Jump to content

[Schimb] diverse piese e46


BMW_Zeu

Recommended Posts

Schimb aceste piese de e46 pentru cine are nevoie la schimb cu alte piese de e46,unele piese de aici se pot si plati,acolo unde este cazul,altele se ofera bonus,rog sa se abtina eventualii useri care intervin pe acest topic doar ca adune posturi,sau care posteaza fara a avea ceva constructiv/la obiect de spus,exista o alta arie a forumului pentru asa ceva,se numeste "pe margine",am postat acest lucru tocmai din ideea de-a nu declansa vreun conflict gratuit asa cum am observat ca s-a mai intamplat.Astept propuneri de orice fel,eventual va pot lasa si un nr.de tel,sunt momente in care nu intru pe net,Calin 0768502922

Pozele sunt numerotate comform cu explicatiile

 

 

 

 

 

 

1/ accuator central sh E46,l-am avut pe primul e46 benzinar,l-am luat nou-350ron,l-am schimbat pentru ca nu stiam atunci de acel modul confort si am crezut ca el era vinovat pentru erorile inchiderii ,accuatorul este f.bun,lucreaza in regula,am ramas cu el

2,3/ senzor ax cu came(regulator relanti) pt.motorul de 1895 77kw/105cp,cand am adus-o din Germania mi-a dat o eroare pe tester la acest senzor,eroare pe care a doua oara nu mi-a mai dat-o,am preferat sa-l schimb(aprox 400ron) desi odata cu schimbarea lui masina s-a comportat la fel,ceea ce insemna ca el in principiu a lucrat pe masina.

4,5/ suportii pentru spoiler care vin pe armatura barii respectiv la aripa,sunt noi-nouti,pe original, undeva la 15-20ron buc,mi-au ramas in plus,i-am comandat si ii aveam deja .

6/ pentru cei care nu au proiectoare in bara sunt capacele care acopera acele gauri pentru proiectoare,greseli de comandare ale unui magazin local,venite si ele tot pe original

7,8/ rola intinzatoare clima pe SWAG ,din acelasi meniu al erorilor,am fost la un mecanic si a zis ca am suportul rupt si ca trebuie comandata,de fapt era putin nestransa,ma rog cert este ca m-a costat in jur de 300 ron si e nou-nouta cu garantie.

9/ supape vacum turbo 320D 136cp prefacelift(piese pe care mi le-a adus fratele meu) le-am facut proba,lucreaza,dar la mine e deja cazul sa ma astept la alt turbo,cel dinaintea mea a subturat masina f.mult,degeaba,nu ma pot folosi de aceste supape vacumatice

10/ aditiv wynn nou,am dat 46 de lei pe el,l-am luat in speranta ca mai salvez injectia,nu am avut incotru am schimbat diuzele la inj.,pe urma nu mai aveam de ce sa mai folosesc aditivul

11/ set semnalizatoare sh,sunt cam prafuite dar merg curatate frumos,au interiorul negru,am si 2 becuri la ele,le-am avut pe masina,si le-am schimbat,masina era prea intunecata,cu triple,faruri,semnalizari,toate negre

12/ pe langa cele 2 becuri mai este si carligul de tine copertina la portbagaj,poate il are cineva lipsa

13/ comutator stergatoare+comutator semnalizare cel de pe masina pe care o sa il dau jos f.curand,il inlocuiesc cu unul cu buton de bc

14/ termostat EGR 320D prefacelift,e lipit dar functioneaza,eu l-am schimbat la sfatul mecanicilor "priceputi",poate servi cuiva pentru o eventuala proba in depistarea unui defect

15/ modul GM5 schimbat de pe masina,am inteles ca poate fi reparat,schimbate releele respective

16/ 2senzori de parcare defecti,pentru cine crede ca ii poate repara,ii ofer.

