Jump to content

se stinge navigatia


euAlex

Recommended Posts

Buna,

 

Am o problema cu navigatia: mi se stinge fara motiv ca apoi sa se aprinda din nou. Am facut si un filmulet pt a fi mai clar :

http://www.youtube.com/watch?v=UpdNebp8baM

 

problemele au inceput sa apara dupa ce am montat carligul (original ). La inceput se deschidea imediat ca si cum ar fi un restart dar acum ramane stans chear si cateva minute.

aveti idee carear putea fi problema. ce as putea face?

 

Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

un sfat specific nu iti pot da pentru ca sincer nu prea am auzit de probleme cu navigatia de E46, insa ca si idee, unui prieten ii tot facea asa la un 645i si in final s-a dus de tot, a trebuit schimbat modulul, la tine as incepe prin verificarea bateriei, poate ai fluctuatii de tensiune...
Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Am o problema cu navigatia: mi se stinge fara motiv ca apoi sa se aprinda din nou. Am facut si un filmulet pt a fi mai clar :

http://www.youtube.com/watch?v=UpdNebp8baM

 

problemele au inceput sa apara dupa ce am montat carligul (original ). La inceput se deschidea imediat ca si cum ar fi un restart dar acum ramane stans chear si cateva minute.

aveti idee carear putea fi problema. ce as putea face?

 

Multumesc mult!

E de la soft.Problema asta am avut-o pe pe seria 5 si dupa ce am instalat o versiune mai noua de soft nu am mai avut probleme.Nu e greu de instalat dar trebuie sa te documentezi putin.Eu am avut ceva batai de cap din cauza ca am instalat alta versiune si am mers o saptamana cu ecranu negru desi multi ziceau ca am stricat memoria navigatie si ca trebuie schimbata.Pe PM pot sa iti dau mai multe detalii daca ai nevoie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am avut si eu aceiasi problema cu navigatia (la e90), cred ca si colegu ca e de la umezeala

 

 

dar cand spuneti umezeala la ce va referiti? eu cum am mai spus am scos toate mufele si aratau ok, nu parea sa fi avut umezeala sau altceva; oricum l-am curatat.

tu cum ai rezolvat-o? ar trebui sa desfac sa ma uit si la mufele de la monitor?

Link to comment
Share on other sites

dar cand spuneti umezeala la ce va referiti? eu cum am mai spus am scos toate mufele si aratau ok, nu parea sa fi avut umezeala sau altceva; oricum l-am curatat.

tu cum ai rezolvat-o? ar trebui sa desfac sa ma uit si la mufele de la monitor?

nu pot sa spun ca "am rezolvat-o"; cred ca e de la umezeala fiinca mi sa stins navigatia de 2 ori dupa ce am spalat-o..la mine insa dupa cateva ore isi revine si nu mai am treaba pana o spal iara (nu se stinge la fiecare spalare)... deci nu stiu daca e pura coiincidenta sau e intradevar de la apa.

daca rezolvi problema zine si noua .:)

Edited by stranger
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.