Jump to content

Noul seria 1 2012


AlinMotru90

Recommended Posts

+1 .

 

Spatele imi seamana cu actuala generatie , stopurile ce aduc asa cum s-a spus deja cu noul polo insa la acela se aprind altfel pozitiile deci acolo e alta mancare de peste . Botul masinii este cel mai ciudat , dar o sa ma obisnuiesc si cu asta , deja se contureaza viitoarea seria 3 .

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi place spatele.. Am vazut poza asta si initial am crezut ca este un Mini:

http://traficul.org/wp-content/uploads/2011/06/bmw-1-series-urban-line-exterior-28-655x436.jpg

 

Poate o sa mi se para altfel in realitate.

din spate, zici ca e Polo off-road.

Link to comment
Share on other sites

Deci am analizat poze si cu polo , in special la spate si da , nu seamana deloc , m-am convins . Prima impresie aceasta este , ca seamana cu polo dar la o analiza mai adanca nu au nimic in comun .
Link to comment
Share on other sites

Deci am analizat poze si cu polo , in special la spate si da , nu seamana deloc , m-am convins . Prima impresie aceasta este , ca seamana cu polo dar la o analiza mai adanca nu au nimic in comun .

Ar fi fost culmea ca BMW sa copie pe cineva....ar insemna sa-i lipseasca identitatea de marca!

Link to comment
Share on other sites

polo combinat cu mini cooper, pacat ca nu e ceva deosebit, ceva nou, si multi sa mai zica ca seamana la prima vedere cu polo. pacat de designul frontal. si pacat de farurile alea, care copie de la audi ledurile. zi ca bmw duce lipsa de inspiratie, sa fi creat un bloc optic nou, nu prostii de astea, asemanatoare cu alte marci. Edited by Munteanu
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Nu m-am putut abtine si am facut un facelift la aceasta aparitie, noul seria 1(nu prea inspirata zic eu..) Aveti mai jos 2 linkuri cu poze, fata-spate, modificate de mine, astept comentarii. Mersi

 

http://www.valke04.go.ro/etc/facelift%20by%20valke04.jpg

-----------------------------------------------------------

http://www.valke04.go.ro/etc/facelift%20s%20by%20valke04.jpg

Link to comment
Share on other sites

da interesant, pe fata blocul optic nu mai trebuia continuat si pe aripa. iar in interior ceva schimbat, alta asezare la lumini. in rest grilele sunt ok. iar la spate, tot la fel blocul optic nu e deajuns sa fie continuat pe portbagaj, ci schimbat pe tot blocul optic. alta forma. oricum frumoasa continuarea pe portbagaj, pare agresiva, ca un tais. Edited by Munteanu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daca vorbim NUMAI despre look, spatele nu ar fi o mare ...drama! SIncer, nu-mi place DELOC partea frontala!!! Si, mai rau, ca nu poate fi modifiata nici prin aparitia " ///M Pack" -ului! Farurile au o imagine ciudata!! In fine, e parerea mea!

In schimb, parte tehnica e de top!! Beneficiaza de 3 cutii de viteze (6 tr manuala, automata cu 8 tr si automata-sport cu 8 tr), motoare puternice si economice (benzina si diesel), dotari excelente!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Motorizare - COOOL

Aspect - spatele foarte asemanator cu actualul. Eu incerc sa nu ma uit prea mult la masina din spate...

Fata - oribila. Pana acum ma uitam ciudat la X1 si ma intrebam ce drku au facut acolo. Acum si pe 1? Sincer - seria actuala are o moaca interesanta, cu personalitate - parca un pic cu strabism :D. Asta noua parca este un peste :p. Crap...chinezesc... Si imbinarea aia cu capota mai scurta mi se pare groaznica.

PS - bine..si oftica ca acum cand am si eu 1 s-au trezit sa faca un model diferit, dupa ani si ani de zile de...same same. Si vreau si eu antena shark, ca la asta noua...desi nu ma uit la spate, se vede si din fata :D

Edited by mihaipg
Link to comment
Share on other sites

Motorizare - COOOL

Aspect - spatele foarte asemanator cu actualul. Eu incerc sa nu ma uit prea mult la masina din spate...

Fata - oribila. Pana acum ma uitam ciudat la X1 si ma intrebam ce drku au facut acolo. Acum si pe 1? Sincer - seria actuala are o moaca interesanta, cu personalitate - parca un pic cu strabism :D. Asta noua parca este un peste :p. Crap...chinezesc... Si imbinarea aia cu capota mai scurta mi se pare groaznica.

PS - bine..si oftica ca acum cand am si eu 1 s-au trezit sa faca un model diferit, dupa ani si ani de zile de...same same. Si vreau si eu antena shark, ca la asta noua...desi nu ma uit la spate, se vede si din fata :D

 

Tare faza cu crapul chinezesc! :laugh: Sa stii ca si mie imi da aceeasi impresie.Oricum nu poti sa zici ca e lipsit de personalitate.Orice BMW are o personalitate a lui...masinile fara personalitate sunt Kia, Hyunday, etc. BMW in niciun caz! Eu deja m-am obisnuit cu botul masinii si sunt sigur ca atunci cand o voi vedea in realitate o sa imi placa si mai mult, :D iar cat despre spatele masinii este destul de ok.Despre interior pot sa zic ca e un pas inainte, este superb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.