Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

tu acuma ce vrei sa iei defapt?e60 la 11mii?e39 la 6mii?sau doar sa fie BMW si ieftin? :pardon:

daca tot esti curios :) am avut 525d din 2001 si l am vandut pt ca am vrut e60 , dar vad ca nu prea gasesc ceva pe gustul meu si bun , deci m ar tenta sa iau tot un e39 ok daca il gasesc la pret bun.

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

Bmw-ul E60 525d,negru cu tapiterie din piele crem, din Craiova, cu nr de inmatriculare DJ 27 MIV ma tenteaza sa-l cumpar. Cum nu sunt din Craiova, mi-ar prinde bine cateva informatii despre masina, daca cumva stiti. :w00t:

 

Daca stiti cate ceva despre masina, va rog nu ezitati sa-mi scrieti aici sau PM.

Multumesc mult.

Edited by jon doe
Link to comment
Share on other sites

Deci, impozitul ne omoara pe toti la motoare mai maricele. Uitandu-ma pe autovit am vazut accidental asta:

 

http://www.autovit.ro/hyundai-terracan-C18830315.html

 

Cititi anuntul. Spune ca impozitul... se rezolva. L-am sunat si intrebat asa cu duhul blandetii despre masina si despre impozit. M-a asigurat ca nu e nici o problema: masina se inmatriculeaza pe numele meu, nu pe numele altei persoane sau entitate (societate, asociatie, etc) si se rezolva impoztiul. Mi-a explicat ca nu poate spune la telefon. Ceva idei sau sa fie doar vraja de samsar (nu prea parea)?

Link to comment
Share on other sites

Tu o sa iti iei teapa garantat :) cum a spus si un coleg de mai sus, in chilipiruri o sa mai bagi o gramada de bani ca sa le aduci pe linia de plutire.

sincer sunt cateva persoane aici pe forum care sunt foarte "opariti" si u esti unul dintre ei !

am cerut doar o parere , parere referitoare la masina doar nu ale aberatii !!!

iti garantez ca poti gasi un e60 foarte intretinut si nelovit pana in 13000 , doar ca trebuie sa cauti . eu nu ma grabesc sa dau bani pe orice masina, am cerut doar o parere , doar pentru a nu merge cateva sute de km si sa vad unele defecte .

si uite asa u find mai uracios ai sarit cu un comentariu care e total pe langa !!! deci nu iti mai fa tu probleme ca voi lua eu teapa ! un e60 din 2004-2005 nu merita mai mult de 13000, cei care cer peste stau cu ele cateva luni pana cade un prost sa dea 15000 pe o masina care daca o cauta o gasea si cu 12000. poti lua si o masina cu 20000 si peste o luna sa iti pice tot cate o piesa! si o masina noua se poate strica...deci tot ceea ce ai zis tu mai sus si restul de uraciosi sunt doar basme!!!

Link to comment
Share on other sites

Pai stii ce ar putea face, la impozite lasi copie dupa carte, nu se uita aia neaparat pe original, si modifici in photoshop din 3.0 in 2.0 cilindrea, crezi ca stiu ei ca Terracan are motor de 3.0 . :)

 

 

Mda, dar asta nu e prea intelept... Documentul ramane acolo depus de tine. Poate exsita alta modalitate.

Stie cineva vreo solutie "'la limita legii'?

Link to comment
Share on other sites

Deci masina mea:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/90709-vand-bmw-525da-e60-2004/page__p__1282588#entry1282588

 

Dupa o 8 luni, are 125.000 de km si de la 13.500 cat am luat pe ea, s-a scumpit la 15.900, ca i-a pus niste replici de Alpina, macar Individualele erau originale. :)

 

http://www.autovit.ro/bmw-525-C19465524.html

 

Sunt curios daca mai smuceste cutia.

Link to comment
Share on other sites

sincer sunt cateva persoane aici pe forum care sunt foarte "opariti" si u esti unul dintre ei !

am cerut doar o parere , parere referitoare la masina doar nu ale aberatii !!!

iti garantez ca poti gasi un e60 foarte intretinut si nelovit pana in 13000 , doar ca trebuie sa cauti . eu nu ma grabesc sa dau bani pe orice masina, am cerut doar o parere , doar pentru a nu merge cateva sute de km si sa vad unele defecte .

si uite asa u find mai uracios ai sarit cu un comentariu care e total pe langa !!! deci nu iti mai fa tu probleme ca voi lua eu teapa ! un e60 din 2004-2005 nu merita mai mult de 13000, cei care cer peste stau cu ele cateva luni pana cade un prost sa dea 15000 pe o masina care daca o cauta o gasea si cu 12000. poti lua si o masina cu 20000 si peste o luna sa iti pice tot cate o piesa! si o masina noua se poate strica...deci tot ceea ce ai zis tu mai sus si restul de uraciosi sunt doar basme!!!

 

Pana una alta eu nu te-am jignit asa ca masoara-ti cuvintele.

De fapt, dupa asemenea post mi-am dat seama ca nu trebuie sa am pretentii de la un oarecare care nu cunoaste nici limba romana, asa ca poti sa ma ignori.

In rest, bafta la e60-u tau de 10.000.

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Deci masina mea:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/90709-vand-bmw-525da-e60-2004/page__p__1282588#entry1282588

 

Dupa o 8 luni, are 125.000 de km si de la 13.500 cat am luat pe ea, s-a scumpit la 15.900, ca i-a pus niste replici de Alpina, macar Individualele erau originale. :)

 

http://www.autovit.ro/bmw-525-C19465524.html

 

Sunt curios daca mai smuceste cutia.

 

E posibil sa fi mers ...numai in marsarier!! :LMAO: Dupa ce ai vandut-o, ce te intereseaza cum merge cu ea??

On: e un caz tipic de ...manarie a samsarilor!!

Link to comment
Share on other sites

Oare cum ar fi daca ai putea lasa comment-uri pe autovit. Cum e asta de la WLF, sa posteze unul si sa zica, bai a fost masina mea si are x km.

ar fi o nebunie ca in liberttea sau cancan , se injura toti , balacaresc . N

Link to comment
Share on other sites

Pai ma, daca eu am luat-o in 12.000 si am dat-o cu 13.500, asta acum 8 luni si ceva, tu vrei sa spui acum ca dupa ce i-a dat ala inapoi km, masina valoreaza 16 mii, dupa ce a mai fost alergata un an? Pentru ce, ca i-a pus niste jante replica Alpina? Pai si jantele mele Individual originale faceau aceasi bani, MAI MULT, eu am dat-o cu inca un set de roti pe 17 mi se pare. Ala de la Olt care a luat-o de la mine, un samsar ca mi-a facut capu calendar cu cate masini smechere a avut el, fac pariu ca nu i-a facut nimic la cutie, fac pariu ca si acum cutia smuceste si daca a mai mers in conditiile alea, fara macar sa ii schimbe cineva uleiul, inseamna ca o sa moara in curand. Eu personal n-as da mai mult de 11k pe masina aia, si la fel ca ea mai sunt o gramada. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.