Jump to content

BMW E46 ALPINA


e46bimmer

Recommended Posts

Care e treaba cu alpina?

 

E un nume greu pe care nu stiu daca il atingi cu o buzĂŁ Alpina (dupa care sunt disperat) Âşi nu gĂŁsesc niciunde...

 

Pune te rog o poza din faĂža cu bara ĂŽncarcĂŁ te rog cu imageshack ca nu pyt sĂŁ le vad de pe telefon.

 

Si de unde si luat buza aia...caut de 1 an...

 

Ms Âşi Voie buna.

 

Ps angel roÂşii....nu sunt pe placul meu...dar gusturile nu se discuta.

Link to comment
Share on other sites

mie nu-mi place angelu' ala rosu! asa masina arata bine, numai ca eu as renunta la chestia aia rosie! arata ca prietenii mei din facultate care-si puneau in club lentile de contact rosii sau care imitau "ochii de pisica"

 

 

@ghita, ce sa faci cu buza aia? n-o sa mai poti parca ever langa o bordura! sa te vad pe unde mergi cand e o groapa cat toate zilele, pe toata latimea drumului! (@soare mrs stie despre ce groapa vorbesc :rolleyes: )

 

s-o stapanesti sanatos si fara evenimente! asa cum am mai spus, e frumoasa masina!

Link to comment
Share on other sites

Alpina NU intervine, nu face operatiuni after market! Produce si vinde o MASINA, sub brand-ul propriu! Atat!

Am vorbit cu ei si NU fac nicio interventie asupra BMW-urilor. Poti, doar, sa cumperi cateva chestii de la ei: spoiler, buza, roti, sau un kit de suspensii. Dar nu iti tuneaza masina!

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos!!! cat a fost? da-ne mai multe detalii despre ea....pe cat sunt rotile, 18''??? Cum e cu suspensie sport si roti mari? asa am avut si eu si in jumatate de an am renuntat la rotile de 18'' ca-mi rupeau ficatu'...nu merita drumurile noastre asemenea jante..
Link to comment
Share on other sites

pai cum sa zic rotile sunt pe 19 astea de m!cu care merg momentan dar o sa revin la bbs uri!mie imi place su suspensie sport si roti mari nu pot sa mai merg cu o masina cu suspensii stock tare pentru ca am impresia ca se rastoarna:Dmerita suspensia sport toti banii :frantics:
Link to comment
Share on other sites

Alpina NU intervine, nu face operatiuni after market! Produce si vinde o MASINA, sub brand-ul propriu! Atat!

Am vorbit cu ei si NU fac nicio interventie asupra BMW-urilor. Poti, doar, sa cumperi cateva chestii de la ei: spoiler, buza, roti, sau un kit de suspensii. Dar nu iti tuneaza masina!

Pe E34 stiu ca luau motorul M30B35, puneau 2 turbine si obtineau putere mai multa decat M-ul de 3.8l. Aveau si variante cu 1 turbo sau deloc.

Dar si acum au diferite variante biturbo, doar ca rareori depasesc M-urile in performante (probabil ca au o intelegere cu BMW sa afecteze vanzarile M-urilor).

http://www.alpina-automobiles.com/

 

 

Frumoasa masina! Nu stiu cum te impaci cu jante asa mari si masina asa joasa pe soselele noastre si nici mie nu prea-mi place angel-ul rosu (si am impresia ca nici prea legal nu e), dar de show e misto masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.