

-Nu are carte service desi in anunt e specificata

-Km din iDrive nu sunt de gasit.(au fost stersi)

-Masina nu e a lui, Numele nu nu apare pe nici un act

 

 

Pacat, chiar vroiam sa cumpar aceasta masina. Sper sa gasesc ceva asemanator pe Germanica.

 

 

frate voi vreti la 18.000e masina full si km putini,,,in mod clar are de la 180.000 in sus... ideea e daca poti sa te impaci cu km mai multi sau nu...

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

frate voi vreti la 18.000e masina full si km putini,,,in mod clar are de la 180.000 in sus... ideea e daca poti sa te impaci cu km mai multi sau nu...

Nu e vorba de km, e vorba de o inspectie sa vezi daca masina aia e facuta din bucati(aka 2 masini) sau daca a fost dauna totala si reparata pe casco.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gh4Yp.html#9016d6cb39

-Nu accepta nici un fel de test service/reprezentanta desi sustine si personal/telefonic ca da.

-Nu are carte service desi in anunt e specificata

Din moment ce nici seria n-o are trecuta si km aia in anunt...

Carte service nu au la F30. Doar istoric in idrive ..dar daca l-a sters asta e. Un fraier tot se va gasi s-o cumpere.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

frate voi vreti la 18.000e masina full si km putini,,,in mod clar are de la 180.000 in sus... ideea e daca poti sa te impaci cu km mai multi sau nu...

 

 

Adevarul este ca au cam mult tupeu colegii,la 18.000 de euro (salariu pe jumate de luna) sa mai aiba si pretentii la km si optiuni,eu nu inteleg cum de au tupeu asta domne'..! Tu ori ai dat dublu sau triplu pe o masina care acum costa de 2-3 ori mai putin si te deranjeaza acest lucru,ori altceva nu-mi explic,ti se par putini bani 18.000 euro? Omul nu cauta full,cauta niste optiuni mai multe si niste km mai putini decat majoritatea. si eu am gasit E60 din 2009 cu 135.000 km reali,verificati la bmw otopeni,avea intrari consecutive din 10-15 mii km si la service si la citire chei,dar masina fusese bubuita de 2 ori si nu a fost facuta ok,dar pot sa existe si masini mai ales din 2013 la km aia care sunt ok,nu full,dar destule optiuni.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Sa se orienteze la altceva atunci la acești bani! Nu-i face nimeni socoteala la câți are si câți nu sau dk are mulți sau putini! Km in mod clar sunt dați innapoi, ma repet : ideea e dacĂŁ poate sau nu sa se ĂŽmpace cu Nr de km! Mi se pare singurul inconvienent al masnii!
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Adevarul este ca au cam mult tupeu colegii,la 18.000 de euro (salariu pe jumate de luna) sa mai aiba si pretentii la km si optiuni,eu nu inteleg cum de au tupeu asta domne'..! Tu ori ai dat dublu sau triplu pe o masina care acum costa de 2-3 ori mai putin si te deranjeaza acest lucru,ori altceva nu-mi explic,ti se par putini bani 18.000 euro? Omul nu cauta full,cauta niste optiuni mai multe si niste km mai putini decat majoritatea. si eu am gasit E60 din 2009 cu 135.000 km reali,verificati la bmw otopeni,avea intrari consecutive din 10-15 mii km si la service si la citire chei,dar masina fusese bubuita de 2 ori si nu a fost facuta ok,dar pot sa existe si masini mai ales din 2013 la km aia care sunt ok,nu full,dar destule optiuni.

E fix irelevant salariul mediu. Ce e relevant este ca in general romanii vor masina ieftina si premium si buna si km putini. Daca te uiti in Germanica, km putini si bun, egal pret pe masura.

18 mii sunt bani putini sau multi, depinde de buzunar. Daca vrei si km putini si sa nu fie cheala si sa aiba motor cat de cat, pai sari cu banul. Sau ia chiftea si asumi riscurile.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imi poate da cineva informatii legate de aceasta masina?

http://olx.ro/oferta/bmw-330-xdrive-ID5WFdM.html

 

"ti o dau pe 8500 euro doar ca trebuie sa plec cu baiatul meu la un tratament , masina am cumparato acum 4 luni de la un domn care a avut mare grija de masina , la randul meu am avut grija de masina , am pus cel mai bun ulei twin turbo bmw 98 lei/litru, filtre pe original , traseu evacuare 335 biturbo , masina are 281 hp la fel ca un 335 , masina arata si merge impecabil , singurele probleme sunt : senzor abs , ccc navigatie , 650 lei reparatie am pe cineva eu , nu ma pot duce ca nu mai am permis , si rulment fata stanga . atat oricum masina merge tipla si ea e tipla ... astept un raspuns cat mai repede posibil , va multumesc ."

 

E un pic cam dubios, spune ca are taxa platita si nerecuperata, insa cautand VIN-ul pe google am dat de un site unde apare judecarea cu speta recuperarii taxei de mediu.

