Jump to content

Recommended Posts

Salut,

 

Cum nu sunt singurul care vand diferite produse/piese pentru masini pe acest forum, m-am gandit ca ar fii bine sa facem o lista cu numele, numarul de telefon si orasul celor care comanda piese prin curier si apoi nu le mai ridica din motive stiute numai de ei ( nu se iau in considerare cele in care vanzatorul nu a detaliat exact produsul, costul de livare etc) si ca bonus ce a comandat si de ce nu a mai ridicat coletul. Presupun ca nu sunt singurul care am patit asa ceva. In felul acesta printr-un simplu SEARCH dupa nr de tel vom vedea daca este unul dintre NESIMTITI care face asa ceva si ne ajutam unii pe altii. De obicei acestia gasesc anunturile pe google, nu sunt colegi de forum.

 

Rezultatul acestei nesimtirii il stim cu totii, vanzatorul trebuie sa achite taxele de curierat tur-retur.

 

Daca moderatorii cred ca nu este un topic bun puteti sa-l stergeti, daca considerati ca este util v-as ruga sa-l puneti SUS la Mica Publicitate si o sa-i trec pe cei pe care ii am eu in BLACK LIST si astept sa faceti si voi acelasi lucru.

 

Multumesc anticipat!

 

P.S. - Sper sa nu se considere ca am 4 topicuri la MP si sa iau BAN de BAN :flowers:

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Ar trebui si o lista cu cei care trimit "piese" si cand desfaci coletul sa observi ca te-ai facut cu 2 kg de cartofi :frantics:

 

Da, corect, dar deja la mai toate firmele de curierat se face PACKING LIST si la catvea din cate stiu eu mai poti sa deschizi coletul (parca), dar nu ar strica nici asta, oricum pentru asa ceva este User Review.

 

Bun topicul tau BRANDEX, dar e nasoala cu 4 in MP :shifty:

 

Daca iau BAN asta este, macar sa fie topicul asta util.

 

Astazi am dat peste un nesimtit din ARAD cu X5, i-am spus la telefon ca o sa-l coste transportul 40-50 LEI, i-am repetat de 2 ori ca mi-a zis ca el stie ca trasnportul este 20 de lei, i-am explicat ca trebuie platit tur-retur + comision din ramburs, s-a facut ca a inteles si la telefon imi spune ca el credea ca e 20 lei transportul si nu a mai avut bani la el, deci nu avea E30 ci X5...si mai am destule specimene si nu cred ca sunt singurul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Intradevar, isi merita pe deplin frigiderul full :bashwall:Eu nici pe unul cu e30 nu l-as intelege odata ce-i explici cum stau treburile, poate nu doar o data. :thumbsdown:

 

 

Eu am dat odata comanda pe un site de niste piese la un motor amarat diesel, foarte bucuros ca aveau preturile mici, iar cand m-a sunat cucoana sa-i confirm comanda, sa aflu ca pretul total depasea cu inca jumatate din pretul la care visam eu initial. Pe site aveau un pret, la telefon cu totul altul. Intr-un final le-am anulat comanda, si mi-am cumparat din oras de la piese auto. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Topicul nu sta bine la MP.

Cred ca mai potrivit ar fi aici, la BMWClub > Diverse > Review - firme comerciale. Daca preferati alta sectiune il mut acolo.

 

@Bayerische : Nu mai cita postul anterior!

Link to comment
Share on other sites

Ăntrebare:

E ok sĂŁ se publice date cu caracter personal, date care pot duce la identificarea anumitor indivizi, fĂŁrĂŁ Âştirea Âşi acordul acestora?

IniÞiativa e bunã, dar contravine atât regulamentului acestui forum, cât ºi anumitor legi.

Zic Âşi eu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e ĂŽn nici un caz ok sĂŁ se permitĂŁ postarea de date personale.

 

De multe ori adevĂŁrul este undeva la mijloc, forumul nu poate fi judecĂŁtor ĂŽn aceastĂŁ situaĂžie.

 

La fel cum un cumpãrãtor κi asumã un risc atunci când cumpãrã ceva de pe net, la fel ºi vânzãtorii de piese trebuie sã-ºi asume riscurile aferente atunci când fac comerÞ pe net.

 

Nu mi se pare deloc rĂŁu dacĂŁ se posteazĂŁ username-uri de forumuri Âşi email-uri, dar e prea de tot sĂŁ pui datele personale complete pe un forum.

Link to comment
Share on other sites

Da, corect, dar deja la mai toate firmele de curierat se face PACKING LIST si la catvea din cate stiu eu mai poti sa deschizi coletul (parca), dar nu ar strica nici asta, oricum pentru asa ceva este User Review.

 

 

 

Daca iau BAN asta este, macar sa fie topicul asta util.

 

Astazi am dat peste un nesimtit din ARAD cu X5, i-am spus la telefon ca o sa-l coste transportul 40-50 LEI, i-am repetat de 2 ori ca mi-a zis ca el stie ca trasnportul este 20 de lei, i-am explicat ca trebuie platit tur-retur + comision din ramburs, s-a facut ca a inteles si la telefon imi spune ca el credea ca e 20 lei transportul si nu a mai avut bani la el, deci nu avea E30 ci X5...si mai am destule specimene si nu cred ca sunt singurul.

Lasa BRANDEX ca iti faci tu e30-ul si o sa fie mai scump ca un X5, asa ca nu te mai lua de aia cu e30 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.