Edited by BMW_Zeu
Link to comment
Share on other sites

alte poze

 

nu pot sa pun toate pozele intr-un singur post,imi cer scuze dar atasez pe rand,numerotarea se pare ca nu imi reuseste,pozele se incarca diferit

 

de asemenea imi cer scuze pentru calitatea pozelor,sunt facute cu telefonul,aparatul foto l-am imprumutat la cineva

 

sper sa se observe din poze eventualele detalii,in caz ca e cineva interesat de vreo piesa o sa mai fac alte poze

Edited by BMW_Zeu
Link to comment
Share on other sites

sincer,nu am un pret fixat la nici o piesa,chiar daca stiu cat costa fiecare piesa de pe masina mea,noua sau sh,pentru ca sunt direct interesat,iti dai seama ca las la atitudinea persoanei care vrea cate ceva din piese,pentru ca nu m-am nascut comerciant ca sa zic asa,si nici nu as avea cum sa traiesc din asta..fa-mi tu un pret,vezi ce te mai intereseaza si la orice trimit adaugi curieratul,pe care trebuie sa il achite eventuala persoana interesata..ma intereseaza la unele piese sa nu le dau degeaba,dar in nici un caz nu cer preturi iritante..pentru ca nici eu nu le-am luat degeaba,sper sa ma intelegi de ce zic asta,poate fiecare dintre noi munceste sa-si cumpere o masina,iar ce nu stiu altii este ca ele mai au si o intretinere care costa si ea..deci ca sa inchei, pretul pe care il propui,acela va fi si final,pentru oricine e interesat de vreuna din piese,eventual mai putin,stiu ca marea majoritate de pe forum ne cam stim preturile la piese,pentru ca unele sunt si usturatoare Edited by BMW_Zeu
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sa zic de ce anume as avea nevoie,eu as fi interesat de orice mi se poate oferi,in principiu as avea nevoie de un bloc de lumini de e46 320D nfl,nu stiu daca merge si de la facelift sau de la alte motorizari,sa zicem eventual de o sonda de marsarier,nu stiu daca difera tipul de sonda in functie de prezenta/absenta senz.de parcare..

de asemenea accept si schimburi cu eventuale upgrade-uri date jos de pe masina,gen set-uri de plasma,alarma,dvd-player etc,in functie de caz si cu diferenta

Edited by BMW_Zeu
Link to comment
Share on other sites

profit de ocazie ca sa nu mai deschid aiurea inca un topic,am cd player bussines nfl,gasesc sa iau un dvd player cu ecran retractabil de 7" nou/sh+diferenta din partea mea?sau macar in ce bani mi-ar sta acest cd player bussiness,care nu este defect,functioneaza chiar bine.astept sfaturi/pareri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update preturi reduse:

accuator central e46-50 ron

rola clima noua pe Swag-90 ron

supapa vacum turbo- 90 ron

modulul GM V de reparat 60 ron

aditiv wynn-26 ron

 

 

semnalizatoare Sonar bonus pentru cine comanda dintre piesele de mai sus de minim 200 ron+gratis urmatoarele:suportii bara fata/aripa(4buc.),capace acoperire proiectoare,termostat EGR lipit(functional)+senzor ax cu came 316i E46 1895 cm(posibil functional)+2 senzori parcare defecti(nu stiu daca se pot repara)

Link to comment
Share on other sites

adaug si un radio cd player business BMW in stare f.buna,desi deschisesem deja topic cu el,dar as vrea sa le sintetizez intr-un topic mai mare toate piesele

inca un lucru,stiu ca este un forum BMW,si respect acest lucru dar as avea un motoras stergator spate de Golf IV + brat stergator spate si nu stiu daca as avea voie sa il comercializez aici..daca nu e voie ,rog sa fiu anuntat si sa mi se stearga acest post,ma gandeam la treaba asta in ideea in care dintre userii BMW mai sunt care au si alte masini

Edited by BMW_Zeu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
adaug si un radio cd player business BMW in stare f.buna,desi deschisesem deja topic cu el,dar as vrea sa le sintetizez intr-un topic mai mare toate piesele

inca un lucru,stiu ca este un forum BMW,si respect acest lucru dar as avea un motoras stergator spate de Golf IV + brat stergator spate si nu stiu daca as avea voie sa il comercializez aici..daca nu e voie ,rog sa fiu anuntat si sa mi se stearga acest post,ma gandeam la treaba asta in ideea in care dintre userii BMW mai sunt care au si alte masini

 

 

Salut!

