Jump to content

BMW x5 3.0 i


cotti

Recommended Posts

:twoup: Pai tu o vindeai si tot tu ai cumparat-o?Buna afacere :twoup:

 

vreau sa pun un ecran 16/9 pe masina am radio cu casetofon si magazie cu 6 CD-uri. Se poate, se potrivesc mufe sau ce-o mai fi pe acolo ????????

Link to comment
Share on other sites

Iti mai trebuie computer de navigatie,modul radio,cabluri,mufe....

ma intereseaza in mod special tuner tv si ecran. daca instalez doar un ecran , pot sa am comenzile de la cd-changer si radio pe el ca tape-ul nu ma intereseaza in mod special ????

Link to comment
Share on other sites

cu piese sh te duci pe la 800-1000 euro.

am vrut de 2 ori sa fac upgrade-ul asta, am avut 2 instalatii complete navi + tv , am renuntat.

nu cred ca cineva chiar se uita la tv in masina.

e drept, arata bine in bord.

Link to comment
Share on other sites

cu piese sh te duci pe la 800-1000 euro.

am vrut de 2 ori sa fac upgrade-ul asta, am avut 2 instalatii complete navi + tv , am renuntat.

nu cred ca cineva chiar se uita la tv in masina.

e drept, arata bine in bord.

am perioade destul de lungi de asteptare in masina(aproape zilnice) avand in vedere serviciul sotiei acesta ar fi fost motivul

mai am o varianta, laptop si tv tuner dar mi se pare incomod, trebe sa ai grija lui nu poti sa il lasi in masina ca dispare etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
postez primele impresi dupa o luna de exploatare a masinii, atat intretinere cat si consum, deci, consum urban in sibiu este cuprins intre 13,2 si 16,5 L/100 km, consumul mai mic e inregistrat atunci cand am folosit masina in oras fara a circula la ore de varf (8 si 17) daca prind traficul de dimineata si cel de dupa masa consumul creste la 16,5, in afara localitati consumul este de 11L/100km (nu am depasit viteza de 120 km/h (media a fost de 87 km/h), am schimbat pacutele de frana si senzorii = 856 lei (manopera inclusa) + 2 cauciucuri noi GY wrangler HP 255/55/18 = 1226 lei (celalalte 2 pneuri sunt identice si au fost montate in iarna) am mai luat si o piatra de pe drum ca imi era foarte draga si mi-am spart parbrizul(crapat) pret-636+262=898lei (cu senzor de ploaie) inca nu am scimbat parbrizul.
Link to comment
Share on other sites

postez primele impresi dupa o luna de exploatare a masinii, atat intretinere cat si consum, deci, consum urban in sibiu este cuprins intre 13,2 si 16,5 L/100 km, consumul mai mic e inregistrat atunci cand am folosit masina in oras fara a circula la ore de varf (8 si 17) daca prind traficul de dimineata si cel de dupa masa consumul creste la 16,5, in afara localitati consumul este de 11L/100km (nu am depasit viteza de 120 km/h (media a fost de 87 km/h), am schimbat pacutele de frana si senzorii = 856 lei (manopera inclusa) + 2 cauciucuri noi GY wrangler HP 255/55/18 = 1226 lei (celalalte 2 pneuri sunt identice si au fost montate in iarna) am mai luat si o piatra de pe drum ca imi era foarte draga si mi-am spart parbrizul(crapat) pret-636+262=898lei (cu senzor de ploaie) inca nu am scimbat parbrizul.

 

mai adaug schimbul de ulei ( BMW 5w-30 long life) si filtre de aer, ulei si polen = 720 lei

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.