Jump to content

Stopuri albicioase


AlinMotru90

Recommended Posts

Salut! Am o nedumerire:am vazut la multe modele E46 NFL ca au stopurile albicioase adica partea aceea din stop care se ridica cu portbagajul unde se afla si luminile pentru mersul cu spatele.Care ar fi cauza si cum poate fi remediata? Uitati aici si o poza:

post-47944-0-05076900-1305933944_thumb.jpg

Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

Am vazut la multe modele NFL care au stopurile asa si pe care nu a fost aplicata nicio folie sau nu au fost date cu nicio substanta sau ceva de genu'. Am inteles ca problema ar fi undeva la etanseitatea stopului sau ceva de genu' adica intra aer si se face condens.In orice caz e foarte urat. :ike: Eram curios daca stie cineva sa imi dea un raspuns exact si cum poate fi prevenita problema asta enervanta. :angry2:
Link to comment
Share on other sites

mai pune niste poze foarte clare, din aia pare ca sunt smirgheluite. Daca sunt transpirate poti incerca sa scoti chederul de la stop si cureti plasticul, dar de obicei nu iese chiar asa de mat, eu nu am vazut nici un bmw cu stopul ala.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

am vazut si eu chestia,chiar am rezolvat o problema de gen la un e46 nfl

 

precis nu stiu ce cauzeaza matuirea lor,se pare ca e o problema destul de intalnita la aceste stopuri si mai ales partea aceea de pe interior

 

probabil materialul este de vina si cedeaza mai usor la intemperii si perii,lavete sau alte chestii folosite pt. curatarea masinii

 

ca sa revin,solutia folosita pt. amicul meu a fost degresarea si ulterior aplicarea catorva straturi de lac

 

a iesit ca nou :rolleyes:

 

precizez ca in cazul in care sunt extrem de matuite,singura solutie ramane inlocuirea

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tu cand ne prezinti masina? :popcorn:

 

Man, din pacate nu am masina, sper ca pe viitor sa imi pot achizitiona si eu un E46 NFL pentru ca iubesc masina asta! :yahoo:Vreau doar sa aflu cat mai multe despre aceasta masina.Cu siguranta cand o voi avea o voi prezenta cu toata placerea aici! :)

Link to comment
Share on other sites

Cele mari nu merg de pe facelift .. Sunt ceva modele care arata la fel cu cele de pe facelift doar ca sunt facute pentru nonfacelift, sa nu dea erori la becuri..

Ma refeream daca se potrivesc imbinarile cu caroseria,de dat erori d bec ars e iposibil.bcurile au aceesi intensitate si sunt la fel si la bmw si la logan si la vw..etc

Link to comment
Share on other sites

Ma refeream daca se potrivesc imbinarile cu caroseria,de dat erori d bec ars e iposibil.bcurile au aceesi intensitate si sunt la fel si la bmw si la logan si la vw..etc

nu merg de pe facelift pe nonfacelift, si ordinea difera semnalizare , frana ,pozitie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.