 

Ma intereseaza setul de semnalizatoare.

Te rog sa-mi zici un pret.

Imi cer scuze de intarziere,nu am mai urmarit acest topic,semnalizatoarele s-au dat

 

adaug si un radio cd player business BMW in stare f.buna,desi deschisesem deja topic cu el

cati banuti vrei pe cd player?am modul de lumini e46 nfl daca te intereseaza(asta in afara intrebarii)

s-a dat si cd-playerul,in legatura cu modulul de lumini poate te intereseaza la schimb cu vreuna din piesele mele

 

 

12/ pe langa cele 2 becuri mai este si carligul de tine copertina la portbagaj,poate il are cineva lipsa

Salut!

Am nevoie de inelul/carligul care tine copertina de la portbagaj. Ce pret are?

Mersi!

Sincer nu m-am gandit la un pret pentru el,vezi poate te intereseaza vreo piesa din orice am si iti ofer si carligul bonus.

 

 

 

 

anunt valabil in continuare cu urmatoarele rectificari:carenaj dreapta+semnalizatoare+senzori de parcare EXPEDIATE

piese ramase:

debitmetru Bosch original 320D E46 pre-facelift -140 ron

accuator central e46-35 ron

rola clima noua pe Swag-60 ron

aditiv curatare injectie wynn-26 ron

carenaj stg.nou E46 -30 ron

oferta:accuator+rola clima+aditiv+carenaj=130ron+supapa vacum turbo=190ron

 

carlig copertina portbagaj+suportii bara fata/aripa(4buc.),capace acoperire proiectoare,termostat EGR lipit(functional)+senzor ax cu came 316i E46 1895 cm(functional) in aceesi oferta

 

adaug si o bobina de inductie BMW

 

BMW

1 184 189

62/040 07298 20791

 

schimb si cu dvd player si dif.

adaug bloc stergatoare+bloc semnalizare(manete) impecabile,nezgariate,nesterse,50 de ron fiecare,reducere la cumparare 10% la aceste 2 piese

set nou de angel eyes pe led-rosu pt.E46,probabil ar merge adaptat si la E36,din ce am inteles se poate schimba si culoarea din leduri-90 ron

setul de lampi(plafoniera fata+laterale spate)-90 ron,lampile sunt de pe un un facelift 318d e46 2004,dar sunt simple,nu au la plafoniera centrala si acele "lampi de citit" auxiliare stg.+dr.,3buc.(plafoniera centrala,2laterale spate stg.+dr.),sunt nezgariate,pentru cine e interesat mai las la pret.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

scuze de intarziere update piese ramase:

set nou de angel eyes pe led-rosu pt.E46,probabil ar merge adaptat si la E36,din ce am inteles se poate schimba si culoarea din leduri-60 ron,este pe led,deci nu ccfl/smd

motoras central e46-35 ron

rola clima noua pe Swag-60 ron

carenaj stg.nou E46 -30 ron

manete semnalizare si stergat.ploaie nezgariate impecabile-40 ron

set lampi interior E46-60 ron

emblema noua BMW pentru capota si portbagaj-40 de ron

 

bonusuri pentru piesele comandate:

bobina de inductie BMW cod 1 184 189

suportii bara fata/aripa(4buc.),

capace acoperire proiectoare,

carlig copertina portbagaj

 

Tel:0768502922

 

 

Capacele de proiectoare bonus doar la una din piese de mai sus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

se potrivesc si sunt noi,dar cea de pe spate este in curs de livrare,a mai ramas cea de capota fata

salut tata,sunt gianny din motru si imi trebuia si mie carenajul de la roata stanga si am vazut ca il ai tu...chiar si angeleyes daca nu da eroare!astept un raspuns aici,eu nu sunt in tara momentan sau imi lasi un pm,ms!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.