Jump to content

Recommended Posts

Le-am citit pe toate 3. Trag o concluzie:nu bag in cutie, diferential si in benzina acest aditiv minune. Dar maine o sa fac schimbul de ulei cu ulei metabond, solutie de curatare motor metabond si aditiv metabond. Poate nu l-au stricat intre timp...

Link to comment
Share on other sites

Se poate inchide ... se pare ca metatontul iar apare la suprafata ... e un ciclu minune ?

Metatont? Esti miop? Miopul minune? Cstrol GTX 5w 30 de la reprezentanta? Am tot schimbat la fostul bmw 318i 1998 la fiecare 10k. In final s-au infasurat cuzinetii pe arbore.

Link to comment
Share on other sites

Eu am auzit ca DuraLube ar fi mult mai bun.

Duralube a fost scos de americani. Motoare cu cilindree mare, cuplu mare, turatie mica si sa acopere un numar mare de km. Probabil ca fac suta de mii pe an. Ai iesit pe highway si te duci....Conceptul pentru europa nu a fost bun din start. Noi le frecam cu 1-2-3 mai ales pe timp de vara de le iese duralube pa nas

Link to comment
Share on other sites

Eu am folosit metabond la un bmw mai vechi, dar am pus doar metabond gol, fĂŁrĂŁ ulei.

Având În vedere proprietãÞile minune, am desfiinÞat complet sistemul de rãcire a motorului.

Ăin minte cĂŁ pompa de apĂŁ am folosit-o pt o mini fântânĂŁ artezianĂŁ, la bunica ĂŽn curte, la ĂžarĂŁ.

Furtunele le-am folosit pt scos moarea (zeama de varzĂŁ, pt cine nu e din ardeal) din butoi Âşi radiatorul l-am dat cuiva de Âşi-a fĂŁcut sistem suplimentar de ĂŽncĂŁlzire a hacitaclului la o dacia 1310..

Probleme la maÂşinĂŁ am avut 2:

1. Devenise prea uºoarã pe faÞã ºi a rezultat o direcÞie imprecisã.

2. Fiind automatĂŁ, uleiul din cutie a rĂŁmas fĂŁrĂŁ rĂŁcire, dar am dat jos uleiul Âşi am pus metabond.

Atât motorul, cât ºi cutia ºi fântâna artezianã funcÞioneazã ºi În ziua de azi.

Link to comment
Share on other sites

:LMAO: :LMAO: :LMAO: :LMAO:

 

 

 

On: Duralube e mai bun decat Metabond :rofl:

Eu asteptam parei pro sau contra nu maimutareala. Si un posesor de bmw care are mai mult de 50 mii de km cu metabond.Poate e bun initial si apoi distruge motorul. Bla bla.....inchideti topicul....imi e sila. Aici nu se poate discuta nimic asta e clar....Pacat

Link to comment
Share on other sites

 

Atât motorul, cât ºi cutia ºi fântâna artezianã funcÞioneazã ºi În ziua de azi.

 

Garantat o sa mai functioneze inca zeci de ani :thumbsup:

 

Cu termostatul ce ai facut ? L-ai pus la caloriferul din casa ? :laugh:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Aici nu se poate discuta nimic asta e clar....Pacat

Nu fii absurd,. Inainte de a te ofusca, civilizat este sa vezi daca nu cumva subiectul a mai fost discutat.

 

Sunt inca cel putin 5 topicuri pe tema asta.

Lumea este plictisita sa se reia de la inceput toate discutiile. Adica se discuta si se aduc argumente pe un topic de cateva zeci de pagini, dupa care vine unul neatent, face un topic pe aceeasi tema, si se asteapta ca toti sa reia discutia de la inceput, ca si cand nu s-ar fi discutat deja.

 

Bla bla.....inchideti topicul....imi e sila

Parafrazand, orice alt user ar putea spune ceva similar: imi e sila de cei care nu au bunul simt sa dea o cautare pe forum inainte de deschide un topic inutil, legat de un subiect care s-a discutat deja de nenumarate ori.

Link to comment
Share on other sites

Nu fii absurd,. Inainte de a te ofusca, civilizat este sa vezi daca nu cumva subiectul a mai fost discutat.

 

Sunt inca cel putin 5 topicuri pe tema asta.

Lumea este plictisita sa se reia de la inceput toate discutiile. Adica se discuta si se aduc argumente pe un topic de cateva zeci de pagini, dupa care vine unul neatent, face un toopic pe aceeasi tema si se asteapta ca toti sa reia discutia de la inceput, ca si cand nu s-ar fi discutat deja.

 

 

Parafrazand, orice alt user ar putea spune ceva similar: imi e sila de cei care nu au bunul simt sa dea o cautare pe forum inainte de deschide un topic inutil, legat de un subiect care s-a discutat deja de nenumarate ori.

Si care este concluzia finala paul? Este bun sau nu?

 

Si care este concluzia finala paul? Este bun sau nu?

Greu raspuns nu-i asa? DA SAU NU!

Link to comment
Share on other sites

Nu este bun, asa zisele binefaceri nu sunt sustinute de realitate. Citeste topicurile legate de subiect ca sa afli detaliile.

Nu o sa ne apucam sa le insiram din nou aici pentru ca sunt unii comozi si nu vor sa citeasca :) .

Link to comment
Share on other sites

Nu este bun, asa zisele binefaceri nu sunt sustinute de realitate. Citeste topicurile legate de subiect ca sa afli detaliile.

Nu o sa ne apucam sa le insiram din nou aici pentru ca sunt unii comozi si nu vor sa citeasca :) .

Ok apreciez sinceritatea ta. Si multumesc. Acum se poate inchide. Sa mai scriu ca ai dreptate? Nu pot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.