Jump to content

E46 330ci Problema pompa servo directie


Recommended Posts

Salutare, revin cu o alta problema, se pare ca problemele misterioase se tin lant de capul meu.

Am un 330ci, am schimbat pompa servodirect + caseta directie, a mers masina 2 zile dupa care mi-a scuipat tot uleiul afara, am crezut ca este din caseta avand in vedere ca cea noua are cursa lunga ( 2 rotatii de volan ) si cea veche cursa scurta ( 1 rotatie jumate ) am schimbat caseta noua cu cea veche care o aveam pe masina, a mers 1 zii dupa care aceeasi problema: a scuipat tot uleiul ATF afara pe sus prin capacelul de la vasul ATF.

Aerisirea a fost facuta, pompa este noua, caseta de directie este noua. A mai intalnit cineva aceasta problema imi poate spune cineva in ce directie sa o iau?

Multumesc anticipat tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Salutare, revin cu o alta problema, se pare ca problemele misterioase se tin lant de capul meu.

Am un 330ci, am schimbat pompa servodirect + caseta directie, a mers masina 2 zile dupa care mi-a scuipat tot uleiul afara, am crezut ca este din caseta avand in vedere ca cea noua are cursa lunga ( 2 rotatii de volan ) si cea veche cursa scurta ( 1 rotatie jumate ) am schimbat caseta noua cu cea veche care o aveam pe masina, a mers 1 zii dupa care aceeasi problema: a scuipat tot uleiul ATF afara pe sus prin capacelul de la vasul ATF.

Aerisirea a fost facuta, pompa este noua, caseta de directie este noua. A mai intalnit cineva aceasta problema imi poate spune cineva in ce directie sa o iau?

Multumesc anticipat tuturor.

 

 

furtune inversate?/

Link to comment
Share on other sites

salut

verifica sa nu fie infundate conductele sau radiatorul.

pompa este noua? face galagie cand virezi?

Salut, pompa este noua, face galagie numai dupa ce imi scuipa tot lichidul afara, nu stiu cum sa verific radiatorul si furtunele daca sunt infundate dar o sa apelez la macanic! Am observat ca in vasul de lichid atf a aparut o pilitura de fier sau ceva asemanator!

 

Oare e posibil sa fie pompa servo stricata chiar daca este noua? Ma gandeam sa cumpar una la mana a 2a din dezmembrari dar nu am primit decat o oferta pana acum si un pret foarte mare!

Edited by AhEaD
Link to comment
Share on other sites

daca ai gasit urme de pilitura sigur ai pompa servo dusa, cand ai schimbat-o ai pus ulei servo nou?

 

Da, uleiul era nou. In cazul asta nu ramane decat sa schimb pompa pe garantie, stie cineva sau are cineva o pompa servo la mana a 2`a ?

Nu pot sa stau 2 saptamani fara masina pana ajunge pompa de la garantie... :|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.