Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Revizie ulei, filtre si capac tacheti - 2400ron

Ulei cutie, capac cutie si ulei diferential - 2200ron

Curea accesorii si role - 2600ron

Lichid frana, revizie clima- 500ron

Si cel mai important distributia - la asta nu am pret.

 

Cele mai de sus sunt oferte de pret se la service. Momentan am facut prima cheltuiala... Urmeaza si urmatoarele doua si astept sa vad cat va costa kit distributie..

 

Foarte mari preturile tale.

 

Lichid frana 100 lei, revizie clima 100 lei. de la 200 la 500 e mare diferenta. Alea sunt preturi de reprezentanta cumva?

Link to comment
Share on other sites

Da! Clar nu o lua in calcul!Pot sa-ti confirm 100% ca masina respectiva a rulat pe cele mai proaste drumuri din tara(ruta: beclean-nasaud-bistrita-sangeorz bai)!

Cu 1000eur schimbi toata articulatia fata/spate pe Lemforder si cred ca iti mai ajung si de amortizoare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nu mi se pare super oferta,

Fiindca luna trecuta am luat un C200 CDI nou din reprezentanta cu 25.750 eur TVA inclus, echipare Classic la care am adugat cateva optionale (Grila Avangarde, volan luxury, scaune fata incalzite, directie parametrica, scut motor, pachet fumatori)

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare super oferta,

Fiindca luna trecuta am luat un C200 CDI nou din reprezentanta cu 25.750 eur TVA inclus, echipare Classic la care am adugat cateva optionale (Grila Avangarde, volan luxury, scaune fata incalzite, directie parametrica, scut motor, pachet fumatori)

pai in anunt este 23800 :unsure:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mare atentie la motorul ala N52B30, este si un buletin de service cu privire la ungerea defectuoasa la chiulasa.

 

Pai motorul de 2.5i e cu probleme, 3.0i e cu probleme, 335i e cu probleme...pai ce ramane de cumparat? Ma intereseaza in principal benzina, diesel as lua doar daca gasesc cu maxim 70-80.000km.

Link to comment
Share on other sites

stie careva daca adeverinta de la anaf cu plata taxei se da la zi ? sau dureaza mai multe zile pana se elibereaza?

 

Sa-mi bag pula in mortii si ranitii lor. Am fost saptamana trecuta la Anaf sector 1 pe strada Roma sa depun cerere ptr dovada pulii si nu au vrut sa o primeasca fiindca ei nu elibereaza asa ceva proprietarului, doar cumparatorului ! Cum pula mea sa vand masina ca nu o cumpara nimeni fara dovada aia de cacat. O sa merg saptamana asta la director ca era in concediu ! Bai nene, fute-m-as in legile si ordonantele curului, facute pe genunchi de niste habarnisti !

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

salutari,

 

azi am fost la targ la cluj, in cautarea unui E46 pentru un prieten. destul de slaba piata, probabil taxa si perioada de concedii.

in rest, foarte multe ciorsuri ! 2 x E 46 am gasit, exemplare, doar ca unul era NFL, si unul era benzina, si eu caut 320D.

 

era si un E90 , la 7500, inconjurat de vreo 4 colorati, cu toate usile deschise, si manelele la maxim. genial ! asta apropos de colegii care vor e90 la 7000 euro. Recomand ! rolleyes.gif

 

hai bafta !

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag pula in mortii si ranitii lor. Am fost saptamana trecuta la Anaf sector 1 pe strada Roma sa depun cerere ptr dovada pulii si nu au vrut sa o primeasca fiindca ei nu elibereaza asa ceva proprietarului, doar cumparatorului ! Cum pula mea sa vand masina ca nu o cumpara nimeni fara dovada aia de cacat. O sa merg saptamana asta la director ca era in concediu ! Bai nene, fute-m-as in legile si ordonantele curului, facute pe genunchi de niste habarnisti !

 

trebuie sa faci un contract de vanz cump cu cineva , eventual din familie , si pe baza aluia el poate sa ceara acea adeverinta , proprietarul nu poate . O aberatie made in Romania cu care suntem obisnuiti asa ca relax . Asa am luat si eu masina cu adeverinta pe numele altuia si tot ce vezi la vanzare e la fel . Tot e bine ca dau adeverinta cu un simplu contract pe care il arunci dupa ,dar ma astept la magaria maxima sa ceara dovada ca e luata la financiara de rezpectiva inainte sa proceseze ei lucrarea pretioasa .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.