Jump to content

Vand E39 525tdsa


Aki Ross

Recommended Posts

Salut,

 

In sfarsit m-am hotarat din nou sa vand masina si sunt convins sa renunt la pretentii chiar daca imi pare rau de ea.

 

Bmw E39 525 tds Automatic 05/1997

 

- Cutie de viteze automatica cu kick-down

- Dubluclimatronik

- Geamuri electrice fata

- Airbag sofer pasager + laterale

- Tempomat

- Servotronik

- Oglinzi electrice incalzite heliomatice

- Parktronik

- Jante aliaj 15" de fabrica

 

Acestea ca dotari de fabrica. In plus am schimbat farurile cu unele cu lupa OEM si Xenon 6500k aftermarket, deci stare optica destul de buna. Sistem multimedia Jvc EXAD adaptat ulterior (a iesit destul de bine) si alarma.

 

Unde am umblat.

-bujiile + bateria schimbate toate in iarna

-pompa de injectie revizata si electronica schimbata la Taji

-amortizoarele fata schimbate

-tampoanele la motor schimbate

-bieletele de directie schimbate

-bucsi bara de torsiune schimbate

-brat stabilizator (acela cu bucsa mare si pivot) dreapta fata schimbat

 

Minusuri

-scaunul la sofer are panza rupta pe jumate de la uzura

-aripa dreapta fata a fost zgariata de mine impreuna cu bara fata - retusate si revopsite in vara trecuta la Bulgaru`

-parktronik-ul nu functioneaza, senzorii sunt buni dar difuzorul era ars l-am scos si nu l-am mai schimbat

-cauciucurile fata sunt de vara si spate de iarna in stare destul de buna

-filtrele de polen nu le-am schimbat niciodata in 2 ani si jumatate :)

-intinzatorul hidraulic e posibil sa dea probleme la temperaturi scazute dar isi revine nu am mai apucat sa-l schimb (nu vreau sa mai investesc deja sunt mult pe minus cu masina)

 

Daca am uitat ceva, sunt deschis la intrebari,si chiar si la criticile specifice forumului. Nu sunt samsar deci "let them come" :lol: Masina are 252.000 de km nu stiu daca sunt reali dar o stiu de la 125.000 km cand a fost adusa din Germania in Spania.

 

Pret 4000 euro negociabil accept variante cu un alt E39 inmatriculat fie benzina fie motorina, dispun cam de 3500 euro pentru diferenta. Cred ca e mare pretul dar am deja 3500 de la un prieten care vine din Spania si vrea sa o duca acolo, asa ca discutam.

post-20562-1266757957_thumb.jpg

post-20562-1266758076_thumb.jpg

post-20562-1266758099_thumb.jpg

post-20562-1266758192_thumb.jpg

post-20562-1266758258_thumb.jpg

Edited by Aki Ross
Link to comment
Share on other sites

de ce nu o inmatriculezi daca tot ai 3500 de dif ,cine stie ce iei asa cunosti masina doar e a ta

 

 

Pentru ca nu am sa dau banii astia la stat niciodata iar taxa in sine mi se pare o aberatie. As prefera sa-i bag tot in masina asta dar nu la stat. Si pentru ca taxa depaseste o idee ce am eu pt. diferenta.

 

Nu mai sta pe ganduri, las-o sa plece in Spania.

 

 

Este o optiune de luat serios in calcul dar nu sunt sigur pe cuvantul lui si tocmai deaia am ales sa o tin si la vanzare.

Edited by Aki Ross
Link to comment
Share on other sites

Asa cum am spus am mai adaugat poze cu Jvc-ul. Este montat de mine si adaptarea "hand-made" din ce-am apucat :). Ursuletul rosu este din alt film :lol: (offtopic), l-am avut inainte de 5-ul asta, vroiam doar sa aud pareri :) .

 

Offtopic, am primit o oferta de schimb cu un Audi A8 din `96 3.7 benzina 280 Cp care era pus in 6500. N-am discutat diferenta ca nu prea sunt interesat, nu cunosc masinile astea. Cineva care se pricepe ? Merita ? Masina este inmatriculata si arata destul de bine....

post-20562-1266911481_thumb.jpg

post-20562-1266911495_thumb.jpg

post-20562-1266911523_thumb.jpg

post-20562-1266911531_thumb.jpg

post-20562-1266911555_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Asa cum am spus am mai adaugat poze cu Jvc-ul. Este montat de mine si adaptarea "hand-made" din ce-am apucat :). Ursuletul rosu este din alt film :lol: (offtopic), l-am avut inainte de 5-ul asta, vroiam doar sa aud pareri :) .

 

Offtopic, am primit o oferta de schimb cu un Audi A8 din `96 3.7 benzina 280 Cp care era pus in 6500. N-am discutat diferenta ca nu prea sunt interesat, nu cunosc masinile astea. Cineva care se pricepe ? Merita ? Masina este inmatriculata si arata destul de bine....

multa bafta.

Link to comment
Share on other sites

De acutalitate 3600 euro. Existau pe vremuri nisete "indivizi" numiti si cumparatori? A mai auzit cineva ceva de ei? Mai traiesc pe la noi prin tara? :)

mai exista . dar acum vor sa "cumpere" gratis , ca de e criza mare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.