Jump to content

577777

Members
  • Posts

    1
  • Joined

  • Last visited

577777's Achievements

Newbie

Newbie (1/15)

  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

0

Reputation

  1. Salutare, Scriu acest topic în speranța că nu sunt singurul în această situație. Am cumpărat anul trecut(2025) prin august un e82 2.0 benzina cu motorul n43b20a cu foarte putini km pentru varsta (undeva la 80k, verificati). Am testat mașina din toate punctele de vedere, mecanic și în ISTA, însă în motor n-am avut cum să mă bag, astfel am ajuns să fac cu ea vreo 300km după care am ținut-o în service undeva la aproape un an, abia luna trecută am reușit să o vând pentru caroserie, că motorul era dus, deși am schimbat bloc, vreo 3 vibrochene, pompă ulei, vanosuri, absolut tot ce se putea schimba am schimbat și nimic. Vreau să mai bag o fisă și să încerc cu altă mașină. Caut ceva până in 10k euro, sincer nici nu știu dacă diesel sau benzina.. pentru coduri motor ma uitam la n47t pe diesel si n52 sau n20 pe benzina. Capacitate as vrea maxim 2500cmc sa nu ma omoare statul la impozit. Orice sugestie, sfat, gând e binevenit.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.