 

Va multumesc

 

 

Prietene , pe ce lume traiesti ?Mare adevar in vorba : fiecare masina , isi are ... ei

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Sa se orienteze la altceva atunci la acești bani! Nu-i face nimeni socoteala la câți are si câți nu sau dk are mulți sau putini! Km in mod clar sunt dați innapoi, ma repet : ideea e dacĂŁ poate sau nu sa se ĂŽmpace cu Nr de km! Mi se pare singurul inconvienent al masnii!

 

Mie nu mi se pare singurul inconvenient al masinii.

 

Inconvenient e sa fie facuta din bucati sau busita si cu structura de rezistenta avariata.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mie nu mi se pare singurul inconvenient al masinii.

 

Inconvenient e sa fie facuta din bucati sau busita si cu structura de rezistenta avariata.

 

Hai sa fim realiști! Nu-ti da numere roșii la mașina in germania dacĂŁ e nasoala treaba cu mașina! Se face un fel de itp al lor innainte de a-ti da numere roșii De rodaj! Da , mie mi se pare singurul inconvienent km!

Link to comment
Share on other sites

Hai sa fim realiști! Nu-ti da numere roșii la mașina in germania dacĂŁ e nasoala treaba cu mașina! Se face un fel de itp al lor innainte de a-ti da numere roșii De rodaj! Da , mie mi se pare singurul inconvienent km!

 

 

Poti lua numere rosii din Germania, nu neaparat de unde ai luat masina. Aduci masina busita pe platforma, o repari la Arad, ii pui numere rosii si gata. Pare greu de crezut...,dar asa e(in unele cazuri).

Link to comment
Share on other sites

Acum suflam si in iauurt, eu știu ca nu-ti da numere roșii fĂŁrĂŁ sa se inspecteze mașina! Putem sa gĂŁsim zeci de scenarii dar nu mai speriați oamenii ca Poate o sa-ti pice si o piatra in cap dacĂŁ ieși afara din casa,,,Nu zic ca asta de la pitesti sau de unde e este cinstit, nici nu-mi pasa dar prea de tot ---toate sunt lovite, toate au ceva de ascuns, toate au anunțuri mincinoase ( app un full opțion se numește marketing sau fel si fel de expresii uzuale pe care toatĂŁ lumea le folosește atât la noi sau la nemți) dar deranjeaZa "dsoarele" de pe forum ca a greșit un i din a si nu mai e buna mașina! Fraților fiți putin mai realiști! DacĂŁ nu sta bine capota pe aripi nu ĂŽnseamnĂŁ ca a fost neaparat dauna totala si e de refuzat mașina! Poate nu a fost reparata cum trebuie, vedeți mașina cand sunteți cu adevĂŁrat interesati! E unul de exemple,,, acum o sa se trezeascĂŁ unul sa zicĂŁ dacĂŁ mașina e la 500km de el ce face? Simplu,,, Vezi cât de disponibil e vânzĂŁtorul sa-ti ofere date despre mașina serie șasiu, etc si ia o decizie bĂŁrbĂŁteascĂŁ in funcție de cum il simți pe om! Forumul ajuta dar nu te poate ĂŽnvața ce sa faci sa-ti iei mașina! ,,, i
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai sa fim realiști! Nu-ti da numere roșii la mașina in germania dacĂŁ e nasoala treaba cu mașina! Se face un fel de itp al lor innainte de a-ti da numere roșii De rodaj! Da , mie mi se pare singurul inconvienent km!

 

Si cam care e numarul asta de km, domnule barbat? 150? 200? 500.000km?

 

O masina trebuie inspectata pe toate partile pt a descuraja samsareala asta infecta. E rupta, ceri pe ea corespunzator. E rupta, scrii dracului in anunt adevarul. Pe astia ii da de gol pretul derizoriu, dar daca cerea 25.000eur pe ea ce faceai?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Si cam care e numarul asta de km, domnule barbat? 150? 200? 500.000km?

 

O masina trebuie inspectata pe toate partile pt a descuraja samsareala asta infecta. E rupta, ceri pe ea corespunzator. E rupta, scrii dracului in anunt adevarul. Pe astia ii da de gol pretul derizoriu, dar daca cerea 25.000eur pe ea ce faceai?

 

 

in toate tarile din lume e samsareala, chiar si in germania, stai potol te-ai gasit tu sa reinvetezi roata...eu am luat anul trecut in octombrie sau noiembrie de la dealer din ger AUTOHAUS TEGEL DIN BOCHUM bmw x5 cu 180.000km din 2011 si cand chipurile avea 486.000km in decembrie 2014,,,a iesit scandal si mi-a restituit banii innapoi...nu apucasem sa ridic masina.

 

Pentru numere rosii in DE masina trebuie sa aiba ITP-ul valabil, actele si asigurarea pentru perioada de valabilitate a numerelor. Atat. Nimeni nu face vreo inspectie special.

 

 

daca iei de la un dealer din ger in 99% din cazuri o sa-ti scrie pe factura UNFALLWAGEN, asa ca poti sa-ti dai seama daca a fost lovita sau nu daca vezi factura in ORIGINAL de la neamt

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.